Подібні дописи опублікували в пабліку «Скептик», а вже звідти «рознесли» по інших телеграм-спільнота. Проте, це неправда. Деталі вкиду – далі у матеріалі "Без Брехні".
З поширеної пропагандистами світлини посміхається пара військових. Знизу на знімку – підпис: «Разом вдома, разом на фронті. Військова сім’я – це особлива сім’я».
Вже в самому підписі під знімком пропагандисти зазначають, що цей борд сфотографували в Сумах й зображені на них родина військовослужбовців Денис і Юлія. І що встановили такі в місті, аби закликати українців йти воювати цілими родинами.
«Но дома они могут больше не оказаться», – додають недвозначно автори допису.
Тож можна констатувати, що по часу «рекламний борд» не має жодного відношення до часу після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Крім того, реальна історія людей, що зображені на фото на борді також не відповідає меседжу пропаганди.
Щодо самих бордів, то банерів подібного змісту в Сумах немає й ніколи не було! Цю інформацію фактчекерам повідомив виконувач обов’язків начальника служби зв’язків із громадськістю Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Варуха.
Висновок
Жодних бордів із закликом українців йти воювати цілими родинами в Сумах ніколи не встановлювати. Це – російський ФЕЙК!Подібні «вкиди» ворожа пропаганда робить лише для того, аби створити враження, що українська армія програє на фронті й втрати особового складу – надто великі. Пропагандисти намагаються викликати сумніви у правильності дій військового командування та недовіру до влади, навіяти думку, що ця війна немає ніякого сенсу.
Матеріал розміщено в межах ініціативи Мережа проєктів з протидії дезінформації.