«Рік пройдено - реалії та перспективи» - про це йшла мова під час прес-конференції за участі начальника Головного управління ДФС у Херсонській області Ігора Клима, яка вчора відбулася уГоловному управлінні ДФС у Херсонській області.
«Цей рік був для кожного із нас неповторним, важким та цікавим водночас. Це дало можливість кожному з нас, незважаючи на те, чи ти новачок, чи вже досвідчений фахівець, переглянути своє бачення на ситуацію у фіскальній службі. І це не тільки необхідність економічних та структурних перетворень. Це стосується професійності та прозорості нашої роботи, а головне - налагодження чесних партнерських взаємостосунків із платниками податків, які щиро налаштовані працювати у правовому полі», - наголосив уже з перших хвилин під час підсумкової прес-конференції начальник ГУ ДФС у Херсонській області Ігор Клим.
Коротко про результати роботи за 2017 рік
Станом на 27.12.2017 платники податків Херсонщини перерахували рекордну суму податкових платежів до Державного бюджету України, а саме 2,6млрд. гривень. Це майже на 0,6 млрд. грн.. перевищує показник січня - грудня 2016 року. Вже сьогодні виконані та перевиконані річні показники з надходжень по окремих податках, зокрема це стосується податку на прибуток підприємств (127 відс.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (136 відс.) та єдиного соціального внеску (115 відсотків).
Починаючи з 1 квітня 2017 року успішно працює система автоматичного відшкодування ПДВ. З січня по грудень 2017 року до реєстру відшкодування ПДВ включено 339 заяв на загальну суму 668млн. гривень.
Протягом року платникам відшкодовано на розрахунковий рахунок 690млн. грн., для порівняння 316млн. грн. - у минулому 2016 році.
Відомо, що з 01 січня п.р. скасовано пільговий режим оподаткування для сільгосптоваровиробників. Водночас, запроваджено новий метод стимулювання галузі - за умови сплати податку на додану вартість до бюджету сільгосптоваровиробники мають право на отримання дотації.
Так протягом квітня - грудня п.р. 47 підприємств Херсонської області отримали бюджетну дотацію для розвитку та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у сумі 59,8 млн. гривень.
Користуючись нагодою, висловлюю щирі слова вдячності всім платникам податків Херсонщини, які активно приймали участь у наповнені бюджетів усіх рівнів протягом 2017 року.
Щодо децентралізації та резервів об’єднаних бюджетів
На Херсонщині триває процес перетворення сільських та селищних громад в об’єднані територіальні громади та децентралізація - передача повноважень громадам. Фіскальна служба постійно працювала над пошуком резервів для наповнення місцевих бюджетів для ОТГ – це робота з одноосібниками, проведення інвентаризації землі тощо. В умовах децентралізації голови ОТГ наділені значними повноваженнями для проведення контролю в сфері трудових відносин.
Станом на 27.12.2017 платники податків Херсонської області вже перерахували до місцевих бюджетів податкових платежів на третину більше або 0,7 млрд. грн. ніж торік. Надходження до бюджетів місцевих громад Херсонщини сягнули 3,4 млрд. гривень. Більшу половину з них отримали місцеві громади Херсонської ОДПІ (Херсонське, Білозерське, Голопристанське, Каланчацьке, Скадовське, Олешківське та Чаплинське відділення).
Продовжується активна робота з представниками органів місцевого самоврядування по залученню платників податків до сплати адекватних надходжень з акцизного податку на територіях сільських та селищних рад нашої області. Так, протягом січня-грудня 2017 року до місцевих бюджетів надійшло майже 142млн. грн. акцизного податку.
Щодо тимчасового призупинення блокування податкових накладних
Резонансу в області та й в цілому по Україні набуло введення з 01 липня п.р. системи моніторингу ризиків та блокування накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних платників податків. Питання залишається доволі актуальним.
У грудні п.р. Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому зміни до Податкового кодексу, відповідно до якого вводяться нові тимчасові правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Всі податкові накладні, реєстрація яких зупинена відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризиків, мають бути зареєстровані в Єдиному реєстрі з 02.01.2018.
