Від літньої спеки найприємніше ховатись у затінку на березі моря або річки. Пройтись босоніж по теплому, чистому піску та скупатись у прохолодній водичці – омріяний відпочинок для багатьох
Проте аби купання у водоймах принесло не тільки насолоду, але й користь, важливо, щоб вода, в яку занурюються відпочивальники, була чистою.
Минулого тижня Центр громадського здоров’я МОЗ опублікував на своєму сайті результати досліджень якості води в межах пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ у регіонах. Перевірці підлягали й місця масового відпочинку на Херсонщині.
Серед морських курортів області, якість води яких перевіряли, пляжі в Скадовську («Західний» і «Східний»), Генічеську, селі Хорли (колишній Каланчацький район), селах Залізний Порт і Приморське (колишній Голопристанський район), на острові Джарилгач і в селищі Лазурне Скадовського району, селах Щасливцево (Арабатська Стрілка, пляж «Щасливцеве») та Генгірка (пляж ТОВ «Теграс») Генічеського району. Якість води всіх цих морських пляжів станом на 9 липня відповідала санітарним нормам.
На лабораторні дослідження відправили й проби води в межах річкових пляжів у селищі Горностаївка, селі Заводівка (колишній Горностаївський район), селищі Новоронцовка, містах Гола Пристань і Нова Каховка (пляж на проспекті Дніпровський). Усі вони перевірку пройшли.
У Херсоні дослідили воду в ме- жах річкових пляжів «Гідропарк-Південний», «Потьомкінський», «Молодіжний» і Херсонської філії держпідприємства «Адміністрація морських портів України». Три з чотирьох міських пляжів відповідають санітарним нормам.
Перевірку «завалив» херсонський пляж ТоВ «Молодіжний». Станом на 9 липня в пробах води медики знайшли відхилення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) та наявність яєць аскарид (глистів). На цьому пляжі Центр громадського здоров’я МОЗ рекомендував установити щити про заборону купання. Також спеціалісти взяли на повторні дослідження проби води.
Проте в Херсоні є ще декілька місць біля Дніпра, які облюбували відпочивальники, однак купатися там заборонено. Як нагадує прес-служба Херсонської міськради, купатись ЗАБОРОНЕНО на набережних ім. Генерала Федорова (початок проспекту Ушакова), на пляжі «Лілея» (Придніпровський узвіз, 1) і в інших непристосованих для цього місцях.
Та незважаючи на заборону, чимало херсонців залюбки відпочивають на «Лілеї». От і минулої суботи, 17 липня, на неофіційному пляжі яблуку не було де впасти. Серед відпочиваючих було й багато дітей. Чи варто казати, що так як «Лілею» офіційно не визначили як місце для відпочинку, то й про будь-які лабораторні дослідження якості води мова не йде, як і про дослідження дна річки...
Єгор МИШКІН, Гривна
фото автора