
Про це офіцер розповів в інтерв’ю hromadske.
За словами Шаталова, на момент планування операції він перебував у Командуванні морської піхоти після поранення, але вже був приряджений до 37 бригади.
Операцію в Кринках він вважав здійсненною, хоча до самого місця висадки мав питання.
«Підготовка була нормальною. Забезпечення я б не сказав, що відповідало нормам, тобто ми потребували більшого, набагато більшого», — зазначив командир.
Зокрема, пригадує, що військовим доводилося самостійно шукати собі човни, а деякі жителі Херсона навіть відмовлялася їх продавати.
«Я вважаю, що держава повинна була якось більше сприяти цьому. Забезпечте нас човнами на 100%, а не я як командир ще повинен думати, де взяти човна, де рульових знайти», — пояснив він.
37 бригада повинна була заходити у другому ешелоні й розвивати наступ у глибину, додає Шаталов. Операція охоплювала не лише Кринки, але й острови та села поблизу.
Однак, на думку офіцера, тоді вже «дорогоцінний час» був втрачений, і росіяни змогли підготуватися та застосувати свої резерви.
«І ми просто зав’язли вже в кринківському лісі й, на жаль, не змогли вийти до дороги, щоб перерізати їм логістику. Тому, звичайно, втрачали піхоту», — зазначив командир 37 ОБрМП.
За його словами, українські військові почали «відкочуватися», а противник — нарощувати сили, зокрема застосовував FPV-дрони для знищення човнів з української піхотою.
«І ми не могли ані поранених забрати, ані доставити свіжі сили. Отже, ми просто застрягли», — наголосив Шаталов.
А втім, військовий зауважив, що коли підрозділи Збройних сил України перебували в Кринках, обстрілів Херсона майже не було.
«Коли ми були присутні на островах, противник повністю свою увагу приділяв зачистці островів. І Херсон жив мирно», — сказав офіцер.
Шаталов додав, що це помітили місцеві жителі та шкодували, що українські військові відійшли.
Бої за Кринки
Це село на лівобережжі Херсонської області росіяни окупували першого дня повномасштабного вторгнення — 24 лютого 2022 року.У жовтні 2023 року українські військові почали операцію зі створення плацдарму на лівому березі Дніпра. Через складність операції видання Times називало цю битву однією з найважчих за всю російсько-українську війну.
Бої тривали до липня 2024 року. Видання «Слідство.Інфо» з посиланням на дані поліції писало, що в Кринках зникли безвісти 788 українських військових. Окрім того, з Кринків удалося вивезти та поховати 262 полеглих захисників за цей період.