ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:04 23/04
Через російські атаки Херсона поранені четверо людей  
 
15:14 23/04
Контракт на 68 мільйонів на Херсонщині отримала компанія-мільярдер    
документ
15:05 23/04
До лікарні доставили двох постраждалих від російського удару по Дніпровському району      
14:48 23/04
Херсонський суд призначив умовне покарання “ворожці”, яка обікрала свою клієнтку      
14:28 23/04
Херсонська громада відзначає Всесвітній день книги  
 
14:09 23/04
Росіяни вбили жительку Широкої Балки – поліція розслідує військовий злочин      
13:49 23/04
Для підтримки ВПО на Херсонщині запустили “Картку херсонця”      
13:30 23/04
Бериславські поліцейські евакуювали маломобільну жінку з небезпечної зони
   
13:26 23/04
На Херсонщині окупантка Чічєріна стріляла і співала  
 
13:12 23/04
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані  
 
12:52 23/04
Ще двох колаборантів засудили за проведення окупаційного референдуму      
12:36 23/04
Стало відомо про ще трьох постраждалих від ворожого обстрілу Херсона вчора      
12:16 23/04
На півдні ворог збільшив кількість артобстрілів на 25% - Волошин      
12:00 23/04
7 років за ґратами проведе жителька Херсонщини за участь у проведенні псевдореферендуму      
11:41 23/04
Повідомлено про підозру окупаційному «голові» Семенівки на Херсонщині      
11:30 23/04
З тимчасово окупованої Херсонщини вдалося повернути 18-річного юнака      
11:13 23/04
Підприємцю з Музиківки повідомили підозру за надання послуг окупантам у Севастополі      
10:54 23/04
Колаборанта з Херсонщини, який працював експертом на окупантів, засуджено до 13 років ув’язнення      
10:53 23/04
Орієнтовно о 08:00 росіяни атакували з БпЛА цивільну автівку у Херсоні      
10:42 23/04
На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранено 13 людей  
 
10:30 23/04
Вночі ворог обстріляв Корабельний район  
 
10:10 23/04
До 13 років ув’язнення засуджено чоловіка, який працював на ворога в окупаційному експертно-криміналістичному центрі Херсонської області      
09:50 23/04
Минулої доби ворог продовжив обстрілювати Бериславський район Херсонщини      
09:31 23/04
Ястремська і Стародубцева отримали перших суперниць в основній сітці турніру в Мадриді      
09:18 23/04
Ворог масовано атакує енергетичний об'єкт у Херсоні      
08:42 23/04
Минулої доби внаслідок обстрілів Херсона з боку російських окупантыв 9 людей отримали поранення      
08:40 23/04
В Украине проиндексировали пенсии: кто остался без повышения весной-2025      
08:30 23/04
Податкова отримає дані про банківські рахунки українців: що передбачає законопроєкт      
08:10 23/04
Яке сьогодні, 23 квітня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити      
08:07 23/04
На Херсонщині за добу внаслідок російських ударів - 12 поранених      
07:38 23/04
Банки блокируют счета украинцев: за что учительницу оставили без карты и за какой перевод обязательно накажут      
07:27 23/04
Шахраї завалили листами клієнтів Ощадбанку: як не втратити доступ до рахунку      
07:22 23/04
Більшість тварин вивезли із зони бойових дій. У херсонському притулку живуть понад 170 собак та котів
 
07:05 23/04
Прикордонники знищили на півдні російський човен
   
21:04 22/04
Резерв+ надсилатиме сповіщення про розшук: кому чекати повідомлень      
20:59 22/04
Ветерану Другої світової з Генічеська окупанти не дали дожити у спокої  
 
19:35 22/04
Внаслідок російського обстрілу Херсона поранена шестирічна дівчинка      
19:12 22/04
Херсонський зрадник Сальдо в ефірі російських пропагандистів брехав про обстріли в окупованій частині Херсонщини      
18:58 22/04
Армія РФ атакувала дроном Білозерку на Херсонщині. Травмована жінка      
Все новости

Архив публикаций

«    Апрель 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
СПЕЦТЕМЫ


    Попит і пропозиція знизилися, ціни впали вдвічі. Чи купують у Херсоні житло?