Станом на 20.12.2017 комісією ДФС України прийнято до розгляду 6149 повідомлень платників податків Херсонщини на підтвердження реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним. За підсумками перевірок прийнято позитивні рішення по 4103 документах, відмовлено в реєстрації по 1437 операціях. На розгляді залишаються 609 повідомлень. Сьогодні спеціалісти фіскальної служби області докладають максимум зусиль, аби допомогти сумлінному бізнесу працювати в правовому полі.
Щодо викриття схем розкрадання бюджетних коштів
З початку року спеціалісти відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДФС у Херсонській області, опрацювали 21 порушення в частині непрозорості використання бюджетних коштів та довели сумнівність щодо легальності проведення фінансових операцій на суму 14 млн. гривень.
З них 11 перевірок були проведені за інформацією СБУ, 6 - за власною ініціативою, 3 - за повідомленнями Національної поліції, 1 - за ініціативи прокуратури Херсонської області. За результатами проведеної роботи до ЄРДР внесено 18 відомостей про правопорушення за ст.ст.205,191 КК України в сфері державних закупівель. Серед типових порушень мали місце факти укладання угод та тендерної документації з підрядниками - ФОП, які взагалі не мали найманих працівників для виконання замовлених робіт, та не були зареєстровані платниками ПДВ.
У 2018 рік - без податкових боргів
За інформацією спеціалістів управління погашення боргу Головного управління ДФС у Херсонській області станом на 01.12.2017 приватні підприємці заборгували перед державою 92,5 млн. грн. податків та зборів. З них більшу половину або 49,8 млн. грн. складає податок на доходи фізичних осіб, 12 млн. грн. - податок на додану вартість та 11,1 млн. грн. - єдиний податок.
Особливе занепокоєння фіскалів області викликає податковий борг по платі за землю громадян – мешканців нашої області, який складає 20 млн. грн. із загальної суми боргу фізичних осіб 21,3 млн. гривень.
Щодо профілактики корупційних правопорушень
З початку року співробітники управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Херсонській області провели 107 службових перевірок, до 24 осіб застосовано заходи дисциплінарного впливу, 4 осіб звільнено з органів та винесено 21 офіційне застереження. За результатами переданої до органів прокуратури Херсонської області інформації відкрито 12 кримінальних проваджень. Перевірено 449 кандидатів для зарахування на посади державних службовців, 9 особам відмовлено в призначенні.
Щодо взаємовідносин із платниками податків
Фіскальна служба впевнено продовжує пошук взаємного діалогу з бізнесом для покращення сервісного обслуговування платників податків.
З метою вивчення рівня ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників територіальних органів ДФС у Херсонській області з 15 листопада до 15 грудня проводилася інформаційно - просвітницька акція «Разом – зробимо ЦОП краще!». Загалом в акції взяли участь 89 респондентів, 46% із них - юридичні особи, 36% - підприємці, 18% - громадяни.
За результатами підрахунку голосів, полегшення в отриманні адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг із відкриттям ЦОП відчули 70% респондентів. Графік роботи ЦОП задовольняє майже усіх опитаних - 96%. Майже 90% громадян стверджують, що послуги їм надавали у визначений строк, кваліфіковані працівники, які безпідставно не відмовляли у наданні послуг.
Результати опитування будуть детально опрацьовані та використані для розробки та реалізації заходів із поліпшення якості надання послуг у ЦОП.
«Наприкінці нашої зустрічі, хочу подякувати всім представникам мас-медіа Херсонщини, які протягом року оперативно та якісно поширювали об’єктивну та важливу інформацію, яка допомагала формувати високу громадянську свідомість у сплаті податків. Нехай новий 2018 рік принесе вам радість від нових перемог, доля даруєміцне здоров’я, благополуччя та добробут вам та вашим родинам!
А наше професійне кредо залишається незмінним: гонитва за статистикою - вчорашній день. Фіскальна служба області на захисті добробуту херсонців – наше завтра», - резюмував начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим.