ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

21:36 24/01
Втратили дім, але не здалися. Історія волонтерок з Антонівки на Херсонщині  
 
21:41 23/01
Окупаційна «прокуратура» Херсонщини заявила про «шпигунство» на користь України      
21:40 23/01
Херсон може стати одним із міст, де впровадять ШІ-перехоплювачі проти російських ударних безпілотників, – Костенко      
21:39 23/01
Колаборантка з Херсонщини отримала 9 років ув’язнення: влаштувалася до окупаційного пенсійного фонду      
21:38 23/01
Херсонщина попрощалася з загиблим військовим Русланом Раховецьким      
21:33 23/01
На Херсонщині окупанти завдали ударів по житлових кварталах, критичній та соціальній інфраструктурі      
21:22 23/01
Поради щодо встановлення та експлуатації холодильників      
21:20 23/01
Полимеразная цепная реакция в системе экспресс-диагностики      
20:49 23/01
Volvo XC60: plug-in гібрид для економних водіїв      
13:35 22/01
До Дня Соборності президент нагородив херсонських лікарів, освітянку та акторку      
13:34 22/01
Розповсюджувала порно та розбещувала неповнолітнього сина - судитимуть жительку Херсонщини      
13:32 22/01
Херсонський волонтер Дядя Гриша завершив благодійний тур містами України на підтримку ЗСУ      
13:30 22/01
Морози активізували бойові дії на Херсонському напрямку
   
13:28 22/01
В окупованому Каховському районі Херсонщини жінку звинувачують у «шпигунстві» на користь України      
17:25 21/01
Через атаку російського дрона на Донеччині загинув боєць з Херсонської області      
17:23 21/01
За останні два роки у понад половини херсонців погіршився психоемоційний стан, – дослідження      
17:19 21/01
“Зламаний протез, біль і відсутність меддопомоги”. Що відомо про херсонця, який понад три роки у полоні РФ?  
 
17:16 21/01
Обличчя окупаційної «молодіжки»: правоохоронці повідомили про підозру херсонському пропагандисту      
17:12 21/01
Внаслідок ворожої атаки на Херсон чоловік отримав поранення      
17:10 21/01
Подвійне громадянство: що зміниться для українців з окупованих територій      
17:08 21/01
Гуманітарна катастрофа на ТОТ Херсонщини: населені пункти без світла, води й газу      
14:57 20/01
Передчасно помер військовий з Херсонщини Юрій Кужим      
14:55 20/01
Рятувальник з Херсонщини отримав 14 років тюрми за порятунок окупантів      
14:52 20/01
Окупанти засудили 56-річного жителя Генічеська за нібито екстремізм      
14:48 20/01
Пошкоджено багатоквартирний та чотири приватні будинки: наслідки російських атак по Херсонщині      
14:48 20/01
СБУ затримала колаборанта, який три роки ховався у підвалі на Херсонщині      
14:47 20/01
Нова біда: у Херсоні від морозів почало розривати труби водопостачання      
22:03 19/01
За матеріалами ДБР судитимуть колишнього депутата з Херсона, який передав окупантам плавзасоби на понад 4 млн грн      
11:55 19/01
Війська РФ вдруге обстріляли навчальний заклад у Дніпровському районі Херсона      
11:53 19/01
Чергову групу дітей з ТОТ Херсонщини окупанти вивезли до рф на військові навчання  
 
11:51 19/01
На Херсонщині за добу від російських ударів поранені двоє людей      
11:50 19/01
У Херсоні працює соціальне таксі для маломобільних та людей з інвалідністю      
11:48 19/01
Помер письменник та освітянин з Херсонщини Анатолій Висоцький      
11:45 19/01
Світло зникає, вода замерзає, пальне шукають за містом: що відбувається в окупованій Новій Каховці      
17:24 16/01
Які імена найчастіше обирали для дітей на Херсонщині      
17:22 16/01
Масові звільнення мерів на Херсонщині: в АМУ заявляють про тиск прокуратури      
17:21 16/01
Оголошено вирок ексчиновниці Херсонської міськради, яка працювала на окупантів під псевдонімом      
17:20 16/01
Армія РФ за добу обстріляла 23 населені пункти Херсонщини: є загиблий      
19:14 15/01
Чорноморський заповідник: від початку окупації вигоріло понад 50% заповідної зони      
Все новости

Архив публикаций

«    Январь 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
СПЕЦТЕМЫ


    "Я два тижні був на лівому березі. Це пекло". Як українські військові тримають плацдарм на Херсонщині

    Українські військові вже кілька місяців тримають плацдарм на лівому березі Дніпра на Херсонщині. 17 листопада це вперше офіційно підтвердив Генштаб. У звітах Інституту вивчення війни зазначається, що попри відсутність змін на цій ділянці фронту, бої тривають на берегах річки, зокрема у селі Кринки. Сили оборони Півдня повідомляли, що лише за минулу добу росіяни понад тридцять разів спробували вибити українських військових з цих позицій, однак невдало.


