Він також нагадав, що на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Росія запровадила своє законодавство: після того, як буде відправлено повістку, “ухилянтів” оголошуватимуть у розшук, втекти буде складно. Лисянський прогнозує, що основний тягар “мобілізаційного удару” припаде на окуповані території Запорізької та Херсонської областей.
“Є лише один варіант — не чекати, коли розпочнеться процес примусової мобілізації, а скористатися моментом та залишити тимчасово окуповану територію якнайшвидше. Тому що процес примусової мобілізації у них налагоджено, ніхто навчати нікого не буде. Місцеві їм потрібні, особливо у Херсонській та Запорізькій області: там контингент чоловіків зберігся для того, щоб використовувати як живий щит для окупаційних підрозділів Російської Федерації. Вони нікого не шкодуватимуть”, — заявив правозахисник.
Він додав, що після примусової мобілізації в окремих районах Луганської та Донецької областей у 2022 році на деяких підприємствах із тисячі осіб залишились одиниці.
“Так мели, відправляли на мінні поля, на забій живим щитом, щоб зберегти життя військовим з окупаційних підрозділів збройних сил Російської Федерації. А на місцеве населення начхати”, — зазначив Павло Лисянський.
На його думку, у Запорізькій та Херсонській областях російська мобілізація буде такою самою, до цього потрібно поставитися максимально серйозно.
Раніше в ефірі телеканалу FREEДОМ політична аналітикиня та головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова нагадала, що в Росії ще функціонує указ про мобілізацію 2022 року, тому росіянам треба бути обережними та намагатися не потрапити до військкоматів. Водночас громадяни РФ неохоче йдуть на війну, тому Кремлю потрібно вигадати нові методи заманювання.
FREEДОМ