    До війни ринок нерухомості в Херсоні був відносно стабільним, зі сформованими цінами, попитом і пропозицією. Однак повномасштабне вторгнення Росії в Україну змінило ситуацію. Та попри постійні обстріли, житло в прифронтовому місті купують та продають.

    Про поточну ситуацію  журналістам Вгору розповіли херсонські рієлтори  Владислав Горін та Наталія Гончар.

    Продавали житло навіть під час окупації

    У лютому 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення, ринок нерухомості в Україні миттєво завмер. За кілька днів до війни агенція Владислава Горіна уклала дві угоди купівлі-продажу, а ще одна була запланована на 24 лютого. Проте через закриття реєстрів нерухомості оформлення стало неможливим. На той момент в агенції лежав завдаток на 2-кімнатну квартиру. Покупець забирати гроші не поспішав, але через два місяці агентство за власною ініціативою повернуло йому гроші.

    Після деокупації правобережжя Херсонщини реєстри нерухомості запрацювали знову. Проте, за словами Владислава Горіна, навіть під час окупації, хоч і не офіційно, деякі херсонці продавали та купували житло за домовленістю й під розписки.  Рієлтор каже:

    "Знаю приклади, що люди віддавали квартири за копійки, наприклад, 20% від ринкової вартості до війни. Не знаю, як вони оформляли це після війни, але такі були факти."

    Після відновлення роботи ринку нерухомості в Херсоні ціни на житло різко впали. У таких районах, як Таврійський, Шуменський та Житлоселище, вартість квартир знизилася в середньому на 50% і навіть більше. Як стверджує рієлтор, двокімнатна квартира в Таврійському мікрорайоні, яка до війни коштувала 30-35 тисяч доларів, у 2023-24 роках продавалася за 15-18 тисяч. Тенденція до зниження цін зберігається й досі, особливо в спальних районах, розташованих далі від Дніпра.

    "За останні пів року ціни трошки прогнулися вниз, бо коли почалися дронові атаки, це не спонукало людей до купівлі житла, – констатує Владислав."
    Будинки в одному зі згаданих Владиславом Горіним мікрорайонів Херсона. Фото Олександра Андрющенка/Вгору

    У той самий час, за його словами, ціну на квартири в інших районах взагалі неможливо розрахувати, бо й попиту на них немає. Така ситуація у мікрорайоні Східному, на Острові, ХБК і Центрі – наближених до Дніпра. Якщо хтось і продає там житло, то буквально за безцінь.  

    "Там ніхто не хоче купувати. І якщо за якісь копійки люди куплять, то це буде просто вкладення на майбутнє. Тобто купили, хай стоїть, а після війни, коли ціни піднімуться, якщо житло вціліє, значить трохи виграли."

    За словами Владислава Горіна, сьогоднішній ринок нерухомості в Херсоні не можна назвати повноцінним через значне зниження попиту та пропозиції через відсутність більшості мешканців. Більший попит мають квартири в гарному стані, оскільки через війну ціни на будматеріали та роботу будівельників значно зросли, що робить ремонт невигідним.

    "Наприклад, купили ви за 10 тисяч двокімнатну “убиту” кватиру на Шуменському. А ремонт її, умовно кажучи, вартуватиме 15 тисяч. А 10+15 це вже 25. Водночас за 12-15 тисяч можна купити квартиру в нормальному житловому стані або з євроремонтом, – пояснює Владислав."

    Він каже, що більшість пропозицій продажу квартир у Херсоні мають завищені ціни. На його думку, вони будуть незмінними досить довго, поки продавець не піде на поступки або ситуація не нормалізується і ціни почнуть зростати. 

    Продають квартири переважно херсонці, які виїхали за кордон, або в інші регіони України, і не планують повертатися. Купують житло люди, що  залишаються й хочуть жити в Херсоні. Хтось із покупців втратив власне житло в місті чи області. В когось були якісь заощадження до війни, але бажання придбати житло не збігалося з можливостями.

    Варіанти купівлі-продажу нерухомості люди часто шукають на рекламних сайтах типу OLX, DIM.RIA та інших.  А хтось, хто має знайомих серед місцевих агентів із нерухомості, звертаються до них. За словами Владислава, навіть рієлтори, які виїхали за кордон, перенаправляють потенційних клієнтів до своїх колег, що досі працюють на херсонському ринку. 

