А що далі? Ще в 2017 році просив владу не руйнувати єдину систему управління в депресивних районах Херсонської області.
Депутат Іванівської районної ради Іван Попурій " Взятися за написання даної публікації мене змусила та непроста критична ситуація, яка склалася у галузі освіти Іванівської територіальної об`єднаної громади. Наївно порахувавши, що за півроку існування ОТГ він успішно вирішив всі нагальні соціально-економічні проблеми громади: збудував нові дороги, реконструював систему водопостачання, створив сотні нових робочих місць, підняв рівень життя мешканців громади та і взагалі, виконав свою основну передвиборчу обіцянку – побудувати справжній рай в окремо взятій ОТГ з молочними ріками та кісельними берегами на взірець князівства Монако, очільник громади Віктор Дебелий «со товарищи» накінець приступив до реформи освіти в ОТГ. Але помпезна презентація цієї реформи стала справжнім шоком для педагогів, батьків і жителів району. Керівництво ОТГ заявило про намір реформувати 4 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, а саме Нововасилівську, Трохимівську, Новосеменівську та Воскресенську у школи першого ступеню, тобто початкові. Благодатненську ЗОШ ця гірка доля повинна спіткати трохи пізніше. В результаті такої «горе-реформи», якій все ж більше підходила назва «злочинний експеримент», без роботи залишаться близько 80 сільських педагогів, які є гордістю і цвітом нашої нації, її золотим фондом.
Все було б нічого, якби В.Дебелий заявив про цей намір рік тому, під час створення ОТГ і виборчої кампанії восени 2017 року. Але тоді, і в своїй передвиборчій програмі, і на зустрічах та мітингах з виборцями, він громоголосо, б`ючи cебе в груди, на кожному перехресті клятвено заявляв, що жодного навчального закладу не буде ні закрито, ні реорганізовано. Виборці, і педагоги в тому числі, повірили, що і забезпечило йому впевнену перемогу. І ось такий карколомний чиновницький кульбіт. Люди справедливо порахували себе цинічно обдуреними і це переповнило чашу їх терпіння. Внаслідок такої наглої брехні та обману суспільно-політична ситуація в районі різко загострилась...
Закономірно виникає запитання: ця ситуація виникла спонтанно чи вона все-таки була передбачуваною? Висновок однозначний – ця ситуація була заздалегідь прогнозованою і стала результатом поспішного і необдуманого створення Іванівської ОТГ. Створена на брехні, фальсифікаціях та обману людей, з грубим порушенням норм Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», фінансово неспроможна, вона з самого початку була таким собі мертвонародженим дитятком, нездатним самостійно ходити, а тим паче утримувати в повному обсязі заклади соціальної сфери.
І першими жертвами цієї реформи стануть саме райони з ОТГ, які самим фактом їх створення будуть розірвані на шматки...Слід відмітити і той факт, що саме Іванівська районна рада стала єдиним владним органом, яка критично віднеслась до необхідності створення ОТГ в умовах її фінансової неспроможності, різко і принципово виступила проти грубих порушень законності в процесі її формування...
На своєму засіданні президія районної ради прийняла рішення довести до відома Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради, Іванівської районної державної адміністрації інформацію «Про порушення процедури об’єднання територіальних громад в Іванівському районі»...
Щоб не сильно втомлювати читачів, наведу лише декілька цифр, які яскраво демонструють так звану фінансову спроможність Іванівської ОТГ.
Так, відповідно до рішення «Про селищний бюджет на 2018 рік» податкові надходження селищної ради (тобто власні, без субвенцій з держави) у поточному році становитимуть 39 мільйонів 585тис. грн. Видатки на утримання освіти (шкільної, позашкільної, дошкільної) у 2018 році повинні скласти 36мільйонів 775тис. грн. Як бачимо, надходження власних податків, якби не субвенції з держави, ледве покривали б видатки на утримання тільки освітньої галузі. Оце і вся фінансова спроможність. Так, а за рахунок чого ж довірливому іванівському електорату рік тому обіцяли захмарний соціально-економічний розвиток ОТГ? В реальності все це виявилося такою собі «фата морганою», примарним маревом.
У селищному бюджеті на 2018 рік взагалі не спрямовується жодної копійки власних коштів на медичні установи району. А чому житель «необ`єднаної громади» з Новодмитрівки Другої чи з Агайман повинен віддавати свої кошти у вигляді податків на закупівлю тих же медичних препаратів для районної лікарні, яка обслуговує в тому числі і жителів ОТГ? Трудовий архів Іванівського району також не отримав жодної копійки від Іванівської селищної ради, хоча і обслуговує її мешканців.
А тепер звернемо увагу на ще одну цифру, яка просто виходить за межі розумного – 9 млн. 499 грн. Саме стільки заплановано на 2018 рік із наших податків на утримання працівників апарату селищної ради. Вона становить приблизно четверту частину запланованих власних доходів селищної ради. Отака ціна їх «скромних» чиновницьких апетитів.
В процесі створення ОТГ і під час виборчої кампанії її засновники, крім загально-оптимістичних популістських лозунгів не надали виборцям жодних цифр щодо її фінансової спроможності, перспектив подальшого існування. Ніхто не побачив і економічно обґрунтованого паспорту майбутньої ОТГ. Гіркі плоди цього «не бачення» люди починають пожинати вже зараз. І ця негативна тенденція приховування від жителів громади реального стану справ продовжується і зараз. За ці півроку існування ОТГ динаміки її розвитку ми не побачили. Не побачили залучення коштів на розвиток інфраструктури ні за рахунок власних коштів, ні за рахунок зовнішніх надходжень, національних та міжнародних проектів. Виконання селищного бюджету за І квартал 2018 року також не радує, надходження власних податків виконано лише на 73 відсотки ( план становив 8 мільйонів 415 тисяч грн, надійшло 6 мільйонів 171 тисяч грн.). Шановні, не обрахували власну спроможність до об`єднання, впливайте на неї зараз. І не через оптимізацію закладів освіти і зменшення витрат на неї (діти не повинні страждати через вашу недалекоглядність і самодурство), а насамперед, через оптимізацію витрат на утримання власного апарату."