    — Я пішов на переправу забирати групу, бо знав місцевість, — розповідає морський піхотинець Володимир, який брав участь у боях в Кринках. — Десята ранку. Туман розвіявся, прилетіли дрони й нас почали крити всім підряд. Я лежав в ямці й біля мене все вибухало, голова гуділа. Було багато "двохсотих", "трьохсотих". Я зрозумів, що не зможу повернутися до своєї групи, бо мене темно в очах. Ми ж виступили проти цілого полку.

    Інформації з цієї ділянки фронту мало через обмеження роботи журналістів. У вільному доступі є лише фотографії та відео, які самі бійці публікують у соцмережах. Суспільне поговорило з військовими, які продовжують воювати на лівому березі Дніпра про те, що там відбувається. З міркувань безпеки, деякі імена героїв змінені.

    Морський піхотинець Володимир отримав поранення під час боїв у Кринках і зараз чекає на госпіталізацію. Він мобілізувався у березні 2022-го, а пів року тому перевівся до лав морської піхоти. Через контузію Володимир погано памʼятає дати подій, у яких брав участь. Але раз за разом повторює: те, що відбувається на лівому березі Дніпра — це пекло.

    — Восени ми зайшли на великий острів, переночували там і стали переправлятися, — розповідає Володимир. — Задачі ми не знали, просто йшли в штурм. Ми для цього проходили навчання, але це виявилося марним, бо там ти виживаєш як можеш. Хто перший рацію вхопив, хто сміливіший — той і командир. Потім міняємося. Переправлялися ми групами. Я два тижні був на лівому березі. Це просто пекло. Село зруйноване. Росіяни окопалися вздовж нього, коли відступали з окопів, захопили хати, а коли вже туди зайшли ми, почали сипати артою, "Градами", усім на світі. За добу жодного разу не було такого, щоб не прилітало щось або з мінометки, або щось важче. Постійно робе, робе, робе.

    Володимир каже, в Кринках цивільних вже не залишилося. Частина виїхала на початку окупації, частина — евакуювалася після потопу, який спричинив підрив росіянами Каховської ГЕС. Однак евакуювали не всіх.

    — Памʼятаю діда, який жив з нами в підвалі. Він українець, зберігав паспорт. Нам вдалося відвести його на переправу і він уже має бути на українській території. Ще одну жінку ми забрали з дому. Вона також жила у підвалі. За вбитих казати не буду. Єдине, що памʼятаю, бачив одного цивільного, якого вбило снарядом. Була стрілкотня, летіло з усіх сторін, а він перебігав дорогу між хатами й впав.

    Через інтенсивні обстріли будинки в Кринках перетворилися на руїни, а береги Дніпра — на місиво з багна, води та розбитих дерев. Це підтвердили також журналісти NYT, завдяки кадрам місцевості, знятим з безпілотників, які надали українські військові. Журналісти встановили, що росіяни обстрілюють лівий берег, використовуючи КАБ — керовані авіаційні бомби. Україна не має озброєння, яке дозволило б знищувати такі бомби, а раніше у командуванні Повітряних сил пояснювали, що єдиний спосіб протидіяти КАБ — це збивати літаки, які є їхніми носіями.

    — Дві такі бомби кинули на переправу, аби відрізати нас від постачання, — говорить Володимир. — Квадрата десь радіусом у пів кілометра просто не стало.Спроби форсувати Дніпро українські військові здійснювали давно, однак їх загальмував підрив Каховської ГЕС. Як пояснювали й Генштаб, і експерти, єдина можливість рухатися на цьому напрямку вглиб окупованих росіянами територій — це утримання тактичних плацдармів на лівому березі. Лише розширюючи їх з часом буде можливо перекидати через річку важку техніку. Без утримання плацдармів і понтонних переправ, єдиний варіант перевезення людей і боєкомплекту — малогабаритними човнами.

    З осені 2023 року серед волонтерів, які допомагають підрозділам на Херсонському напрямку, почастішали запити на збори коштів для купівлі човнів. Річки й болота — складна місцевість для штурмових дій. Переправлятися на лівий берег треба кількома групами поетапно.
    Однак це великий ризик.

