Подружжя пенсіонерів Ніна та Леонід Кисельови — внутрішньо переміщені особи. Зараз вони живуть в одному із сіл Бериславської громади. Кажуть, що у віці після 80 років переїздити до іншого населеного пункту було складно. Вони на це наважились через щоденні обстріли Берислава російськими військовими.
"У нас була така війна у Бериславі, що ми тікали голі й босі. Розбили наш будинок вщент. І Берислава вважайте, що нема. Розбитий повністю. Тут хата непогана для нас, комфортна. Ми тікали куди ближче було", — розповіла Ніна Кисельова.
Техніка вивантажує дрова для передачі домогосподарствам, які не мають газопостачання. Нісар Ахмад
Тетяна Запорожська забрала з Берислава 87-річного батька. У громаді, до якої переїхали, вони орендують будинок.
"Ми вже рік там не були, відколи виїхали звідти. Але там ситуація патова. Там зараз дуже тяжко людям перебувати. Місто розбите, практично знищене. Я 15 років працювала лаборантом у насіннєвій інспекції, сім років — у Бериславському зерновому терміналі. Ми трошки заощадили, але ж дуже тяжко, так як соціальну допомогу мені не платять, тільки батькові. І якби ми самотужки купували дрова, тут було б дуже тяжко", — пояснила жінка.
До однієї з громад Херсонської області привезли опалювальні матеріали. Нісар Ахмад
Ще одна жителька Берислава Олена Безулай розповідає, виїздила з міста вагітною. Жила у Польщі, але згодом вирішила повернутись на Херсонщину до батьків і брата.
"Чесно, хотілося б, щоб вже все закінчилося і поїхати нарешті додому, щоб знайшлася робота, щоб убезпечити дитину. У нас орендований будинок. Там бомблять. Хочеться повернутися додому, але можливості немає, бо зараз нічого не залишилось", — сказала Олена.
Керівник благодійного фонду Support Kherson Нісар Ахмад. Нісар Ахмад
Керівник благодійного фонду Support Kherson Нісар Ахмад каже, що у цьому населеному пункті Бериславської громади живуть багато вимушених переселенців. Для домогосподарств, у яких немає газу, організували видачу паливних брикетів і роздали по сім із половиною кубів дров.
"Ми провели десятки зустрічей з нашими іноземними партнерами, з іншими громадськими організаціями. Тому в тих домогосподарствах, де немає газопостачання, люди отримують паливні брикети, дрова або грошову допомогу, котру вони можуть спрямувати на закупівлю тих самих дров або паливних брикетів", — повідомив керівник фонду.
Директорка Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Васіна. Суспільне Херсон
Наразі на деокупованій території Херсонщини опалювальних матеріалів потребують 37 тисяч домогосподарств, розповіла директорка Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Васіна. За її словами, ці потреби повністю закривають благодійні донорські організації.
"На сьогодні люди розпочали отримувати допомогу — як грошову на рахунки, так і безпосередньо тверде паливо у вигляді брикетів і дров. Наразі забезпечені вже 10 900 домогосподарств. Крім того, люди ще в рамках окремої допомоги від УВКБ ООН почали отримувати кошти в розмірі по 21 тисячі гривень на придбання твердого палива. Вже погоджений перший транш і майже п'ять тисяч домогосподарств почали отримувати гроші. Грошова допомога — це від 21 тисячі гривень на одне домогосподарство, а тверде паливо — до шести кубометрів на одне домогосподарство. Тому в середньому по всій деокупованій частині області у грошовому еквіваленті нам вдалося залучити допомогу від благодійних організацій на понад 800 мільйонів гривень", — сказала Світлана Васіна.
Вона також повідомила, що для отримання допомоги треба звернутися із заявою до органів місцевого самоврядування. Після цього протягом двох тижнів можна отримати тверде паливо або кошти на нього.
Раніше керівник ОВА Олександр Прокудін повідомляв, що до початку опалювального сезону на Херсонщині створили 193 Пункти незламності. Станом на 15 жовтня працюють 163 пункти.
Суспільне Херсон