У херсонському гуртожитку по вулиці Михайлівська через підтоплення внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС немає електрики та газу. У таких умовах люди живуть чотири місяці. Вони не знають, коли відновлять комунальні послуги.
Про ситуацію з херсонським гуртожитком розповідає "Суспільне.Херсон".
Сергій один із мешканців гуртожитку після підтоплення переїхав до іншого помешкання. Розповідає, свою кімнату приходить перевіряти регулярно. Вікна в ній немає — це наслідки обстрілу.
"Я як раз в цей час виходив курити, коли "прилетіло". Добре, що я стояв отут. Я просто присів, це як рефлекс у собаки Павлова. У сусідки теж вікна нема. Раніше "прилетіло" в офіс під нами і побило балкон. Тут лежали два хвостовики від снаряда", — згадує херсонець.
Опалення у гуртожитку не було з лютого. За словами Оксани Духаніної, теплопостачання припинили після обстрілу будівлі.
"У нас теплопостачання централізоване. Сезон опалення закінчився 28 лютого відразу після прильоту. У нас "прилетіло" на перший поверх. Труби погоріли, їх поплавило. Нам його перекрили і опалення не було", — розповіла жінка.
Без газу та електрики лишились після підтоплення через підрив російськими військовими Каховської ГЕС. Тоді вода затопила перший поверх та підвальне приміщення, де розташовані усі комунальні вузли, розповідає мешканець гуртожитку Олег Атаманюк.
"Світла і газу чотири місяці дотепер немає. Хоча було світло до останнього. Почалося підтоплення і ми рубильник відімкнули самі, щоб не було наслідків. Зараз ніхто не хоче цим займатися, до кого ми не зверталися. Йде зима, труби опалення голі, я не знаю що це буде", — говорить чоловік.
Після підтоплення, говорить Оксана, мешканці гуртожитку організували просушування затоплених приміщень.
"Допомогли харківські волонтери, ми до них звернулися. Вони допомогли в сушці. Вони надали генератор. Бензин за власний кошт купляли. Ми сушили щитову і підвал за власний кошт", — говорить мешканка гуртожитку.
До підтоплення в будинку проживали 25 людей, 13 — евакуювалися сьомого червня. Зараз лишились десятеро, розповідає Оксана Духаніна. Як житимуть без електрики і газу з настанням холодів, жінка не знає. Каже, по допомогу звертались.
"Звертались письмово, починаючи з ЖЕКу. Потім я звернулась в Корабельну раду до Наталі Євгенівни, вона сказала звертайтесь в департамент ЖКХ. Я написала звернення на місцеву військову адміністрацію і на обласну. Нам надіслали відповіді і з департаменту ЖКХ і з адміністрації й приїхали зробили акт обстеження будинку. В п’ятницю приїхав електрик з ЖЕКу № 1 віддефектував нашу щитову", — розповіла жінка.
Питання відновлення електропостачання вирішують, з газом — ситуація складніша, розповідає заступник начальника обласної військової адміністрації Антон Самойленко.
"У термін три-п’ять днів постараємося світло відновити, матеріали завезли. З газопостачанням трохи складніше. Бо ЖЕК не уклав договір з Нафтогазом. Поміняв постачальника і у нього велика заборгованість за транспортування газу. Зараз включаємося в цей момент, я думаю знайдемо порозуміння з Нафтогазом. Найближчим часом сподіваємося що газ включимо разом зі світлом", — повідомив Антон Самойленко.
19 жовтня начальник Херсонської МВА Роман Мрочко повідомив, що електропостачання у будинку на вулиці Михайлівська відновлене.
"Понад 4 місяці, з моменту скоєння російськими окупантами чергового злочину - підриву греблі на Каховській ГЕС, його мешканці жили без електрики. Відновлення електропостачання стало можливим завдяки кропіткій праці фахівців КП «Херсонміськсвітло».
Наразі вирішується питання стосовно укладання відповідних договорів щодо подачі природного газу та взагалі відновлення газопостачання у будинку", - написав Роман Мрочко.
Гривна