За результатами виборів жовтня 2015 р. Скадовська міська рада отримала 26 депутатів.У віці від 35 років до 60 років – 20 осіб, старше 60 років – 6. Серед депутатів чоловіків 18, жінок 8, що складає 30,76%. Причому жінок немає серед депутатів від політичної партії ВО "Батьківщина" та Партії Зелених України. 24 з 26 депутатів (тобто 92,3%) мають повну вищу освіту. 9 депутатів на час обрання були безпартійними, що склало 34,6 %. За родом діяльності 8 депутатів можна віднести до бюджетної сфери, 12 – до підприємців, 2 були безробітними, 1 працівник комунальної сфери, 3 інші. До яких фракцій та депутатських груп вони входять та яка ситуація сьогодні в Скадовській міській раді – читайте в політичному портреті.
За результатами виборів міським головою став очільник місцевої «Самопомічі»Олександр Юрійович Яковлєв. Раніше він не мав досвіду ані управлінської ані депутатської ані політичної роботи. Деякий час після Революції 2014 р. був членом виконавчого комітету. Політична партія "Об’єднання "САМОПОМІЧ" провела до міської ради 6 депутатів, котрі і об’єдналися у фракцію. Досвідчених депутатів партія не має, проте отримала посади 2 голів комісій, 1 заступника та 1 секретаря. Проте маючі міського голову та найбільшу фракцію "САМОПОМІЧ" часто опиняється в опозиції до депутатської більшості і можливість провести необхідні рішення для них дуже складна.
Друге місце у боротьбі за крісло мера зайняв керівник міської організації політичної партії«Батьківщина» Олег Миколайович Сокольчук, котрий за часів керівництва Партії Регіонів був першим заступником Скадовського міського голови. Саме цей факт йому закидають представники інших демократичних сил, дехто навіть відкрито заявляє про його співпрацю з Партією Регіонів у боротьбі з силами Майдану. Власне, не для кого не секрет, що колишній міський голова Олександр Васильович Гавриш (Партія Регіонів) відмовився від висунення своєї кандидатури на користь Олега Миколайовича Сокольчука.
Сам Олександр Васильович Гавриш мав у місті найбільший рейтинг, але добровільно зійшов з політичної дистанції, офіційно проголосивши Олега Миколайовича Сокольчука «спадкоємцем». Програш виборів мера обернувся втратою посади першого заступника, натомість в результаті багатоходової комбінації йому дісталася посада секретаря міської ради. Причиною програшу виборів був розкол колишньої монолітної команди Олександра Васильовича Гавриша. Олег Миколайович Сокольчук має вплив на депутатів Скадовської міської ради від партії «Батьківщина», тобто це залізні 4 голоси. Його однопартієць, депутат Олександр Володимирович Жук є директором комунального підприємства «Водне господарство», а завідувач хірургічним відділенням лікарні Володимир Петрович Соценко вже був депутатом міської ради в 2006-2010 рр. Сама партія «Батьківщина» має 1 голову та 1 секретаря постійних депутатських комісій.
Не пішов в «єдиній» команді на вибори 2015 р. багаторічний заступник міського головиОлег Петрович Васильєв, котрий був також депутатом міської ради 2002-2006 рр., 2006-2010 рр. та 2010-2015 рр. На виборах він очолив список місцевої організації політичної партії «Наш край» і підтримав на мери кандидатуру Олександра Івановича Загайкана, котрий отримав 4 місце. Програш виборів мера обернулася втратою посади заступника міського голови і достроковим виходом на пенсію. Проте Олег Петрович Васильєв має великий вплив на всіх депутатів Скадовської міської ради від партії «Наш край», тобто це 4 голоси. Крім того підприємець Липай Олександр Олександрович вже був депутатом міської ради в 2006-2010 рр. Політична партія "Наш край" має 2 заступника голів постійних депутатських комісій Скадовської міської ради.
