Суглинок і бруківка
«Це не пісок, а суглинок, — пояснює генічеський міський голова Олександр Тулупов. — Хоча і з великим вмістом піску. Його використовуватимемо для вирівнювання пляжної території».
Вирівнювати будуть територію біля рибозаводу, де перепади поверхні сягають до 70 сантиметрів і під час штормів збирається вода.
Використовують суглинок і для укладання бруківки, яке зараз йде повним ходом. «Бруківку укладаємо не там, де люди влітку на сонці лежать, — говорить Олександр Тулупов, — а за 100 метрів від хвилезахисної стінки. Робимо це для того, аби генічани і гості міста змогли ввечері комфортно пройти біля моря, посидіти в кафе, щоб ним помилуватись».
До кінця року планується укласти 800 квадратних метрів бруківки.
Слабкий сезон
Курортний сезон-2018 для мешканців Генічеського району був несприятливим. Так, у самий його розпал на Арабатській Стрілці можна було побачити оголошення про здачу житла, чого не було два попередніх роки.
За словами генічеського мера, минулого року до міста і на Арабатку їхали дуже заможні люди і представники так званого середнього класу. У цьому році заможних майже не було (скоріш за все, для відпочинку вони вибрали більш комфортні закордонні курорти), а середній клас приїздив лише на 2—3 дні замість 2—3 тижнів, як у минулому році. Та і менше було цьогоріч представників цього класу — зубожіє народ.
Скільки саме людей відпочивало цього літа у Генічеську, Олександр Тулупов не знає: немає, каже, механізму підрахунків. Однак з курортного збору таємниці не робить. Цьогоріч генічани, які тримали курортників, здали до міської казни 34 600 гривень. І хоча гроші ще будуть доздавати, 72 000 гривень, як було у минулому році, назбирати навряд чи вдасться.
«Зібрали менше, хоча й постійно працювали з квартальними, — розповідає міський голова. — Роз’яснювали, всі зібрані кошти повернуться до вас вдесятеро більшими. У вигляді освітлених вулиць чи нових тротуарів».
Кораблик з води
За словами мера, наступного року на центральному міському пляжі стане більше атракціонів для дітей. Можливо, з’являться нові спортивні тренажери.
Є, каже, у нього і звернення підприємців, котрі бажають подарувати місту фонтан у вигляді корабля.
«Проект доволі вартісний, — Олександр Тулупов показує корабель на екрані свого телефону, — але красивий: вночі цівки води будуть підсвічуватись».
Арка такою і залишиться
Арку, яка стоїть перед входом на центральний пляж, доробляти, як планували раніше, не будуть. За планом на її верхівці мало бути сонце, однак спеціалісти порадили залишити арку у такому вигляді, інакше зіпсується античний стиль.
За словами Олександра Тулупова, антична арка дуже сподобалася гостям із Санкт-Петербурга. А група відпочивальників з В’єтнаму оцінила сонячний годинник на Алеї казок. В’єтнамці навіть пили воду з фонтана у центрі годинника. Олександр Васильович, піклуючись про здоров’я гостей, порадив цього не робити.
Андрій БЕЙНИК, Новий день
Фото автора.