Не шапками єдиними: ще 13 випадків “ганьби” Ігоря Шевченка на міжнародній арені:
1. Створив та вивів в лідери юридичну фірму «Шевченко Дідковський та Партнери» – найвідоміший в свій час український юридичний бренд в світі. Зараз фірма має назву “Астерс”, і досі залишається лідером українського юридичного ринку та однією з найвідоміших українських фірм в світі.
2. За результатами всеукраїнського конкурсу отримав стипендію американського уряду на навчання в США в Державному університеті штату Міннесота. За результатами навчання отримав диплом магістра права, маючи найкращі оцінки з екзаменів майже з усіх предметів.
3. Пройшов відбір та отримав запрошення на роботу в одну з найкращих на той час міжнародних юридичних фірм світу “Кудер Бразерс” в Нью-Йорку. Під час роботи в ній зарекомендував себе з найкращої сторони. Ця фірма згодом стала основним партнером його української юридичної фірми та запорукою її міжнародного успіху.
4. Одним з перших українців успішно склав надзвичайно складний адвокатський іспит в штаті Нью-Йорк та отримав право на зайняття адвокатською практикою в США. Ця подія змінила ставлення керівництва юридично фірми “Кудер Бразерс” до українців вцілому, тому що двоє росіян, які були запрошені працювати в фірмі одночасно зі мною, “провалили” цей екзамен.
5. Першим з українських керівників юридичних громадських організацій був запрошений на щорічний з’їзд Американської асоціації юристів (АВА) в Чикаго в якості почесного гостя.
6. Був визнаний Державним департаментом США найкращим українським випускником американської стипендіальної програми ім.Маскі за досягнення в бізнесі та громадській діяльності протягом 5-ти років роботи після закінчення програми.
7. Став першим українцем, якого відібрали на навчання до Єльського університету в США за найпрестижнішої програмою Міжнародного лідерства (Yale World Fellow). Майже за 20 років її існування, крім Ігоря Шевченка, на цю програму відібрали лише ще 3-х українців - Андрія Шевченка(посол), Святослава Вакарчука та Тараса Шевченка (юрист, громадський діяч).
8. Став першим українцем, якого обрали до Форуму молодих лідерів світу в Давосі (YGL) та був двічі запрошений до участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
9. Першим з українців був запрошений на навчання до Вищої школи державного управління ім. Джона Кеннеді Гарвардського університету за престижною програмою Світового лідерства та державного управління. Це спеціальна програма, на яку запрошуються лише члени Форуму молодих лідерів світу в Давосі.
10. Як Міністр екології відіграв ключову роль у зборі 560 млн. євро для добудови Нового безпечного конфайнменту (укриття) для зруйнованого 4-ого енергоблоку ЧАЕС на конференції країн-донорів в Лондоні.
11. На посту Міністра екології забезпечив стрімке зростання України в Міжнародному рейтингу екологічної ефективності на 51 позицію. Через рік після його відставки Україна знову скотилася в рейтингу на 41 позицію.
12. На прохання керівництва Всесвітнього економічного форуму в Давосі започаткував в Україні проект Global Shapers для успішних та активних молодих українців.
13. Був призначений головою правління українського відділення найбільшої в світі благодійної організації для дітей “СОС-Дитячі містечка”, яка будує та організує роботу закладів для виховання сиріт сімейного типу по всьому світу.
Igor Shevchenko