    Утім, в Херсоні можна побачити й паперові оголошення про продаж, купівлю чи оренду житла.
    Фото оголошення Лізи Жарких\"Вгору" 

    Шукають квартири з вікнами на Миколаїв, а орендують навіть на верхніх поверхах 

    У рієлторки Наталії Гончар за час війни продалася лише одна квартира. Це була однокімнатна квартира в житловому стані, її продали за 8 тисяч доларів.

    У більшості варіантів, з якими працювала Наталія, до підписання угод купівлі/продажу так і не дійшло. Багатьох клієнтів не влаштовувала запропонована покупцями ціна, а деякі з власників навіть познімали своє житло з продажу. 

    "Дехто казав: “Ну як ціни піднімуться, ви мені одразу дзвоніть, будемо продавати”, – розповідає Наталя."

    З власного досвіду спілкування з потенційними клієнтами, вона помітила, що частіше шукають житло з ремонтом, бажано ще й з меблями й технікою. Людей цікавлять невеличкі, здебільшого однокімнатні чи двокімнатні квартири, розташовані у більш-менш безпечному районі, не на високих поверхах, і з вікнами, які виходять не на південь. Вона пояснює:

    "Якщо вікна виходять на південь, вони виходять на річку. Раніше люди дуже хотіли, щоб вікна були на сонячному боці, а зараз дзвонять і просять вікна на Миколаїв.
    Херсонські вікна. Фото Олександра Андрющенка/”Вгору”

    За словами Наталії, зараз у Херсоні більш активно, ніж продаж, відбувається оренда житла. Попит є переважно на квартири в гарному стані, ціна яких залежить від власне стану, поверху та місця розташування.

    Однокімнатні квартири зі старим ремонтом та меблями здаються дешевше, особливо в опалювальний період, коли власники можуть знижувати ціну, щоб не платити за опалення. Ціна може становити від 2 до 2,5 тисяч гривень. Кращі квартири на зручних поверхах, наприклад, у Таврійському районі, коштують дорожче. Двокімнатні – від 4 до 4,5 тисяч гривень і вище.

    Квартири на верхніх поверхах зазвичай довше знаходяться в рекламі, але вони дешевші. І попит на такі квартири все одно є, особливо якщо вони в гарному стані. За словами рієлторки, буквально нещодавно, за її участю здалося 5 квартир на верхніх поверхах у Таврійському районі, які були трохи дешевші за аналоги, розташовані нижчі.

    Щодо ситуації на ринку нерухомості по всій Херсонській області, то згідно  зі Звітом про роботу державних, приватних нотаріусів Міністерства юстиції України в останній рік було зареєстровано вдвічі більше угод купівлі/продажу у порівнянні з минулим.
    Скрін зі звіту про роботу державних, приватних нотаріусів Міністерства юстиції України в Херсонській області за 2024 рік

    У 2024 році в Херсонській області приватні нотаріуси  зареєстрували 431 угоду купівлі-продажу житла, а державні – 22. Загалом було укладено 453 угоди купівлі-продажу та 5 угод обміну. У 2023 році: 149 угод купівлі-продажу у приватних нотаріусів, 14 у державних та 1 угода обміну.

    Ганна Щидловська




    Похожие публикации

    13-02-2025, 18:22
    Ціни на житло впали у 7 містах. Скільки зараз там коштують однокімнатні квартири
    12-02-2025, 09:36
    Жителям Херсонщини, які отримали від окупаційної влади житло, обмежують право власності
    7-01-2025, 08:16
    В Україні зросли податки на продаж нерухомості: скільки доведеться заплатити
    23-12-2024, 08:42
    В Україні дорожчає оренда квартир: скільки тепер коштує та чого очікувати найближчим часом
    23-10-2024, 12:21
    Нерухомість у Херсоні. Скільки коштують квартири і чи є попит на них
    30-04-2024, 10:17
    Видача херсонцям “житлових сертифікатів” різко підвищила ціну на нерухомість в окупованому Криму
    2-10-2023, 16:13
    Оренда та купівля квартири: як війна змінює ринок нерухомості в регіонах України
    11-10-2022, 15:17
    У Херсоні ціни на оренду житла ще ніколи не були настільки низькими
    30-05-2022, 20:02
    У Херсоні знизилися ціни на довгострокову оренду житла, у порівнянні з цінами до війни