    — На човнах важко переправлятися через постійні обстріли, — говорить Володимир. — Буває попадає в човен і люди розлітаються на двадцять метрів вгору. Бойові медики працюють, але на деяких ділянках чотири метри води вглиб, на деяких — 18 метрів. "Трьохсотих" стараємося витягувати за можливості. Нікого не кидаємо, але не завжди вдається забрати тіла. Можливо, колись їх діставатимуть водолази з ріки. Це ж війна.

    Над Кринками постійно чергують російські дрони. Щоб вони менше бачили, військовим доводиться переховуватися в кущах і траві, оскільки позицій як таких немає. Аеророзвідник Василь, який служить у підрозділі "Птахів Мадяра" на Херсонському напрямку, каже — якщо говорити про весь фронт, то на старті використання дронів в українців була ініціатива на деяких ділянках. Але зараз саме на Херсонському напрямку в росіян є перевага в аеророзвідці.

    — Російські дрони постійно моніторять напрямок, — говорить Василь. — У нас такого задоволення, на жаль, немає. Бо в нас нема стільки технічних засобів. Росіяни вже зробили висновки зі своїх поразок і підходять до використання дронів набагато практичніше. А ми витягуємо все на ентузіазмі, бо держава нас не забезпечує.

    Василь вважає, що єдина перевага, яка поки є в українських розвідників — це безперебійний доступ до інтернету через "Старлінки". Якщо цього не буде, працювати перебіжками між ямами та підвалами стане ще важче.

    — Є засоби, які дістають на 10 кілометрів, є — які дістають на тридцять кілометрів. Є також різниця між тим, щоб просто розвідати й передати інформацію і тим, щоб розвідати й уразити, — говорить Василь. — Росіяни використовують дрони з тепловізійними прицілами уже давно, модернізуються, а ми за ними не встигаємо. У нашому підрозділі приблизні втрати за день — пʼять-шість "Мавіків". Я вже мовчу про FPV-дрони. Тобто втрат багато і ми не завжди їх висвітлюємо.Військові РФ скаржаться, на те, що їхня присутність в Кринках — це самогубство, зокрема, через роботу українських дронів. Про те, що росіяни зазнають втрат через відсутність постійного звʼязку та артилерійської підтримки, зазначається і в аналітичних звітах Міністерства оборони Великобританії. В одному з них вони пишуть, що на початку грудня під Кринками зазнали значних втрат російські десантники.
    Також, після того, як 22 грудня українські війська збили три російських СУ-34 на півдні України, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що армія РФ почала менше застосовувати керовані авіабомби.

    Василь продовжує працювати на Херсонському напрямку. На запитання про те, що можна зробити в тилу, аби допомагати військовим відповідає:

    — Завдяки людям, які просто збирають кошти, уміють консолідувати їх в правильне русло і купувати дрони, у нас є з чим працювати. Якби не ці люди, у нас би нічого не було.

    Морський піхотинець Володимир каже, що бракує насамперед техніки. Українські військові поки не можуть переправляти на лівий берег важке озброєння. Однак крім цього, зауважує, — бракує людей.

    — Люди гинуть, людей ранить, нас мало. Артилерія нам допомагає, але ми по суті бʼємося на ентузіазмі. Наші хлопці там тримаються. Ну а як інакше? Мій підрозділ тримався два тижні, але ж ми теж не резинові.

    suspilne.media





    Похожие публикации

    3-12-2023, 21:23
    Російська авіація знову завдала удару в районі села Кринки на Херсонщині, – Генштаб
    1-12-2023, 07:45
    ЗСУ утримують плацдарм на лівобережжі Дніпра, хоча росіяни тут нарощують своє угрупування і ведуть постійні обстріли: карти
    30-11-2023, 16:40
    У CNN вважають дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини "стартовою точкою" для наступу на Крим
    23-11-2023, 14:07
    Українські десантники форсували ще одну річку на лівому березі Дніпра
    19-11-2023, 07:50
    Аналітики розкрили, що відбувається на лівому березі в Херсонській області
    15-11-2023, 15:59
    Окупаційна влада Херсонщини вперше визнала існування українського плацдарму в Кринках
    8-11-2023, 07:37
    На лівому березі в Херсонській області може діяти кілька сотень воїнів ЗСУ, - ISW
    22-10-2023, 08:49
    Окупанти у паніці через прорив ЗСУ на лівий берег Херсонщини, пропаганда змінює риторику, - ISW
    14-08-2023, 09:42
    У Міноборони підтвердили успіхи ЗСУ на лівому березі Дніпра

