По информации политика, украинские и международные эксперты в один голос кричат о коррупции в правительстве Яценюка. О нарушениях на сумму более 7 млрд. гривен в свое время заявил председатель ГФИ Николай Гордиенко, за что был уволен с должности.
«Сам Яценюк в одном из интервью обмолвился, что на государственных закупках ежегодно воруют 50 млрд. грн., забыв, что в последние годы именно он был главой правительства. Швейцарская прокуратура возбудила уголовные дела против ближайших соратников Яценюка. И каждый предприниматель в стране знает, что коррупция во времена Арсения Петровича только усилилась», - заявил Юрий Одарченко.
Благодаря бездействию или, наоборот, целенаправленной деятельности Правительства в 2014 году бюджет из-за убытков госпредприятий потерял 120 млрд. гривен, а в 2015 - 117. Это и есть реальный «успех».
Более того, вопреки законодательству правительство Яценюка не провело индексацию зарплат и пенсий на уровень инфляции, который в 2015 году, например, составил 43,3%. Вместо полноценной индексации людям бросили подачку в виде незначительного единовременного повышения. Еще и вопреки Конституции и здравому смыслу обложили пенсии налогом в 15%.
Несмотря на обещание направлять на нужды населения дешевый газ собственной добычи, правительство Яценюка подняло цену на газ для населения в 9 раз. При себестоимости в 477 грн. он продается по 7188 грн. за тысячу кубометров. Цена на электроэнергию выросла почти вдвое. Из-за повышения цен на газ и электроэнергию стоимость коммунальных услуг выросла за два года в 4 раза. Более 6 миллионов семей получают субсидии, потому что не могут оплатить услуги ЖКХ. Размер средней субсидии в феврале 2016 составил 1400 грн., что превышает прожиточный минимум (1330 грн.).
«Предвыборный пиар Яценюка о строительстве на границе Украины и России фортификационной линии обороны - оказался огромным обманом. Вместо стены сейчас стоят пластиковые столбики по цене в 9 тыс грн. за штуку», говорит Одарченко.
При таких условиях, по мнению «Батькивщины», честным выходом из ситуации была бы полная перезагрузка власти: «Парламентские выборы, проведения которых хотят 70% украинцев, можно назначить указом Президента так как вся страна увидела, что коалиции нет. И такой указ президента - это было бы честно», - считает политик.
Опасения, что в результате досрочных выборов к власти снова придут «реваншисты», не имеют под собой оснований. Все социологические опросы свидетельствуют, что количество сторонников «русского мира» неуклонно уменьшается, а сторонников европейского выбора - растет.
На местном уровне «Батькивщина» требует от правительства Гройсмана не повторять ошибок предшественников и неотлагательно внести на рассмотрение Президенту кандидатуру на должность главы Херсонской облгосадминистрации, аргументировано считая умышленным не назначение «губернатора» в пограничную область на протяжении полугода.
Текст обращения на языке оригинала:
Прем'єр-міністру України
Гройсману В.Б.
Депутатський запит
Щодо невідкладного вирішення питання про призначення Голови Херсонської обласної державної адміністрації
Щодо невідкладного вирішення питання про призначення Голови Херсонської обласної державної адміністрації
З 9 грудня 2015 року посада Голови Херсонської обласної державної адміністрації є вакантною. З цього дня керівництво областю від імені центральної виконавчої влади, фактично, не здійснюється.
Херсонська область є прикордонною з територією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Ситуація на кордоні області і АРК залишається напруженою, у тому числі через постійні провокації та конфлікти, які організовуються окупаційними силами Російської Федерації.
Служба Безпеки України через Керівника апарату голови СБУ Олександра Ткачука постійно повідомляє про те, що Російська Федерація готує провокації з метою дестабілізації ситуації в регіоні. Останнього тижня на території області стався терористичний акт, вочевидь направлений на дестабілізацію життя населення прикордонних районів.
Проте незважаючи на всі ці серйозні загрози та виклики понад чотири місяці область залишається без керівництва. Окремі місцеві органи виконавчої влади функціонують автономно, без належної координації з боку адміністрації. Не функціонує такий важливий орган, як Рада оборони області, оскільки в силу положень відповідного Указу Президента даний орган очолюється виключно Головою обласної державної адміністрації. Слід відмітити, що голова та перший заступник голови ОДА мають різні рівні допуску до державної таємниці, що створює додаткові складнощі в організації взаємодії правоохоронних органів, військовослужбовців та адміністрації.
Відповідно до частини четвертої статті 118 Конституції України Голова обласної державної адміністрації призначається на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України. Саме відсутність такого подання зі сторони Уряду Арсенія Яценюка стала однією із основних причин неможливості заповнення вакантної посади голови Херсонської ОДА протягом п’яти місяців!
Невизначеність з керівництвом області спричинила негативні економічні процеси через небажання інвесторів вести діалог з тимчасовими управлінцями. На даний час Херсонська область займає останні позиції у рейтингу областей - при цьому по окремим показникам відстає навіть від областей, що частково окуповані агресором! Наразі після посівної компанії постає питання використання зрошувальної системи, належного функціонування Каховського магістрального та Північно-Кримського каналів. Населенню області для забезпечення внутрішнього спокою потрібно постійно бачити професійну владу, яка готова захистити їх життя, здоров'я та майно.
Невизначеність з керівництвом ОДА призвела до неможливості прийняття терміново необхідних кадрових рішень. Так на даний час залишаються вакантними протягом тривалого часу посади керівників чотирьох структурних підрозділів ОДА, в тому числі департаменту що відповідає за економічний розвиток. Незважаючи на прийняте на найвищому державному рівні рішення про запровадження посади заступника голови ОДА з питань оборони ця посада залишається вакантною. Так само немає призначеної особи на посаді заступника голови ОДА з питань життєдіяльності області - ці обов'язки виконує директор одного із департаментів.
Рівень іноземних інвестицій постійно знижується. Так за даними органів статистики на даний час обсяг інвестицій є від'ємним - тобто триває відтік капіталу з області. При цьому нові інвестиції не плануються, оскільки для цього інвестор бажає мати певну стабільність і певні гарантії своєї діяльності, які можуть бути забезпечені лише завдяки роботі адміністрації.
Сьогодні в країні сформовано новий Уряд і мешканці Херсонщини вимагають термінового вжиття заходів по призначенню нового керівника ОДА. Тож з метою забезпечення виконання вимог Конституції України та забезпечення ефективної організації оборони Херсонської області, відповідно до статті 15 Закону України "Про статус народного депутата України" прошу Вас невідкладно вжити заходів щодо внесення Президенту України кандидатури для призначення на посаду Голови Херсонської обласної державної адміністрації.
З повагою,
Народний депутат України Кириленко І. Г.