Документ для скачивания доступен здесь. Ниже мы приводим текст документа на языке оригинала.
Верховна Рада України
Про необхідність призначення
позачергових виборів обласної ради
Про необхідність призначення
позачергових виборів обласної ради
27 лютого 2014 року голова Херсонської обласної ради Пелих Віктор Григорович подав заяву про звільнення з посади за власним бажанням. Ця заява була написана після чисельних вимог громадськості області, яка була обурена його діяльністю під час подій «Євромайдану».
Відповідно до пункту 1 частини п’ятої статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сесії Херсонської обласної ради взяла до відома заяву, що мало наслідком дострокове припинення повноважень Віктора Пелиха.
В той же час посада першого заступника голови обласної ради була вакантною. Заступник голови обласної ради Федько Т.І. не взяла виконання обов’язків голови ради, жодного дня в раді в подальшому не працювала, повідомила про намір звільнитися з посади у зв’язку із виходом на пенсію по інвалідності.
Відповідно до частини десятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з 27 лютого 2014 року головуючою на XXX сесії Херсонської обласної ради обрана депутат цієї ради Голубенко Н.О. Сесія з того моменту не закривалася, у ній лише оголошувалися перерви.
Протягом останніх трьох місяців всі спроби обрати голову Херсонської обласної ради залишилися без результату. Це викликано кількома причинами:
по-перше, надзвичайно низькою явкою депутатів, яких вистачає лише для відкриття пленарного засідання, але не для результативного голосування.
По-друге, частина депутатів не підтримує жодну висунуту кандидатуру, при цьому не висуває власного бачення керівника ради. Крім того, колишній голова ради Віктор Пелих відмовляється забрати свою трудову книжку, в якій в порядку, визначеному чинним законодавством, вже внесено запис про його звільнення. На цій підставі він вважає себе «легітимним головою» та закликає депутатів не брати участь в голосуваннях по обранню нового керівництва. Слід відмітити, що при цьому сам Пелих В.Г. позовів до суду не подавав, у зв’язку з чим визначений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України строк закінчився.
21 травня 2014 року відбулася остання спроба обрати голову ради. Під час цієї спроби було висунуто лише одного кандидата – Бідного М.М., за якого проголосувало 28 депутатів із 48 присутніх і при загальному складі ради ( 84 депутати ) не дозволило прийняти позитивне рішення.
Слід відмітити, що після не результативного голосування інших кандидатур внесено не було, у зв’язку з чим у роботі сесії в черговий раз оголошено перерву.
Відповідно до частини першої статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова ради обирається цією радою на її пленарному засідання шляхом таємного голосування. Частиною шостою статті 55 Закону на голову обласної ради покладається ряд обов’язків, необхідних для ефективного виконання радою наданих їй повноважень, у тому числі виконання функцій розпорядника бюджетних коштів, підписання договорів, документів ради, представництво тощо. За умови повної відсутності керівництва ради провідних сфер органів місцевого самоврядування обласного рівня паралізовано. На даний час навіть призначення та звільнення співробітників апарату ради виявилося неможливим.
Відсутність керівництва обласної ради призводить до дестабілізації ситуації в Херсонській області, яка є прикордонною та ключовою для оборони України перед можливою збройною агресією. Без забезпечення повноцінної роботи всіх органів державної влади та місцевого самоврядування організація нормальної життєдіяльності області значно ускладнюється.
Обрання голови Херсонської обласної ради є обов’язком ради, а не її правом. Обласна рада не може відмовитися від обрання керівництва та проводити роботу без керівного складу. Нездатність обрати голову ради свідчить про недієздатність нинішнього складу депутатського корпусу.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження місцевої ради можуть бути припинені достроково у разі, якщо рада не вирішує питання, віднесені до її відання.
Згідно з частиною четвертою статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за наявності підстав, передбачених частиною першої статті 78 Закону, голова місцевої державної адміністрації має право порушити перед Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів.
Як голова Херсонської обласної державної адміністрації вважаю, що нинішній склад Херсонської обласної ради не здатний забезпечити виконання повноважень, покладених на Херсонську обласну раду, а також зважаючи на необхідність повноцінного виконання завдань, поставлених перед органами державної влади та місцевого самоврядування в Україні в особливий період, відповідно до статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» прошу Верховну Раду України прийняти постанову про призначення позачергових виборів Херсонської обласної ради у зв’язку з невирішенням Херсонською обласною радою питань, віднесених до її відання.
Голова обласної
державної адміністрації Ю.Одарченко
Как сообщили "ХЕРСОН Онлайн" представители разных общественных организаций, руководителей их организаций руководство ОГА настоятельно просило в пятницу, 23 мая, подписать обращение в парламент с поддержкой позиции губернатора о роспуске облсовета.
Как сообщалось ранее, 21 мая на сессии областного совета депутаты не смогли назначить нового главу совета. За единственную вынесенную на тайное голосование кандидатуру депутата от "Батькивщины" Михаила Бедного проголосовали 28 депутатов. Против были 20 голосов.
Губернатор Херсонской области Юрий Одарченко назвал прошедшую 21 мая сессию облсовета, позором и поручил юруправлению ОГА заняться процедурой роспуска областного совета.
Законодательство предусматривает вариант роспуска местных советов только в случае, если депутаты не смогли собраться на пленарные заседания в течении трех календарных месяцев. Возможность выбирать председателя местного совета, определяется законодательно, как право депутатов, а не обязанность.