ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

13:04 31/03
Російські військові безпілотником атакували Дар'ївку на Херсонщині. Тяжко поранений чоловік      
12:59 31/03
Жителька Херсона за вказівкою розвідки РФ вербувала людей для замовних вбивств у Києві      
12:51 31/03
З прифронтового села на Херсонщині поліцейські евакуювали п'ятьох людей      
12:30 31/03
У Херсонській громаді впродовж року планують відремонтувати щонайменше 50 найпростіших укриттів      
12:25 31/03
Сальдо заявив про передачу 23 квартир із “безхазяйного фонду” медпрацівникам на окупованій Херсонщині      
12:11 31/03
Яка погода очікується в Херсоні та області 1 квітня 2026 року?      
12:09 31/03
На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими — Андрієм Мотричем та Артемом Єсипенком      
12:08 31/03
Помер український математик, випускник херсонського інституту      
12:00 31/03
Окупаційному голові Новокаховки збільшили термін увʼязнення      
11:41 31/03
310-й батальйон РЕБ, який виконує завдання на Херсонщині, трансформували у 310 окремий полк — командир      
11:27 31/03
Записав звернення під червоним прапором. Окупаційний керівник Малокаховки на Херсонщині отримав 11 років тюрми      
11:24 31/03
На Херсонщині через обстріли армії РФ загинула людина, ще двоє поранені, пошкоджено будинки та авто      
11:18 31/03
СБУ затримала жительку Херсонщини, яка розсилала в держустанови листи з виправданням агресії РФ      
11:13 31/03
Легка атлетика та вільна боротьба: херсонські спортсмени зійшли на п’єдестал пошани в Європі      
11:06 31/03
Обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях. Подружжю з Херсонщини повідомили про підозру у колабораціонізмі      
11:01 31/03
Херсонська легкоатлетка здобула «золото» та «срібло» на чемпіонаті Європи      
10:53 31/03
Причетний до вбивства 7 жителів села Правдине у 2022 році – вирок окупанту      
10:48 31/03
Погрожував зброєю та вивіз 15 дітей з Херсонщини до Росії. Військовому РФ заочно загрожує до 12 років ув'язнення      
10:48 31/03
На Херсонщині СБУ затримала жінку, яка надсилала листи із запереченням агресії РФ      
10:41 31/03
Дружина заступника голови Херсонської облради минулого року стала власницею двох квартир у Болгарії      
10:12 31/03
У районі Каланчака російські силовики проводять навчання з придушення протестів, - Жовта Стрічка      
10:10 31/03
Освітні заклади Херсонщини отримали понад сотню ноутбуків від Японії      
10:00 31/03
Скільки заробили заступники голови Херсонської облради у 2025 році: декларації Соболевського і Власова      
09:36 31/03
У Херсонській громаді наразі облаштовано близько 800 захисних споруд, - ХМВА      
09:31 31/03
У Києві затримали групу кілерів: до підготовки замахів на військових причетна жителька Херсона      
09:18 31/03
Спадок “совку” чи дієві органи влади? Чим займаються райради Херсона      
09:15 31/03
Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Владислав Лозовський      
09:08 31/03
Директорка Джарилгацького нацпарку задекларувала нове майно, куплене за цінами, суттєво нижчими за ринкові      
09:00 31/03
Командира підрозділу морської піхоти РФ засудили довічно за вбивство семи цивільних на Херсонщині      
08:59 31/03
Дрон РФ атакував чоловіка у Дніпровському районі Херсона. Він у лікарні у стані середньої тяжкості      
08:45 31/03
Дар’ївська громада отримала допомогу зі Швейцарії      
08:43 31/03
Вбивство сімох людей у Правдиному на Херсонщині. Командир підрозділу морської піхоти РФ отримав довічне ув'язнення      
08:32 31/03
310-й батальйон РЕБ трансформували у полк      
08:24 31/03
Загинув військовий із Нової Каховки Владислав Лозовський      
08:18 31/03
Одеський суд відмовив херсонцям у компенсації за зруйноване житло      
08:11 31/03
Російського морпіха заочно засудили до довічного за вбивство сімох жителів Херсонщини      
07:48 31/03
Унаслідок обстрілу Корабельного району Херсона пошкоджено багатоповерхівку      
07:34 31/03
Директора окупаційної "станції з боротьби із хворобами тварин" на ТОТ Херсонщини судитимуть за колабораціонізм      
07:30 31/03
Херсонський борець посів четверте місце на турнірі в Таллінні      
Все новости

Архив публикаций

«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
СПЕЦТЕМЫ


    Загублений у російських СІЗО. Як родина захисника Херсона Єгора Киселя намагається врятувати його з полону 