Політична партія БПП «Солідарність» отримала лише 10,7% та провела в раду всього 3 депутатів, котрі і об’єдналися у фракцію. Серед депутатів Сергій Іванович Кулида вже був депутатом міської ради в 1994-1998 рр., 2002-2006 рр. та 2010-2015 рр. Саме Кулида дав партії найбільше голосів, ставши одночасно й депутатом районної ради, проте відмовився від цієї честі. Олена Іллівна Повжик була кандидатом на посаду секретаря ради висунута міським головою, проте не набрала достатньої кількості голосів. Фракція партії «Солідарність» має 1 заступника та 1 секретар постійних депутатських комісій Скадовської міської ради.
"Опозиційний блок" хоча і провів в раду всього 3 депутатів, опозицією навряд чи можна назвати. Перший номер списку Галина Іванівна Кабакова вже була депутатом міської ради в 2006-2010 рр., 2010 -2015 рр. причому як тоді, так і нині очолює комісію з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків і зборів та інвестиційної політики. Ще 2 депутати від партії є секретарями комісій.
Третє місце на виборах отримала Ольга Іванівна Бутенко, котра 1997-2002 р. була секретарем виконавчого комітету міської ради в 2002-2006 рр., 2006-2010 рр. та 2010-2015 рр. була депутатом Скадовської міської ради. Причому дві останні каденції секретарем міської ради. Після виборів 2016 р. втратила посаду секретаря міської ради та роботу взагалі. Переобравшись депутатом в черговий раз, очолила комісії мандатну та законності і т.д. В попередній каденції періодично звинувачувала Олега Миколайовича Сокольчука в порушені законодавства про службу в органах місцевого самоврядування та вимагала його звільнення. Відповідно як єдиного кандидата не підтримала Олега Миколайовича Сокольчука на виборах міського голови. Пройшла від партії«Відродження». Є юристом, має чудові знання з чинного законодавства у сфері місцевого самоврядування, у зв’язку з цим до її думки прислуховуються депутати навіть протилежних політичних поглядів. Партія "Відродження" провела до ради 2 депутатів, з яких 1 голова комісії та 1 заступник.
Депутат Скадовської міської ради 2010-2015 рр. Олексій Володимирович Фролов теж мав мрію бути міським головою, якій за волею виборців не вдалося збутися. Проте завдяки підтримці прихильників Партії Зелених України він з ще одним висуванцем партії потрапили до числа депутатів. Фролов є головою Скадовської міської організації Партії Зелених України. Підписавши меморандум з партією «Самопоміч» та «Солідарність», одночасно увійшовши до депутатської групи «За рідне місто» (партії «Батьківщина», «Наш край», «Опозиційний блок», «Відродження»). У результаті багатоходової комбінації Партія Зелених України провела на посаду секретаря виконавчого комітету члена своєї партії – голову районної організації Партії Зелених України. Новий секретар виконавчого комітету до цього 10 років була особистим секретарем (помічником) колишнього міського голови Олександра Васильовича Гавриша. Жодних посад в постійних депутатських комісій Скадовської міської ради партія не отримала.
Радикальна партія Олега Ляшка провела до ради 2 депутатів. Це чоловік та дружина Андрій Анатолійович Казберук та Людмила Аркадіївна Казберук. Досвідчених депутатів партія не має. Жодних посад в постійних депутатських комісій Скадовської міської ради партія не отримала.
Відразу після виборів кілька політичних партій підписали меморандум – «Самопоміч», «Солідарність», «Батьківщина», Радикальна партія, Партія Зелених України. Ініціатором підписання меморандуму стала організація партії «Народний Фронт», котра власне у виборах участі не брала. Проте партія «Батьківщина» та Партія Зелених України через кілька тижнів по тому увійшли до депутатської групи «За рідне місто»(партії «Батьківщина», «Наш край», «Опозиційний блок», Партія Зелених України, «Відродження»). До депутатської групи «За рідне місто» входить 15 депутатів.
Після програшу на виборах групи колишньої монолітної команди Олександра Васильовича Гавриша в залежності від ситуації об’єднуються для спільних дій проти діючого міського голови Олександра Юрієвича Яковлєва. Враховуючі досвід та знання цих «птенцов гнезда» Гавриша їхня аргументація дій та мотивація вчинків виглядає завжди логічно та законно. Але оскільки діючий міський голова є причиною того, що три впливових депутата залишилися без роботи і троє не реалізували власну мрію стати міським головою, більшість головних подій в раді найближчім часом можуть бути не на користь діючого мера.