
Військовослужбовець Василь Швець був звільнений з полону трохи понад два тижні тому.
"Я не вірив до останнього. Навіть, доки кордон не перетнув, доки не побачив наш стяг, поки не почув "Слава Україні!", не вірив", — говорить Василь.
Чоловік пішов на строкову службу у бригаді оперативного призначення Національної Гвардії України у Маріуполі у листопаді 2021 року. Після початку повномасштабного вторгнення та бойових дій опинився на "Азовсталі".

"Найчастіше були бомбардування, а бойові зіткнення були дуже рідко. І не завжди бункер або якийсь підвал рятував. Тому що їх могло засипати і якщо ти вже можна було залишитись похованим живцем. Точно не пам'ятаю, нам просто прийшли й сказали, що отриманий наказ від Президента України про здачу в полон для збереження життів", — каже військовий.
18 травня 2022 року Василя перевели до Оленівки. За його словами, їх поселили в бараки. Згадує, що було багато людей та незручно спочатку. Потім почались допити, також знімали відбитки пальців та відібрали ДНК.

"Нас порозкидали по камерах, там по 8-16 людей. І там уже хтось був зі знайомими, хтось ні. Найважче було думати про рідних, про матір, про братів. Тому що дуже хвилювався, щоб нічого з ними не сталося. Страшно було, найбільше бажав свободи. Просто хотілося свободи, нічого не хотілось більше, навіть їжі. Просто вдихнути вільним повітрям і прогулятися, піднявши голову", — говорить колишній полонений.
Василь каже, у те, що обмін відбудеться, спочатку не повірив.

"Нас після обіду вивели, переодягнули у військову форму. Ну когось у військову, когось у цивільну, хто що знайшов. Ми стали, потім підійшли й сказали одягатись назад в робу тюремну і позаводили по камерах. А вночі вже забрали на обмін", — говорить він.
Перший дзвінок після звільнення був до матері, розповідає Василь Швець. Побачились вони наступного дня. Також відвідували його старший брат, сестри й побратими. Зараз чоловік проходить медичне обстеження. Говорить, його мрії та прагнення лишились незмінними.

"Я й раніше мріяв про свободу, Україну, незалежну і мріяв бути військовим. І зараз воно так і залишилося. Наразі планую продовжувати службу. Я відчуваю, що це не те, що мій обов'язок, але я маю це робити, захищати свою Батьківщину", — каже Василь.
Раніше Станіславський сільський голова Іван Самойленко повідомляв, що серед звільнених 115 українських військових з російського полону, який відбувся у День Незалежності України, був житель Херсонщини — військовослужбовець 12 бригади НГУ Василь Швець.
Суспільне Херсон