    Ветеран АТО Єгор Кисель захищав Херсон у перші дні повномасштабного вторгнення, а після окупації міста його викрали росіяни. З того часу чоловіку кілька разів змінювали місце утримання. Про те, що відбувається з ветераном, розповідаємо зі слів його сестри Інни.
    Уже звичною дорогою Інна Кисель дійшла до ізолятора тимчасового тримання № 1 на вулиці Теплоенергетиків, 3 у Херсоні. Тут росіяни тримали її брата Єгора і його товариша Сергія (прізвище змінено з міркувань безпеки). З собою молода жінка несла їжу, яку охорона ІТТ зазвичай погоджувалася віддати затриманим хлопцям. Але не цього разу. 

    Інні повідомили, що з її братом “проводять бесіди”, тож поки що передавати продукти заборонено. Таку ж відповідь херсонка чула упродовж наступних двох тижнів, аж поки черговий не сказав, щоб вона принесла мазь і ліки для затриманих. Жінка почала розпитувати, що саме і від чого принести.

    — Та рани загоїти і якусь мазь проти опіків, — почула у відповідь.

    Черговий спробував заспокоїти перелякану Інну. Стверджував, що з Єгором і Сергієм усе гаразд, що вони живі й здорові.

    — Що ви переживаєте? Ну, мовчать, як партизани! Як щось розкажуть, тоді й відпустимо, — кинув він наостанок.
    Але хлопців так і не відпустили.

    Вторгнення

    Тридцятирічний херсонець Єгор Кисель до повномасштабного вторгнення працював комірником у магазині сантехніки. За плечима мав бойовий досвід — у 2014 — 2015 роках був учасником бойових дій у зоні АТО. Після значився резервістом військового оперативного резерву, раз на рік відвідував військові збори.

    Після того як 24 лютого 2022 року росіяни рушили на Херсон, Єгор за першим дзвінком о 9 ранку прибув у місцевий військкомат. За словами його сестри, саме там збирали територіальну оборону міста, так-сяк її організовували і відправляли у різні напрямки для захисту Херсона. 

    Єгора, за словами Інни, посадили в автобус та відправили в район селищ Наддніпрянське та Молодіжне. Наступну добу рідні не могли до нього додзвонитися. 26 лютого хлопець повернувся додому неушкодженим. На той момент росіяни вже зайняли Антонівський міст, перші військові ЗС РФ почали заходити у Херсон, у місті активізувалися диверсанти.
    Єгор Кисель, полонений РФ, однак офіційно вважається зниклим безвісти

    Першого березня Росія повністю окупувала обласний центр, Єгор чудово розумів, які наслідки це матиме для нього. За словами сестри, він припинив зʼявлятися вдома, лише кілька разів приходив по речі. Де переховується, нікому не розповідав.

    Двічі окупанти обшукували квартиру Киселів — шукали Єгора і зброю. Другого липня 2022 року у квартиру прийшли російські ефесбешники, на годиннику було пів на десяту вечора. 

    — Вони мовчки забрали флешки, якийсь жорсткий диск із комп’ютера, знову перепитували про зброю і Єгора, — згадує жінка.
    Пізніше зʼясується, що на той момент хлопець уже кілька годин був затриманий росіянами.

    Друге липня

    Друг Єгора Киселя Євген запізнювався на зустріч. З ним і з Сергієм домовилися зустрітися рівно о 19:00. Наближаючись до будинку Сергія, Євген побачив кілька автівок із буквами Z, тому йти далі не ризикнув. Чоловік розвернувся і попрямував в інший бік, хотів попередити товаришів про російські машини, але було запізно. Про затримання хлопців Інна розповідає зі слів матері Сергія:

    — Єгор прийшов рівно о сьомій вечора, зайшов до гаража, де вони з хлопцями збирались, а Сергій пішов додому щось узяти.

    Щойно Єгор опинився у гаражі, через паркан зі всіх боків почали лізти військові у російській формі — з автоматами, в масках, зі щитками. Вони скрутили Єгора, поставили обличчям до стіни, почали обшукувати.

    За спогадами матері Сергія, окупантів було багато — не менше десяти. Частина з них забігла в будинок шукати Сергія. За деякий час його вивели надвір, обом хлопцям натягнули на голови шапки і посадили в автівку.

    Наступного дня мати Сергія зателефонувала рідним Єгора і розповіла про затримання. Але куди саме відвезли хлопців, жінка не знала. Рідні шукали їх всюди — ходили в СІЗО, у виправну колонію № 90, зверталися до так званої комендатури. Врешті зʼясувалося, що Єгор і Сергій перебувають в ІТТ на вул. Теплоенергетиків.

