У верхньому ряду фото посередині — Костянтин Шульга. У Херсоні протягом кількох років він вів діяльність, яка сприймалась то як громадська, то як блогерська, то навіть як підприємницька. Втім, проросійські погляди він не приховував, хоча завжди, коли його в цьому звинувачували, змінював тимчасово риторику на проукраїнську.
Куратором виявився росіянин Олександр Костін – окупаційний «перший заступник міністра інформаційної політики» на тимчасово захопленому лівобережжі Херсонщини. Окрім функцій рупора кремля, загарбницька установа намагалася виконати завдання фсб зі створення агентурних мереж в обласному центрі. Для цього Костін залучив двох своїх підлеглих із окупаційної «мінінформполітики», як резидентів (керівників) агентурної мережі.Офіційне повідомлення про знешкоджену мережу ФСБ-агентівФото: Офіс Генерального прокурораАвтор: Офіс Генерального прокурора
Але ми розповімо про Костянтина Шульгу. В Херсоні Шульга з 2013 до 2020 року працював як підприємець. Де заробляв після закриття ФОП, ми не знаємо.
Дані про Костянтина Шульгу як підприємцяФото: https://youcontrol.com.ua/Автор: https://youcontrol.com.ua/
Але переважно його бачили як громадського активіста. Зокрема входив він і до складу Громадської ради при Херсонському міському голові кількох скликань — останнього зокрема.Громадська рада — це консультативний орган, до якого входять громадські діячі. При Херсонському міському голові громадська рада здебільшого звертала увагу на резонансні питання, була своєрідним містком між громадою міста і владою. Шульга цікавився переважно земельними питаннями. Але якщо в Херсоні відбувалось щось резонансне, він неодмінно там був і знімав відео. Незалежно від того, земельні це питання були чи ні.
У 2019 році Шульга зокрема у скандалі щодо загибелі працівника херсонської птахофабрики давав коментарі ВВС-Україна як громадський діяч, який був одним із ініціаторів зібрання активістів, журналістів та інших небайдужих громадян під стінами Херсонської ОДА та ГУ Нацполіції у Херсонській області.
ВВСФото: https://www.bbc.com/ukrainian/news-48510716Автор: https://www.bbc.com/ukrainian/news-48510716
Громадська організація «Херсонське регіональне відділення Асоціації міжнародного співробітництва «Атлантична рада України», яку Шульга представляв у Громадській раді, зареєстрована на його домашню адресу, очільник там — Шульга, але очолив він її у 2009 році. До того очільником був його вітчим — відомий у Херсоні громадський діяч та науковець-соціолог Володимир Коробов. Із цим пов'язана майже детективна історія.Дані про громадську організацію Костянтина ШульгиФото: https://youcontrol.com.ua/Автор: https://youcontrol.com.ua/
Дані про громадську організацію Костянтина ШульгиФото: youcontrol.com.uaАвтор: youcontrol.com.ua
Володимир Коробов помер у жовтні 2021 року від наслідків коронавірусу COVID-19. Його дружина — мати Костянтина Шульги — теж сильно хворіла. Під час деокупації Херсона, тікаючи на лівий берег, Шульга вивіз і хвору матір.Від самого початку окупації Херсона 2022 року Костянтин Шульга, не ховаючись і відкрито їздив містом і знімав, що відбувається, брав коментарі, зокрема у мера Херсона Ігоря Колихаєва, який нині перебуває в полоні росіян. Чи не щодня виходили його огляди окупованого міста. При цьому, його ніхто не зупиняв, хоча росіяни дуже жорстко поводили себе у відношенні до людей з камерами. Вільно знімати, як це робив Шульга, під час окупації було неможливо.
Вільно пересуваючись містом, Шульга демонстрував нібито нормальне життя, знімав російських окупантів — колони техніки, роздачу «гуманітарки». Показував роботу ринків та магазинів, аптек у місті. Приїжджав на місця обстрілів одним із перших і теж безперешкодно знімав відео. Першим він приїхав і на місце вбивства іншого колаборанта — Валерія Кулешова. Щоправда, відео, яке оприлюднив на своїй сторінці, швидко видалив.
Після деокупації Херсона Шульга викладав вже чужі кадри — фото і відео з міста, з наслідками обстрілів з власними коментарями. Також публікував відео з окупованого лівобережжя та Криму. Окремо зняв відео з «достопримечательностью» — незаконно збудований росіянами кримський міст. У відео він нібито відповідає на коментарі, чому покинув Херсон: пояснює, що начебто стало небезпечно, тому він виїхав, а потім вже не зміг повернутися. Під більшістю відео — реквізити російського банку на розвиток каналу.
Скриншот відео ШульгиФото: Ютуб-канал ШульгиАвтор: Ютуб-канал Шульги
Шульга брав участь у проведенні псевдореферендуму у Херсоні, а також від початку окупації, окрім власних відео, поширював також відео від імені телеканалу «ВТВ+»: власники цього каналу мають відповідні підозри. Більшість він видалив, але частина є зокрема в базі «Миротворця».Допис Шульги під час окупації ХерсонаФото: МиротворецьАвтор: Миротворець
Шульга бере інтерв'ю у іншого проросійського блогера КулешоваФото: МиротворецьАвтор: Миротворець
Дописи про Шульгу до окупації Херсона — виступає як захисник правФото: МиротворецьАвтор: Миротворець
Шульга демонструє активне життя в Херсоні під час окупаціїФото: МиротворецьАвтор: Миротворець
За інформацією «Миротворця», Шульга обіймав посаду «заступника голови окупаційної ВЦА по ЗМІ», тобто працював на іншого державного зрадника Євгена Брикова.
Скриншот даних про співпрацю Шульги з росіянамиФото: МиротворецьАвтор: Миротворець
На цьому фото вересня 2021 року Шульга зокрема разом із цивільною дружиною херсонського зрадника Ігоря Семенчева-молодшого Тетяною Докучаєвою під час запису програми у Євгена Брикова.Скриншот зі сторінки ФейсбукФото: Скриншот зі сторінки ФейсбукАвтор: Скриншот зі сторінки Фейсбук
В інформації щодо викриття агентурної мережі, де працював зокрема Шульга, зазначили, що виявили також і телеграм-канал, який займався дискредитацією українців і коригуванням обстрілів. Редакція Кавун.City займається моніторингом багатьох каналів окупантів, відтак, можемо повідомити, що йдеться про телеграм-канал «Херсонское сопротивление». Там зокрема намагались коригувати обстріл приміщення, в якому мала відбутись зустріч голів ОСББ із начальником Херсонської МВА.Скриншот повідомлення-коригування обстрілуФото: Окупаційний телеграм-каналАвтор: Окупаційний телеграм-канал
Євгенія Вірлич, kavun.city