Політвиконкому партії «Об’єднані ліві і селяни»
від 23 грудня 2013 року, м.Київ
від 23 грудня 2013 року, м.Київ
Партія «Об’єднані ліві і селяни» заявляє, що альтернативи руху України до Євросоюзу не існує. Наші основні програмні положення – справедливість, рівність, солідарність, свобода, демократія найбільше реалізуються саме в Європейських країнах.
Ми активно підтримуємо акції протесту українського народу проти антизаконних рішень Уряду, відмови ним виконувати Закон «Про основні засади зовнішньої і внутрішньої політики України» щодо асоціації з ЄС та не підписання Угоди щодо утворення зони вільної торгівлі. Ми засуджуємо нелюдське побиття студентства, молоді, учасників Євромайдану та вимагаємо покарання винних, відставки Уряду, проведення дострокових виборів Парламенту та Президента, підписання Угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році.
Останні угоди щодо посилення економічної співпраці з Росією частково вселяють певний оптимізм на предмет пожвавлення виробництва в окремих галузях, послаблення «газового тягаря» для економіки України. В той же час кредит у 15 мільярдів доларів лягає на плечі кожного українця, нинішнього і майбутнього поколінь важким тягарем до вже існуючого державного боргу у 70 мільярдів доларів. Така «перемога» влади – промовисте свідчення її нездатності організувати виробництво та вирішувати соціально-економічні проблеми. Це ще один вагомий аргумент за те, що такий Уряд має бути відсторонений від влади. До речі, ці поступки Росії немалою мірою заслуга Майдану, а не влади.
Україні потрібні системні зміни, здійснення мінімум трьох серйозних кроків у реформуванні держави. Інакше вся енергія може піти в свисток, як сталося після 2004 року. Ми вважаємо, що зайвий радикалізм окремих учасників Майдану, зацикленість на євроінтеграції без широкої загальнонаціональної програми справедливих соціально-економічних перетворень позитивних результатів країні не принесуть. Тому ми і пропонуємо Раді Національного об’єднання «Майдан» врахувати наші пропозиції при підготовці Національної програми відродження України.
Найперше, потрібно зберегти державний суверенітет України, демократизувати всі сторони життя, зберегти її єдність. Для цього необхідно провести Всеукраїнський з’їзд рад всіх рівнів (Народні збори, Всеукраїнське Віче), на якому слід затвердити Програму оновлення суспільного життя України. Потрібен перехід до справжньої парламентсько-президентської республіки. Для цього необхідно відправити у відставку Конституційний Суд, сформувати справжній незалежний Конституційний Суд та відновити Конституцію України в редакції 2004 року.
Вимагає радикального посилення місцеве самоврядування, запровадження надійного контролю громадськості за виконавчою владою. Треба невідкладно ліквідувати клас президентських опричників в особі місцевих адміністрацій, передати владу виконкомам рад. Голови всіх обласних і районних рад (виконкомів) мають обиратися всім населенням регіону.
Належить забезпечити реальну незалежність судової системи та подолати її корумпованість механізмами прямого обрання суддів населенням. Правоохоронна система повинна захищати права і свободи громадян, а не виконувати функцію каральних органів. Вони повинні бути виведені з-під контролю олігархів та кримінального бізнесу, має бути здійснена їх деполітизація. Ці органи повинні стати підконтрольними громадам в особі рад вищого рівня.
Потрібно створити систему постійного громадського контролю та ліквідації корупції і беззаконня, запровадити механізми постійних звітів представників влади всіх рівнів та їхньої відставки в разі невиконання Законів. Проведення регулярних референдумів з найгостріших проблем життя людей має стати нормою.
Другий системний крок стосується економічних перетворень. Треба здійснити деолігархізацію економіки, законодавчо заборонити олігархам та їх представникам призначення до Уряду та інших виконавчих структур.
Держава в інтересах усього суспільства повинна встановити контроль за природними монополіями, сировинними ресурсами, енергетикою. Податковий тягар слід перекласти із дрібного і середнього бізнесу, найманих працівників на великий капітал. Належить здійснити заходи щодо ліквідації несправедливості при приватизації найбільш конкурентних підприємств за методом англійських лейбористів (введення податку на безпідставні доходи - windfall tax). Кошти, отримані від цих дій, спрямовуються на інноваційний розвиток країни. В країні має бути запроваджена прогресивна європейська шкала оподаткування доходів громадян.
І найголовніше – це заходи щодо соціального захисту громадян, людиноцентризму всієї державної політики. Працююча людина в Україні – не повинна бути бідною! Мусять бути прийняті Закони щодо реформування заробітної плати і пенсійної системи, доведення розміру зарплати як мінімум до третини в собівартості продукції. На цій основі слід відродити системи охорони здоров’я, освіти, науки і культури. Потрібно запровадити національну програму виховання молоді, відродити моральність і духовність. Віримо, що така Програма здатна об’єднати навколо себе всі здорові сили українського суспільства.
Несправедлива держава, мачуха, а не рідна мати для своїх дітей – такою є нинішня Україна. Зробити її рідною матір’ю – патріотичний обов’язок, справа честі кожного з нас, дорогі наші побратими! Найбільша за територією країна в Європі, яка має 5% світових запасів корисних копалин і 0,8% населення, не може бути найбіднішою країною Континенту. Це ганебно і неприпустимо!
Досить знущатися з Українців!
Ми за Україну – справедливу державу, без жебраків і олігархів!
Підтримуйте нас та наші ідеї!
Станіслав Ніколаєнко, голова партії «Об’єднані ліві і селяни»