    — Ми підійшли до чергового, назвали прізвище Кисель. Нам відповіли, що його привезли два дні тому, — продовжує Інна.    
    В ІТТ хлопців утримували впродовж двох місяців — з 2 липня по 2 вересня 2022 року.
    Одна з камер, де утримували людей в Херсонському ІТТ, 14 листопада 2022 року. Фото: Суспільне

    “Заморожений”

    — Його тут немає, — відрубав черговий, коли 2 вересня Інна звично принесла в ізолятор їжу.

    Так сімʼя Киселів дізналася про те, що Єгора і Сергія перевезли в Крим. “На суд”, як повідомили рідним.

    Родина надсилала запити у кримські ізолятори, зверталася до окупаційних судів, але жодної інформації про хлопця не було. Нарешті їм відповіли з ФСБ.

    — “Лицо находится в условиях, которые не представляют угрозы жизни, и ведутся мероприятия”, — цитує жінка лист російської спецслужби.

    Пізніше про хлопців стали згадувати інші затримані, які поверталися в Херсон після полону. У листопаді зʼявилася інформація, що Єгор перебуває у статусі “заморожений”.

    — Так називають тих, хто сидить без обвинувачення. Вони не визнають бранців, поки не заведуть на них кримінальну справу, — розповідає Інна.  

    Наприкінці 2022 року з Кисель звʼязався ще один херсонець на імʼя Роман, якого росіяни утримували в увʼязненні. Сам він її брата не бачив, але підтвердив, що хлопець перебуває у сімферопольському ізоляторі № 1. А в лютому 2023-го дівчина Єгора Анна отримала повідомлення ще від одного колишнього увʼязненого, який писав, що хлопці досі перебувають у Сімферополі, але їх перевели у СІЗО № 2.
    Сімферопольське СІЗО №1
    Багатьом українцям, яких незаконно утримують у цьому ізоляторі, росіяни відмовляють у праві на адвоката. Після деокупації Херсона родина Киселів звернулася до українських правоохоронних органів — Нацполіції, Державного бюро розслідувань, Національного інформаційного бюро та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Там відповіли, що Єгор перебуває у статусі зниклого безвісти. 

    У грудні 2023 року, а потім у січні 2024-го з родиною звʼязувалася жінка, чоловік якої перебуває в СІЗО № 2. Проти нього росіяни порушили кримінальну справу. Через адвоката він спілкувався з дружиною і повідомив, що Єгор Кисель досі перебуває у цьому ізоляторі.

    — Всі ті люди, які виходили з нами на зв’язок і повідомляли, що бачили мого брата, не сиділи з ним в одній камері. Однак вони знали про його перебування там. Казали, що він живий. Але в якому він стані, ми не знаємо, — зізнається співрозмовниця МІПЛ.

    Наразі родина Киселів шукає можливостей повернути чоловіка додому, та найперше хоче зʼясувати, де саме він перебуває і в якому стані. Сімʼя також сподівається, що після того, як Росія підтвердить місце утримання Єгора, їм дозволять надсилати йому передачі і листи. Нагадаємо, що згідно з Міжнародним гуманітарним правом, Росія зобовʼязана забезпечити бранцям листування.

    Євгенія Корольова, МІПЛ




    Похожие публикации

    7-07-2024, 12:47
    Рік та вісім місяців провів у полоні РФ. Сестра військового з Херсонщини, який захищав Маріуполь, розповіла його історію
    29-03-2024, 14:54
    Житель Нової Каховки Леонід Кондрацький з жовтня 2022 року перебуває в російському полоні
    1-12-2023, 19:29
    На вході у підвал росіяни чіпляли розтяжку, щоб люди мене не звільнили — староста села Хрещенівка
    4-05-2023, 15:18
    Викраденого в Херсоні колишнього атовця Дениса Ляльку етапували з Криму до РФ, його звинувачують у підготовці до теракту
    16-02-2023, 21:59
    Сім місяців у російському полоні перебуває херсонець Сергій Гейдта. Чоловіка обвинувачують у тероризмі
    15-02-2023, 19:42
    В Росії почався "суд" над викраденим у Херсоні ветераном АТО
    5-02-2023, 20:33
    Вісьмох херсонців росіяни утримують у СІЗО “Лефортово”
    3-08-2022, 14:25
    Росіяни викрадали у Херсоні Ігоря Павловського
    15-07-2022, 19:33
    В Херсонській області окупанти обстріляли автомобіль, у якому їхала родина, загинула молода жінка

