Правоохоронці ідентифікували трьох керівників та вісьмох співробітників так званого «тимчасового управління поліції росії», які під час окупації Херсона забезпечували діяльність найбільшої в місті катівні.
Як повідомляє поліція Херсонської області, наразі слідству відомо, що за час існування окупаційного ІТТ в ньому були незаконно ув'язнені щонайменше 183 цивільні особи, яких фігуранти піддавали фізичному та психологічному насильству, катуванню електричним струмом та іншим видам тортур. При цьому один із російських «правоохоронців» також став пособником в умисному вбивстві незаконно ув’язненого чоловіка.
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру 11 російським поліцейським.
За інформацією Херсонської обалсної прокуратури, їм всім інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 438 КК України).
Усі вони є співробітниками мвс рф з різних підрозділів, яких у другій половині червня 2022 року відрядили на окуповану територію Херсонської області для забезпечення окупаційного режиму. Щоб уникнути відповідальності, силовикам було змінено анкетні дані.
Прибувши до міста Херсон, 47-річний генерал-майор мвс рф очолив так зване «Временное управление министерства внутренних дел россии по Херсонской области». Його «першим заступником» і «заступником» стали полковники російської поліції 50 та 58 років.
У липні 2022 року очільником окупаційного «Изолятора временного содержания» став 38-річний старший лейтенант з псевдонімом Злий, а ще семеро молодших офіцерів та сержантів російської поліції зайняли рядові посади в цій установі.
Підозрювані, діючи у змові, нелегально ув'язнили щонайменше 183 цивільних осіб, піддаючи їх фізичному та психологічному насильству.
Встановлено факти побиття, катування електричним струмом та інші форми насильства щодо утримуваних. Один з підозрюваних став пособником в умисному вбивстві ув’язненого чоловіка.
Також підозрювані організували та забезпечили примусове голосування ув’язнених у псевдореферендуму про приєднання Херсонської області до складу рф. Тих, кого вони утримували, змушували голосувати під загрозою насильства та фізичних покарань.
У жовтні 2022 року, за організації та безпосередньої участі підозрюваних, щонайменше 60 цивільних осіб із захопленого ІТТ було примусово переміщено у спеціальних автомобілях до місць несвободи, облаштованих на лівобережжі Херсонської області та інших територіях. З-поміж в’язнів на підконтрольну Україні територію повернулося лише дев'ять осіб. Місцеперебування інших наразі невідоме.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ГУНП в Херсонській області, оперативний супровід — ГВ КР УСБ України та УКР ГУНП в області.