3 листопада підприємці з різних міст України зібралися у столиці на акцію проти знищення ФОП. До них приєдналися і херсонські представники малого та середнього бізнесу. У самому Херсоні на ринках закрилися торгові точки у підтримку протестувальників.
Кореспонденти UA:Херсон побували на авторинку, де 3 листопада не працювали майже усі підприємці. Потрапити всередину журналістам заважала охорона. Зайти на територію намагались разом із херсонською підприємицею Ольгою, у якої на цьому ринку робоче місце. Ворота закрили щойно побачили камеру, до цього на ринок можна було потрапити без перешкод.Після 10-хвилинної суперечки з охороною та намірів викликати поліцію знімальну групу впускають. Сьогодні тут порожньо. Працюють кілька підприємців, решта закрилися на знак підтримки Всеукраїнської акції SAVE ФОП, яка проходить у Києві. Ольга Баликова говорить, що з Херсона туди поїхали 4 автобуси, і збираються їхати ще.
"Наші хлопці поїхали до Києва на підтримку податкового майдану. Це вже третє. На нас хочуть зараз відігратися. Великий бізнес, коли ми сиділи на карантині, він працював. Працювали Епіцентр, АТБ, вони побудували нові магазини. Ми тут виживали. Ми платили охороні, ми платили оренду, ми платимо усі податки, з нас цього ніхто не зняв. Їм сподобалося, коли немає дрібного бізнесу. Ми ніколи не були на лікарняному, не ходили у відпустки, нам ніхто нічого не давав на розвиток. Ми все це створювали самі. Ми не просили допомоги держави. Зараз нас хочуть просто знищити".
Вимоги, які висувають до підприємців нові законопроекти, самі ж підприємці називають не прийнятними. Оскільки вимушені будуть щодня надсилати звіти про рух коштів до податкової. Введення касових апаратів та необхідність мати власного бухгалтера і платити йому зарплату, не по кишені для більшості дрібних підприємців, - говорить Ольга.
"Це дуже складна система. Ми працюємо на ринку з сьомої до чотирнадцятої. У нас приміщення не опалюються. Вчитися зараз працювати з касовими апаратами? Вони говорять, що це просто на смартфонах і планшетах, все це кодувати, відправляти це все до податкової, з податкової це все повертається, кеш беки для покупців, починаючи від 85 гривень. І божевільні штрафи, зняття мораторію на перевірку. Створено 22 контролюючі органи, які будуть перевіряти підприємців. У 99% підприємців немає первинної документації, нам її просто не дають, це питання до митниці, і, можливо, до податкової, як ці товари до нас потрапляють. Ми кінцева ланка у цьому ланцюгу, останні споживачі. І зараз нам говорять, що з 1 січня увесь товар підлягає конфіскації, тому що ми торгуємо контрабандою. Нас назвали контрабандистами. Тому ми сьогодні зачинили ринок".
Галина Литвинова сьогодні теж закрила свою точку на авторинку на знак протесту та підтримки податкового майдану.
"Мені 70 років, який мені смартфон? Дайте мені нормальну пенсію і я буду відпочивати. А тут виходить, що оскільки я приватний підприємець, у мене пенсія мінімальна. Вона не підлягає ані індексації, ані підвищенню. Я що? Проклята людина? Скажіть дякую, що я на себе працюю, субсидію не вимагаю, податки плачу. А ви мене знищуєте. Як я найму бухгалтера? Тут аби на хліб заробити. Працюю з таким телефоном. Я просто вже не в силах вивчити усі ці планшети. І як з ось такого телефону я можу все кодувати та відправляти?"
Ті херсонські підприємці, які не змогли поїхати до Києва, зранку прийшли до облдержадміністрації. Людей було близько двадцяти.
Ситуацію, яка склалася навколо ФОП, прокоментував виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Херсонській області Ігор Клим:
"Нашою службою було запропоновано введення програмних реєстраторів розрахункових операцій, які є абсолютно безкоштовними для бізнесу, які скачуються з інтернету, установлюються на планшет, смартфон. І ось такий будь-який гаджет можна використовувати, як реєстратор розрахункових операцій. Тому я би сказав, дещо перебільшуються загрози стосовно додаткових витрат. Ми ж хочемо мати високі соціальні стандарти, хочемо жити, як в Європі, але кожен має почати з себе. Нажаль, у нас сьогодні є велика дірка – заходять імпортовані товари, вони розчиняються в Одесі на 7 кілометрі. Вони йдуть якраз за допомогою спрощеної системи оподаткування. Яка поза межами контролю, а документи їдуть далі. Минулого тижня ми зустрічалися з ініціативною групою SAVEФОП і була досягнута домовленість, що ми виконаємо наше завдання, якщо закон не буде змінений, ми зробимо, щоб не було ніяких несподіванок, ніяких перевірок. Ми почули бізнес, бізнес почув нас".