Делегація чиновників та депутатів Херсонської міської ради ознайомилась із діяльністю Української Академії Лідерства. Для цього відвідали Миколаїв, де у листопаді 2016 було відкрито перший на півдні України філіал Академії.
Українська Академія Лідерства має 5 осередків: у Києві, Харкові, Львові, Миколаєві та Полтаві. Тепер же засновники закладу мають бажання відкрити філіал і в Херсоні.
Українська Академія Лідерства - школа неформальної освіти, програма особистісного та суспільного розвитку. Протягом 10 місяців 40 хлопців та дівчат із усієї країни вчаться тут, досліджують Миколаївську область, розвивають себе, щоб стати майбутніми лідерами України.
За словами керівника Академії Романа Тичківського, заклад створено для випускників середніх шкіл віком 16-18 років до вступу у вищі навчальні заклади.
"Система навчання базується на трьох елементах: фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку. Наша мета - за короткий термін виховати нових українців, які готові брати на себе відповідальність за себе та свою країну. Відкрити УАЛ у Миколаєві допомогла Агенція розвитку Миколаєва і міська влада. Сподіваємось, що знання і досвід, якими ми сьогодні поділимось, допоможуть стати частиною стратегії відкриття Академії в Херсоні", - відзначає він.
Щоб потрапити сюди, молоді люди пройшли складний конкурсний відбір. Інтригою до кінця залишається те, у якому місті і з ким навчатимуться учні.
"Я зраділа, коли потрапила саме до південного міста. Адже я сама із Тернополя, рік вчилась у київському вузі, а потім вирішила, що хочу йти іншим шляхом та знайти себе. Важливо, що школа навчає людей з різних регіонів спілкуватись, об'єднуватись, розуміти та підтримувати одне одного", - розповідає учениця Академії Марічка.
Протягом 290 днів навчання студенти не лише здобувають знання з філософії, української та англійської мови, економіки, суспільствознавства, фінансового менеджменту, психології, мистецтва, фізичної культури, а й подорожують різними містами України та навіть країнами Європи і світу.
"На жаль, мені не пощастило, я не спілкувався з однокласниками та однокурсниками. Академія - це моя сім'я, з ними я готовий об'єднуватись, реалізовувати нові проекти. Найцінніше - це друзі. А в майбутньому я готовий повернутись та розвивати своє місто", - коментує ще один студент Академії Денис.
Для гостей із Херсона провели екскурсію, розповіли про навчання та побут, представили соціальні проекти, які реалізують у Миколаєві.
"Я є директором школи, і часто бачу, що після закінчення школи молодь не може знайти себе. Такі проекти, на мою думку, є дуже корисними для молоді. Вони навчать здобувати інформацію, знання, обрати подальший шлях у житті", - коментує депутат Херсонської міської ради Галина Лугова.
За умови, що міська влада знайде можливість надати приміщення для Академії, її керівництво готове власними відкрити філіал у Херсоні.
"Це майбутнє, це, без сумніву, той напрямок, у якому має рухатись сучасне суспільство. Тому сподіваюсь, що і виконавчий комітет, і депутати підтримають ініціативу керівництва УАЛ та сприятимуть відкриттю такої школи неформальної освіти у Херсоні", - відзначає депутат міськради Юрій Марієв.
"Така неформальна освіта для України є чимось новим. УАЛ - це навчальний заклад для тих дітей, які після школи не визначилися, чим вони хочуть займатися і у який виш вступати. Тому у них є можливість пройти насичену лідерську програму, провести 10 місяців після школи з користю, займаючись соморозвитком, аби зробити усвідомлений вибір у житті.Я особисто дуже рада, що нашим депутатам сподобалося в академії. Сподіваюся, що скоро філія УАЛ з’явиться і в Херсоні", - ділиться враженнями в.о.керуючого справами апарату виконкому Катерина Гандзюк, повідомляє сайт Херсонської міськради.