Лідер партії Віталій Кличко закликав опозиційні сили підписати Угоду про співпрацю і взаємодопомогу на виборах, про спільні критерії висунення кандидатів та створення спільної більшості у новій Верховній Раді України (повний текст Угоди дивіться тут http://klichko.org/ua/news/news/ugoda-pro-vzayemnu-spivpratsyu-i-vzayemodopomogu-na-viborah)
Позицію лідера озвучили журналістам голови Херсонської обласної та міської організації партії «УДАР Віталія Кличка» Михайло Фабрін та Ігор Семенчев.
- В Україні фактично стартувала парламентська виборча кампанія, - говорить Михайло Фабрін. – Саме від опозиційних партій залежить її результат: або продовжиться тиранія влади, або опозиція зможе привести у Верховну Раду нових політиків і повернути парламенту його незалежну роль. Від нас чекають нової якості політики, потрібно об’єднатися не навколо розподілу округів, а навколо спільної ідеї – повернення України на демократичний шлях розвитку, на шлях євроінтеграції. Все це можливо, якщо в наших списках не буде не буде тушок, зрадників, корупціонерів.
Ігор Семенчев: «Позиція партії «УДАР» на наступних виборах, озвучена лідером, така: наш пріоритет - співпраця з іншими демократичними силами. Наша мета – не просто співпраця під час виборів, а об’єднання зусиль для проведення змін в країні. Ми виступаємо за ідейне об'єднання».
Як це зробити? Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко пропонує як це зробити!
По-перше: виборчі списки
З різних причин є очевидним, що єдиного партійного списку опозиції на цих виборах не буде. Зрештою, ми не повинні вирішувати за людей, кого саме їм обирати. Маємо відмовитися від боротьби між собою. Не може бути так, що деякі політики вже за людей вирішили, які саме три партії пройдуть в парламент, і щодня тиражують ці свої думки. Це – брудна технологія, яка не додає довіри у стосунках. Кожне слово, сказане опозиційними політиками проти колег – це допомога нинішній владі.
По-друге, виборець дійсно чекає об’єднання опозиційних партій. Але не декларативного, а на ідейних засадах. Тому партія «УДАР» веде переговори на предмет об'єднання з тими партіями, з якими в нас співпадають принципи та ідеологія. Зокрема, з Анатолієм Гриценком, з яким нас об'єднує, наприклад, ідея євроінтеграції. Ще раз підкреслюю: ми – за ідеологічне об'єднання.
По-третє, кожен із партійних лідерів та партійних структур сьогодні має тверезо оцінити ситуацію і чесно сказати – чи є підтримка виборців, аби подолати бар’єр. Якщо такої реальної можливості немає, то потрібно знайти в собі мужність і не виставляти свій список, об’єднатися з близькими по духу політичними силами, йти по округу або взагалі відмовитися від участі у виборах.
Четверте – це моральні та професійні якості людей, які будуть включені у списки. Політична рада нашої партії ухвалила критерії до майбутніх кандидатів. Людина має бути професіоналом. Наші кандидати повинні бути готовими працювати в опозиції і за жодних обставин не стати «тушками». Наші кандидати мають сповідувати європейські принципи в політиці, відстоювати права людини, свободу слова.
П'яте. Кандидати у мажоритарних округах. Ми хочемо, щоб у кожному окрузі від опозиції було висунуто єдиного кандидата. Але починати потрібно не з розподілу округів між своїми кандидатами, а з визначення критеріїв до кандидатів, проведення своєрідного праймеріз між претендентами. Бо виграти у «продуктових наборів» влади зможуть лише дуже авторитетні люди, а не просто представники опозиції.
Потім незалежне опитування, результати якого оприлюднять за півтора місяці до виборів, визначать, хто з опозиційних кандидатів має перевагу і найбільшу підтримку. Саме цей кандидат має стати єдиним кандидатом від опозиції, а всі інші знімають на його користь свої кандидатури.
Партія «УДАР» також закликає активно співпрацювати з громадянським суспільством для підтримки нових людей у політиці. Ми готові підтримувати кандидатів, які мають авторитет і принципову позицію.
Шосте. Співпраця під час кампанії. Сьогодні потрібно розпочинати спільну роботу, аби не допустити масових фальсифікацій і крадіжки голосів. Мова йде про спільні навчання членів виборчих комісій і спостерігачів.
Потрібно відпрацювати принципи взаємодії з громадськими організаціями, представниками ЗМІ.
Аби всі ці пункти не залишились лише у намірах, ми пропонуємо усім опозиційним до влади силам підписати Угоду про взаємну співпрацю і взаємодопомогу на виборах, про спільні критерії висунення кандидатів та створення спільної більшості у новій Верховній Раді України
(http://klichko.org/ua/news/news/ugoda-pro-vzayemnu-spivpratsyu-i-vzayemodopomogu-na-viborah).