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:04 23/04
    Через російські атаки Херсона поранені четверо людей  
     
    15:14 23/04
    Контракт на 68 мільйонів на Херсонщині отримала компанія-мільярдер    
    документ
    15:05 23/04
    До лікарні доставили двох постраждалих від російського удару по Дніпровському району      
    14:48 23/04
    Херсонський суд призначив умовне покарання “ворожці”, яка обікрала свою клієнтку      
    14:28 23/04
    Херсонська громада відзначає Всесвітній день книги  
     
    14:09 23/04
    Росіяни вбили жительку Широкої Балки – поліція розслідує військовий злочин      
    13:49 23/04
    Для підтримки ВПО на Херсонщині запустили “Картку херсонця”      
    13:30 23/04
    Бериславські поліцейські евакуювали маломобільну жінку з небезпечної зони
       
    13:26 23/04
    На Херсонщині окупантка Чічєріна стріляла і співала  
     
    13:12 23/04
    Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані  
     
    12:52 23/04
    Ще двох колаборантів засудили за проведення окупаційного референдуму      
    12:36 23/04
    Стало відомо про ще трьох постраждалих від ворожого обстрілу Херсона вчора      
    12:16 23/04
    На півдні ворог збільшив кількість артобстрілів на 25% - Волошин      

    12:00 23/04
    7 років за ґратами проведе жителька Херсонщини за участь у проведенні псевдореферендуму      
    11:41 23/04
    Повідомлено про підозру окупаційному «голові» Семенівки на Херсонщині      
    11:30 23/04
    З тимчасово окупованої Херсонщини вдалося повернути 18-річного юнака      
    11:13 23/04
    Підприємцю з Музиківки повідомили підозру за надання послуг окупантам у Севастополі      
    10:54 23/04
    Колаборанта з Херсонщини, який працював експертом на окупантів, засуджено до 13 років ув’язнення      
    10:53 23/04
    Орієнтовно о 08:00 росіяни атакували з БпЛА цивільну автівку у Херсоні      
    10:42 23/04
    На Херсонщині внаслідок російських обстрілів поранено 13 людей  
     
    10:30 23/04
    Вночі ворог обстріляв Корабельний район  
     
    10:10 23/04
    До 13 років ув’язнення засуджено чоловіка, який працював на ворога в окупаційному експертно-криміналістичному центрі Херсонської області      
    09:50 23/04
    Минулої доби ворог продовжив обстрілювати Бериславський район Херсонщини      
    09:31 23/04
    Ястремська і Стародубцева отримали перших суперниць в основній сітці турніру в Мадриді      
    09:18 23/04
    Ворог масовано атакує енергетичний об'єкт у Херсоні      
    08:42 23/04
    Минулої доби внаслідок обстрілів Херсона з боку російських окупантыв 9 людей отримали поранення      

    08:40 23/04
    В Украине проиндексировали пенсии: кто остался без повышения весной-2025      
    08:30 23/04
    Податкова отримає дані про банківські рахунки українців: що передбачає законопроєкт      
    08:10 23/04
    Яке сьогодні, 23 квітня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити      
    08:07 23/04
    На Херсонщині за добу внаслідок російських ударів - 12 поранених      
    07:38 23/04
    Банки блокируют счета украинцев: за что учительницу оставили без карты и за какой перевод обязательно накажут      
    07:27 23/04
    Шахраї завалили листами клієнтів Ощадбанку: як не втратити доступ до рахунку      
    07:22 23/04
    Більшість тварин вивезли із зони бойових дій. У херсонському притулку живуть понад 170 собак та котів
     
    07:05 23/04
    Прикордонники знищили на півдні російський човен
       
    21:04 22/04
    Резерв+ надсилатиме сповіщення про розшук: кому чекати повідомлень      
    20:59 22/04
    Ветерану Другої світової з Генічеська окупанти не дали дожити у спокої  
     
    19:35 22/04
    Внаслідок російського обстрілу Херсона поранена шестирічна дівчинка      
    19:12 22/04
    Херсонський зрадник Сальдо в ефірі російських пропагандистів брехав про обстріли в окупованій частині Херсонщини      
    18:58 22/04
    Армія РФ атакувала дроном Білозерку на Херсонщині. Травмована жінка      
    Все новости

    Наверх