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    13:04 31/03
    Російські військові безпілотником атакували Дар'ївку на Херсонщині. Тяжко поранений чоловік      
    12:59 31/03
    Жителька Херсона за вказівкою розвідки РФ вербувала людей для замовних вбивств у Києві      
    12:51 31/03
    З прифронтового села на Херсонщині поліцейські евакуювали п'ятьох людей      
    12:30 31/03
    У Херсонській громаді впродовж року планують відремонтувати щонайменше 50 найпростіших укриттів      
    12:25 31/03
    Сальдо заявив про передачу 23 квартир із “безхазяйного фонду” медпрацівникам на окупованій Херсонщині      
    12:11 31/03
    Яка погода очікується в Херсоні та області 1 квітня 2026 року?      
    12:09 31/03
    На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими — Андрієм Мотричем та Артемом Єсипенком      
    12:08 31/03
    Помер український математик, випускник херсонського інституту      
    12:00 31/03
    Окупаційному голові Новокаховки збільшили термін увʼязнення      
    11:41 31/03
    310-й батальйон РЕБ, який виконує завдання на Херсонщині, трансформували у 310 окремий полк — командир      
    11:27 31/03
    Записав звернення під червоним прапором. Окупаційний керівник Малокаховки на Херсонщині отримав 11 років тюрми      
    11:24 31/03
    На Херсонщині через обстріли армії РФ загинула людина, ще двоє поранені, пошкоджено будинки та авто      
    11:18 31/03
    СБУ затримала жительку Херсонщини, яка розсилала в держустанови листи з виправданням агресії РФ      

    11:13 31/03
    Легка атлетика та вільна боротьба: херсонські спортсмени зійшли на п’єдестал пошани в Європі      
    11:06 31/03
    Обійняли керівні посади в окупаційних адміністраціях. Подружжю з Херсонщини повідомили про підозру у колабораціонізмі      
    11:01 31/03
    Херсонська легкоатлетка здобула «золото» та «срібло» на чемпіонаті Європи      
    10:53 31/03
    Причетний до вбивства 7 жителів села Правдине у 2022 році – вирок окупанту      
    10:48 31/03
    Погрожував зброєю та вивіз 15 дітей з Херсонщини до Росії. Військовому РФ заочно загрожує до 12 років ув'язнення      
    10:48 31/03
    На Херсонщині СБУ затримала жінку, яка надсилала листи із запереченням агресії РФ      
    10:41 31/03
    Дружина заступника голови Херсонської облради минулого року стала власницею двох квартир у Болгарії      
    10:12 31/03
    У районі Каланчака російські силовики проводять навчання з придушення протестів, - Жовта Стрічка      
    10:10 31/03
    Освітні заклади Херсонщини отримали понад сотню ноутбуків від Японії      
    10:00 31/03
    Скільки заробили заступники голови Херсонської облради у 2025 році: декларації Соболевського і Власова      
    09:36 31/03
    У Херсонській громаді наразі облаштовано близько 800 захисних споруд, - ХМВА      
    09:31 31/03
    У Києві затримали групу кілерів: до підготовки замахів на військових причетна жителька Херсона      
    09:18 31/03
    Спадок “совку” чи дієві органи влади? Чим займаються райради Херсона      

    09:15 31/03
    Під час виконання бойового завдання загинув військовий з Херсонщини Владислав Лозовський      
    09:08 31/03
    Директорка Джарилгацького нацпарку задекларувала нове майно, куплене за цінами, суттєво нижчими за ринкові      
    09:00 31/03
    Командира підрозділу морської піхоти РФ засудили довічно за вбивство семи цивільних на Херсонщині      
    08:59 31/03
    Дрон РФ атакував чоловіка у Дніпровському районі Херсона. Він у лікарні у стані середньої тяжкості      
    08:45 31/03
    Дар’ївська громада отримала допомогу зі Швейцарії      
    08:43 31/03
    Вбивство сімох людей у Правдиному на Херсонщині. Командир підрозділу морської піхоти РФ отримав довічне ув'язнення      
    08:32 31/03
    310-й батальйон РЕБ трансформували у полк      
    08:24 31/03
    Загинув військовий із Нової Каховки Владислав Лозовський      
    08:18 31/03
    Одеський суд відмовив херсонцям у компенсації за зруйноване житло      
    08:11 31/03
    Російського морпіха заочно засудили до довічного за вбивство сімох жителів Херсонщини      
    07:48 31/03
    Унаслідок обстрілу Корабельного району Херсона пошкоджено багатоповерхівку      
    07:34 31/03
    Директора окупаційної "станції з боротьби із хворобами тварин" на ТОТ Херсонщини судитимуть за колабораціонізм      
    07:30 31/03
    Херсонський борець посів четверте місце на турнірі в Таллінні      
    Все новости

    Наверх