Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Так, відповідно до рішення суду, ухваленого 11 листопада 2022 року і копія якого є в розпорядженні редакції «Схем», суд арештував загалом 99,9% акцій «Херсонобленерго», 72,9% акцій «Кіровоградобленерго», 95,5% акцій «Житомиробленерго», 93,2% акцій «Рівнеобленерго» та 96,8% акцій «Чернівціобленерго».
Слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора проводять досудове розслідування за кількома звинуваченнями, зокрема – привласнення майна та вчинення «злочинною організацією «Лужники», яке представлене фінансово-промисловою групою VS Energy, умисних дій, з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб».
«В ході досудового розслідування встановлено, що на території України, починаючи з 2001 року, і до теперішнього часу здійснює систематичну протиправну діяльність злочинна організація, що організована та представлена громадянами Російської Федерації», – заявляв у клопотанні прокурор Роман Тулін.
Зокрема, за даними слідства, її представляють три громадянина РФ: Олександр Бабаков – депутат Держдуми РФ, Євгеній Гінер – президент московського армійського футбольного клубу ЦСКА. Гінер також є партнером російської держкорпорації «Ростех», яка виробляє та експортує високотехнологічну промислову продукцію цивільного та військового призначення. Керує нею колишній офіцер ФСБ Сергій Чемезов, давній друг і соратник Путіна. Михайло Воєводін, згідно з даними слідства,так званий «злодій в законі» на прізвисько «Міша Лужнецький».
Бабаков, відповідно до матеріалів слідства, «будучи політичним діячем від провладної в Росії партії «Единая Россия», користуючись впливом на вище політичне керівництво України в період 2001-2014 роках, забезпечував лобіювання інтересів злочинної групи з метою набуття активів учасниками протиправної групи».
«Гінер, в свою чергу, забезпечував необхідні заходи з фінансування протиправної діяльності групи. Воєводін організовував силовий супровід процесів заволодіння активами», - вважають слідчі.
За даними слідства, в період 2017-2022 років підконтрольні VS Energy обленерго «за фіктивними операціями перерахували понад 1,65 млрд грн на підприємства групи, після чого частина коштів була легалізована шляхом придбання рухомого та нерухомого майна».
Раніше ми писали, що понад триста миколаївських компаній мають зв’язок із Росією та Білоруссю. Загальна вартість таких активів у регіоні складає понад 30 млрд грн. Центр журналістських розслідувань дослідив, кому із них загрожує конфіскація, на які об’єкти вже накладено арешт і хто поки залишається поза увагою правоохоронців.
nikcenter.org