Про це повідомляє "Вгору".
Днями колаборант Сальдо, якого Кремль призначив незаконним очільником адміністрації окупованої частини Херсонської області, розповів, як він разом окупантами піклуються про фермерів Херсонщини і пожалівся, що «киевские боевики» ускладнюють роботу. Про те де збрехав і зманіпулював Сальдо розповідаємо у матеріалі.
НЕПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ
По-перше, Сальдо у своєму повідомленні оперує відвертими російськими пропагандистськими наративами, а саме: «киевские боевики», «они разрушили плотину Каховской ГЭС» та іншими.
Всі ці меседжі активно використовує російська пропагандистська машина аби перекласти відповідальність за свої злочини на українську сторону. Крім того, Сальдо говорить у своєму пості про Херсонщину як частину РФ. Це пряма відсилка до незаконного референдуму, який Кремль провів восени 2022 року, визнавши окуповані землі України, «новими регіонами» Росії.
Проте, міжнародна спільнота дала цим незаконним діям РФ чітку оцінку. Генеральна Асамблея ООН 12 жовтня 2022 року ухвалила резолюцію «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй», вона засуджує незаконний референдум, який провів Кремль, на окупованих територіях України. «За» висловилися 143 країни, проти - 5, утрималися – 35.
Так само й Україна, і численні міжнародні організації, журналісти розслідувачі довели те, що Каховську ГЕС зруйнували саме російські окупанти, аби запобігти початку українського контрнаступу у 2023 році.
По-друге, Сальдо і подібні йому ставленики Кремля активно просувають інформаційну повістку про те, що окуповані території України процвітають, життя покращується, всі проблеми – подолані. От тільки українські «бойовики» заважають. І якби не вони, то «процвітання і покращення» було б ще ширшим, глибшим і масштабнішим.
Про те, що відбувається зараз на окупованих Росією територіях Сальдо говорить не мовою фактів, а мовою емоцій, бо саме факти свідчать про інше.
Херсонщина посідає друге місце по Україні (після Запорізької) за рівнем збитків і втрат в аграрному секторі. За даними дослідження фахівців Київської школи економіки, втрати аграрного сектору Херсонської області внаслідок війни становлять $5,6 млрд, а збитки – $2 млрд. Це майже 10% (9,63%) всіх втрат в аграрній галузі, які понесла Україна в цілому. Також у дослідженні Київської школи економіки говориться про втрату українськими фермерами майже 18 тис. одиниць сільськогосподарської техніки. З них на долю Херсонських аграріїв припадає 9%!
Наприкінці 2023 року директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов озвучив наступну інформацію: внаслідок війни галузь великої рогатої худоби знищена на Херсонщині на 15%, свинарства — на 80, птахівництва — повністю.
Щодо зернових, то до війни, а саме за підсумками 2021 року Херсонщина показала рекордний результат урожаю – за інформацією Херсонської обласної державної адміністрації це 3,1 млн тонн. У 2023 році, відповідно до даних, які оприлюднив заступник начальника Херсонської ОВА Ярослав Шанько, на деокупованій Херсонщині зібрали 57 тис. тонн зернових. Різниця відчутна.
Дані дослідження щодо стану елеваторів, про які так переживає Сальдо, оприлюднили фахівці спеціалізованого видання Elevatorist.com. На початок 2022 року у Херсонській області діяли 52 елеватори. На кінець літа 2023 року на звільненій території області їх залишилося всього 6. Решта – зруйновані або не можуть експлуатуватися з технічних причин. Цікаво, що 26 елеваторів опинилися на тимчасово окупованих територіях області. Однак більшість з них не експлуатуються, бо зруйновані, або використовуються не за призначенням – наприклад, в одному з них був обладнаний склад боєприпасів окупантів.
Відповідно до даних розслідування журналістів ресурсу «Схеми», матеріалів Офісу генерального прокурора України, Центру національного опору, розкрадання та вивезенням українського збіжжя з окупованої частини Херсонської області контролює безпосередньо Володимир Сальдо.
З окупованої Херсонщини сільськогосподарську продукцію російські компанії вивозили, сплачуючи низьке мито, або взагалі без митних платежів – це стало можливо в рамках спеціальних квот, запроваджених російською окупаційною владою. На відповідних дозволах стоять підписи окупаційного очільника Херсонської області Сальда.
ВИСНОВОК
Можна констатувати, що проаналізований меседж Сальдо – неправда і відверта маніпуляція, яка має на меті:- намалювати «красиву» пропагандистську картинку про «покращення і турботу» на окупованій частині Херсонщини;
- закамуфлювати реальний катастрофічний стан аграрної галузі на окупованих теріторіях України внаслідок війни та окупації;
- приховати злочини окупантів, до яких безпосередньо причетний і сам Сальдо.