Генеральний прокурор України вніс в реєстр кримінальне провадження щодо ознак незаконного збагачення народного депутата з Херсонщини Павла Павліша.
Про реєстрацію кримінального провадження Генпрокурор повідомив у відповідь на звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info).
Зараз триває досудове розслідування, йдеться в повідомленні.
Раніше журналіст Bihus.Info Макс Опанасенко розповів, що батько Павліша має нерухомість у Ходосівці Київської області, яку він придбав наприкінці січня 2022 року.
За інформацією журналістів, на співбесіді на посаду судді Конституційного суду нардеп намагався пояснити як його батьку вдалося купити в січні 2022 року ділянку, а в травні-червні того ж року вже закінчити будівництво.
“Тобто будівельні роботи не зупинялися ні під час повномасштабного вторгнення, ні під час окупації частини Київської області, ні під час масованих обстрілів”, – наголошують у розслідуванні.
Водночас журналіст зазначає, що батьки Павліша купили 6 соток на території закритого котеджного містечка Нова Ходосівка, де забудовник продає землю, на якій він же побудує котедж.
Теза, що це покупка батька і він самостійно побудував цей будинок, дозволила нардепу не вносити інформацію про його вартість до декларації. У ній лише сказано, що Павло Павліш проживає в будинку площею понад 200 квадратних метрів.
Котеджне містечко у Ходосівці. Скриншот із відео Bihus
У Bihus дізналися, що на початку 2022 року найдешевший будинок у тому містечку коштував близько 6 мільйонів гривень.
Що відомо про Павла Павліша?
Журналістка BIHUS Наталя Лазарович розповідала, що під час співбесіди на посаду Конституційного судді до Павла Павліша виникло багато питань щодо розбіжностей його доходів та активів.
Журналістка "Вгору" дослідила, що у своїй декларації за 2023 рік Павло Павліш зазначив, що володіє квартирою в Херсоні з 2002 року та офісом з 2021 року. У спільній частковій власності має будинок та у користуванні земельну ділянку в рідному селі Вільне на Херсонщині. З 2022 року в його праві користування “Audi Q7” 2019 року випуску, та з 2020 року “Infiniti QX50” 2019 року випуску у користуванні дружини.
За даними руху “ЧЕСНО” 5 жовтня 2022 року він став заступником голови Комітету з питань правової політики. Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом 2024 рік президент не підписав законопроєкт, а отже, він лишається нечинним.
У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 182 округу (м.Херсон) від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань правової політики.
Засновник ГО "Зе!Команда" у Херсонській області, очолював штаб команди під час президентської кампанії.
Був помічником на громадських засадах ексголови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва. Станом на 2015 рік працював юрисконсультом ТДВ “Херсонський електромеханічний завод”.
У 2015 році балотувався до Херсонської міської ради від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” по 25 округу як безпартійний.
У 2010 та 2006 роках балотувався до Херсонської міської ради 5 та 6-го скликань, обраний не був.
З 2016 - адвокат. Директор ПП “Юридична фірма “Правочин”. Засновник ТОВ “Євро трейд інжиніринг”, співзасновник ГО “Скадовськ наш дім”.
Старший викладач у Херсонському державному аграрному університеті.
Вгору