Про режим роботи Херсонської міської ради, про політичні амбіції, тарифну політику та про амброзію… говорили з депутатом Херсонської міської ради від ВО «Свобода» Віталієм Урбанським.
Пан Віталій не приховує, що він новачок у політиці, багато чому приходиться ще навчатись, але те, що міську раду захопили політичні амбіції, каже, що бачать не тільки політики.
Хотілося б почути власне вашу думку про те, як працює Департамент ЖКГ, адже це життя міста і людей у ньому в цілому щодня, а не тільки на святкові та вихідні дні.
- Я не хочу, як то кажуть, нікого не відбілювати, ні піарити. Але всім відома ситуація, як депутати виступали проти Наталі Молнар (екс-директор Департаменту ЖКГ – прим. автора). Що ми маємо в результаті? За весь час діяльності комісії ЖКГ, 9 місяців, скоро вже буде рік, ми шукали злодіїв, говорили весь час про корупцію. В результаті ми маємо те, що Департамент практично не працював. Далі - доказів про корупцію ніяких немає, місто не працювало, а тим часом ми ввійшли у весняно-літній період . Виходь, що депутати займалися лише голосними заявами і більш нічого. Зараз місто має готуватися до зими…
Це означає, що переміг популізм?
У мене таке враження, що в Херсонській міській раді просто йдуть політичні місцеві ігри. Некоректно буде акцентувати з якої саме сторони, але ігри дійсно є і вони все ще продовжуються. А заручниками цих ігор є все місто: і освітяни, і лікарі і всі жителі.
Хотілося б тоді почути, яка ж суть роботи у цьому всьому депутатів Херсонської міської ради?
Сама суть роботи депутатів це, загалом, - контролююча гілка влади. Хоча насправді я не люблю ототожнювати себе з владою. Почну з себе, так як в депутатській діяльності лише один рік, то в мене приблизно півроку пішло тільки на те, щоб пізнавати, адаптуватися в цій роботі. Дуже багато питань, котрі цікавлять людей кожного дня. Наприклад, робота ЖЄКів, ОСББ, їх фінансування, співфінансування з бюджету міської ради. Виходить, що з бюджету постійно фінансували збиткові комунальні підприємства, щорічно виділяючи сотні тисяч, що, на мою думку, є неправильним. На мою думку, перший критерій на фінансування - це має бути бажання людей будинку, в якому вони мешкають, на співфінансування. Якщо люди хочуть внести свою лепту, якщо вони не тільки переживають, але й прикладають своє зусилля – такі об’єкти мають робитися першочергово. Окрім того, подобається нам, чи не подобається - але тарифи на комуналку повинні бути обґрунтовані. Ось чому, наприклад, ми постійно фінансує ЖЕКи... За електроенергію в ЖЕКах люди платять по 24 копійки, це при тому, що тариф на електроенергію вже дійшов 90 копійок. Тобто різницю місто повинно компенсувати, тож треба все ж таки відключати людей від «дурниці», бо її все одно доводиться комусь сплачувати. Зрозуміло, що й ЖЕкам потрібно за все платити. Але є ще й третя категорія будинків, які взагалі обділені всім - це житлові кооперативи, як приклад на Таврійському. Це будинки, які не є на балансі міста, які будувалися підприємствами, заводами або люди згуртовувалися самостійно. Виявляється, на них взагалі не передбачено ніяке фінансування, хоча люди є такими самими платниками податків, як всі останні херсонці. Я знаю приклади Черкас, Дніпропетровська, Тернополя, де є фінансування кооперативних будинків, у яких створено ОСББ. Тож Херсон має реагувати на співфінансування, якщо є готовність людей йти на допомогу місту і також наявність ОСББ. Тож підкреслю, я особисто буду ініціювати і наполягати на тому, щоб на 2017 рік у програмі ЖКГ були зміни щодо фінансування кооперативних будинків так званих ЖБК.
Як вважаєте, громада міста активна, якщо розглядати питання в іншій площині?
Я тішуся, коли у нас на комісії приходять голови ОСББ, просто мешканці. Це суспільно активні люди, і чим більше їх буде, тим більше буде пасіонарність. А що таке пасіонарність в суспільстві? Це люди, які наповнені енергією, які хочуть спрямувати її в розвиток. Чим більше таких людей буде, Херсону буде краще.
Повернемося до життя все-таки Херсонської міської ради. Я так розумію, що вона є не винятком в сьогоднішній ситуації, коли переможцем виступає популізм. Який вихід із ситуації власно ви бачите, як депутат міської ради?
Відкинути амбіції на інший план, на задній. Наразі щодо фракції українського об'єднання «Свобода», ми для себе зробили таку позицію, що треба працювати на розвиток міста. Ми спілкуємося з тими депутатами від інших політичних сил, які також направлені на те, щоб місто працювало, які мають проукраїнську позицію, в першу чергу. З такими депутатами ми спілкуємося, ми їх підтримуємо. Вони підтримують нас. Якщо дійсно є деякі недоліки, то, звичайно, на них наголошувати, але не перетворювати сесію на посміховисько.
Як з вашої точки зору, в такій ситуації приходиться працювати міському голові? Останнім часом його критикують пересічні громадяни, котрі стверджують, що це зовсім не той Миколаєнко, який був ще до того, як став мером.
Хочу сказати, що критика слушна, але треба також усвідомлювати, що довгий час у мера не було жодного заступника. Фактично він відповідальний за все місто, за всі напрямки…
Тому докори людей слушні, але на те ми і депутати, щоб допомагати місту, допомагати міській раді - не тільки критикувати але й думати, як покращити місто. На цих вихідних був День міста у Тернополі, ми були запрошені. Тож у порівнянні з побаченим, Херсон, чесно кажучи, так і залишився жити у минулому віці. У них вся міська рада починає комп'ютеризуватись, у них усі департаменти, усі структури пов'язані на цій програмі, у них зараз розробляється цифрова карта міста. Тобто ми реально побачили, наскільки ми відстаємо від інших міст України, і це все вказує нам, куди ми повинні рухатися. Відповідно до розвитку міст хочуть співпрацювати з ними і європейські банки, європейські фонди, європейські структури і підприємства, адже вони бачать ці зміни. Сьогодні видно розвиток у Тернополі, Львові, Івано-Франківську… Потрібно цей досвід переймати.
Якщо в мене вийде, хочу в найближчий час ініціювати те, що в Тернополі зроблено давно: так звані "сонячні дерева". Це комплекси, у вигляді дерев, на котрих встановлено сонячні батареї, 3G, wi-fi і підзарядка для мобільних телефонів. Поки що нам кажуть, що ми
розвиваємо туризм, але насправді смішно дивитися на всі ці потуги без реальних дій... Тож маємо діяти, тільки тоді можна говор
ити про зміни…
"Херсонщина за день"