    Добавьте комментарий




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    21:36 24/01
    Втратили дім, але не здалися. Історія волонтерок з Антонівки на Херсонщині  
     
    21:41 23/01
    Окупаційна «прокуратура» Херсонщини заявила про «шпигунство» на користь України      
    21:40 23/01
    Херсон може стати одним із міст, де впровадять ШІ-перехоплювачі проти російських ударних безпілотників, – Костенко      
    21:39 23/01
    Колаборантка з Херсонщини отримала 9 років ув’язнення: влаштувалася до окупаційного пенсійного фонду      
    21:38 23/01
    Херсонщина попрощалася з загиблим військовим Русланом Раховецьким      
    21:33 23/01
    На Херсонщині окупанти завдали ударів по житлових кварталах, критичній та соціальній інфраструктурі      
    21:22 23/01
    Поради щодо встановлення та експлуатації холодильників      
    21:20 23/01
    Полимеразная цепная реакция в системе экспресс-диагностики      
    20:49 23/01
    Volvo XC60: plug-in гібрид для економних водіїв      
    13:35 22/01
    До Дня Соборності президент нагородив херсонських лікарів, освітянку та акторку      
    13:34 22/01
    Розповсюджувала порно та розбещувала неповнолітнього сина - судитимуть жительку Херсонщини      
    13:32 22/01
    Херсонський волонтер Дядя Гриша завершив благодійний тур містами України на підтримку ЗСУ      
    13:30 22/01
    Морози активізували бойові дії на Херсонському напрямку
       

    13:28 22/01
    В окупованому Каховському районі Херсонщини жінку звинувачують у «шпигунстві» на користь України      
    17:25 21/01
    Через атаку російського дрона на Донеччині загинув боєць з Херсонської області      
    17:23 21/01
    За останні два роки у понад половини херсонців погіршився психоемоційний стан, – дослідження      
    17:19 21/01
    “Зламаний протез, біль і відсутність меддопомоги”. Що відомо про херсонця, який понад три роки у полоні РФ?  
     
    17:16 21/01
    Обличчя окупаційної «молодіжки»: правоохоронці повідомили про підозру херсонському пропагандисту      
    17:12 21/01
    Внаслідок ворожої атаки на Херсон чоловік отримав поранення      
    17:10 21/01
    Подвійне громадянство: що зміниться для українців з окупованих територій      
    17:08 21/01
    Гуманітарна катастрофа на ТОТ Херсонщини: населені пункти без світла, води й газу      
    14:57 20/01
    Передчасно помер військовий з Херсонщини Юрій Кужим      
    14:55 20/01
    Рятувальник з Херсонщини отримав 14 років тюрми за порятунок окупантів      
    14:52 20/01
    Окупанти засудили 56-річного жителя Генічеська за нібито екстремізм      
    14:48 20/01
    Пошкоджено багатоквартирний та чотири приватні будинки: наслідки російських атак по Херсонщині      
    14:48 20/01
    СБУ затримала колаборанта, який три роки ховався у підвалі на Херсонщині      

    14:47 20/01
    Нова біда: у Херсоні від морозів почало розривати труби водопостачання      
    22:03 19/01
    За матеріалами ДБР судитимуть колишнього депутата з Херсона, який передав окупантам плавзасоби на понад 4 млн грн      
    11:55 19/01
    Війська РФ вдруге обстріляли навчальний заклад у Дніпровському районі Херсона      
    11:53 19/01
    Чергову групу дітей з ТОТ Херсонщини окупанти вивезли до рф на військові навчання  
     
    11:51 19/01
    На Херсонщині за добу від російських ударів поранені двоє людей      
    11:50 19/01
    У Херсоні працює соціальне таксі для маломобільних та людей з інвалідністю      
    11:48 19/01
    Помер письменник та освітянин з Херсонщини Анатолій Висоцький      
    11:45 19/01
    Світло зникає, вода замерзає, пальне шукають за містом: що відбувається в окупованій Новій Каховці      
    17:24 16/01
    Які імена найчастіше обирали для дітей на Херсонщині      
    17:22 16/01
    Масові звільнення мерів на Херсонщині: в АМУ заявляють про тиск прокуратури      
    17:21 16/01
    Оголошено вирок ексчиновниці Херсонської міськради, яка працювала на окупантів під псевдонімом      
    17:20 16/01
    Армія РФ за добу обстріляла 23 населені пункти Херсонщини: є загиблий      
    19:14 15/01
    Чорноморський заповідник: від початку окупації вигоріло понад 50% заповідної зони      
    Все новости

    Наверх