Вона брала участь у концерті присвяченому окупації частини території України.
Співробітники рівненського управління СБУ повідомили про підозру у колабораційній діяльності мешканці Херсону, яка брала активну участь у заходах на підтримку держави-агресора.
Повідомили в СБУ Рівненської області і Рівненській обласній прокуратурі.
За даними досудового розслідування, жителька Херсону, Ружена Рубльова, яка більше 20 років працювала у місцевому театрі та у 2021 році отримала звання «Народної артистки України», після окупації міста пішла на співпрацю з ворогом.
Окупанти призначили її спершу директоркою двох музичних шкіл, а пізніше жінка очолила ще й так званий «Херсонский областной русский академический музыкально-драматический театр» в Генічеську.
Натомість обвинувачена займається пропагандистською діяльністю та бере активну участь у «культурних» заходах, які організовує ворог.
Виступала артистка-колаборантка і під час концерту, організованого державою-агресором та присвяченого «входженню до складу російської федерації нових територій», а саме Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей у супроводі «хору військ національної гвардії російської федерації».
Крім цього, користуючись своїм «статусом», Ружена Рубльова сприяла поширенню дезінформації у світову спільноту про те, що нібито українці підтримують дії рашистів.
За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури до суду скерований обвинувальний акт за ч. 6 ст. 111-1 КК України (Організація та проведення заходів політичного характеру, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Примітка: відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.