Про штам Дельта стало відомо вже після смерті хворих. За словами головного державного санітарного лікаря Херсонської області Юрія Ромаскевича, вірус виявили через секвенування геному — генетичного аналізу коронавірусу в біоматеріалах пацієнтів з областей України, зокрема й Херсонщини, відібраних за випадковим принципом. Такі дослідження проводить Інститут молекулярної біології та генетики Україні, а також у референс-лабораторія ВООЗ. Зразки відправили ще 16 червня.
«На жаль, серед тих біоматеріалів, що ми надіслали — 2 позитивних випадки захворювання на коронавірус штаму Дельта. Обидва випадки летальні. Тож починаючи мінімум з червня цей штам циркулює в Херсонській області і поступово витісняє інші», — сказав Юрій Ромаскевич.
Штам Дельта є набагато заразніший за звичайний вірус COVID-19 і характеризується більш важким клінічним перебігом. Cимптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються від вже відомих проявів коронавірусу. Це лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, а от кашель та втрата нюху чи смаку менш поширені. Також штам Дельта може супроводжуватися порушеннями слуху, шлунково-кишковими проблемами та утворенням згустків крові, що призводять до загибелі тканин і навіть гангрени. Штам Дельта вважається більш смертельнобезпечним, ніж той, щоб поширювався раніше.
«Херсонщина має один з найвищих рівнів захворюваності. Та динаміка дозволяє стверджувати, що невдовзі ми будемо вимушені повернутися до карантинних обмежень. Ми ще маємо час захиститися й вакцинуватися. Крім того, науково доведено ефективність усіх 4 вакцин, які зараз є в Україні», — говорить Юрій Ромаскевич.
Марина САВЧЕНКО, Новий день