Офіс ООН буде відкрито незабаром у Херсоні, повідомила координаторка системи ООН в Україні та координаторка з гуманітарних питань Деніз Браун, яка завершує свою дворічну місію.
"Ми відкриваємо офіс ООН у Херсоні. У липні я відвідала кілька можливих локацій. Це відповідь на ваше запитання про те, що далі. Ми забудемо? Ми не забудемо про війну, тому що ми там присутні. Я була в Херсоні десятки разів, але я хочу, щоб ми були присутні там більш фізично. Я знаю, що в Києві іноді кажуть: навіщо нам ООН? А ви запитайте херсонців. Вони знають", - сказала Браун в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Вона наголосила, що ситуація в Херсоні та Херсонській області залишається складною через постійні російські обстріли та наслідки катастрофи на Каховській ГЕС.
"Мушу згадати Херсон, там дуже складна ситуація. Ми намагаємося робити якомога більше. І це не тільки поставки, які ми там надаємо, а й послуги. ЮНІСЕФ багато робить із "Водоканалом", ВООЗ, UNFPA підтримують лікарні. Тож ми намагаємося покращити ситуації, адже люди залишаються вдома", - додала Браун.
В ООН повідомили, що в рамках дій із подолання наслідків підриву греблі близько 200 тисяч осіб отримали допомогу. Зокрема, 19 автоколон доставили воду, продукти харчування, медикаменти, ремонтні матеріали людям, які постраждали від повені. Понад 56 тисяч осіб отримали грошову допомогу для вирішення критичних і невідкладних потреб. 65 тисяч одиниць ремонтних матеріалів і товарів для дому було роздано протягом першого місяця стихійного лиха. 70 тисяч людей отримали ліки та медичні засоби через мобільні служби.
Браун наголосила, що ООН "не забуває" про війну в Україні, й саме тому фізично присутня в різних місцях. "Я не керую з Польщі. І я не працюю лише з Києва. У нас є 100 співробітників ООН у Харкові. У Дніпрі - 300 співробітників ООН, в Одесі - 200, у Миколаєві - 50. В нас дуже велика присутність, тому що ми хочемо забезпечити цю безперервність дій. Ми нікуди не тікаємо", - пояснила вона.
Браун додала, що коли вона розпочала місію в Україні, тут було близько 1 тис. 800 осіб, а зараз - 3 тис. 200 співробітників ООН. "Багато людей приїхали дуже швидко. У нас понад 600 міжнародних співробітників, більшість з яких ніколи раніше не працювала в Україні. Я зосередилася на тому, щоб організувати цю операцію і переконатися, що ми рятуємо життя людей", - сказала вона.
Як повідомлялося, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш призначив Матіаса Шмале координатором системи ООН і гуманітарним координатором в Україні з 11 серпня 2024 р. за погодженням уряду країни, що приймає.