Сьогодні, у День партизанської слави, ми згадуємо всіх народних месників. Тих, хто встав на боротьбу з нацизмом і разом із бійцями регулярної армії наближав День Перемоги. Партизанська війна і боротьба з фашистами в тилу – ціла окрема сторінка Другої світової війни. Ворог зустрівся з жорстоким народним спротивом.
«1941 року на всій окупованій території розпочалась підпільно-партизанська війна з ворогом. І вона була і є важливою складовою Перемоги над нацизмом. Я, як і 12 партизан-підпільників, які живуть у Херсоні, пишаюся, що належу до когорти людей, які захищали нашу Батьківщину від фашистської навали», - підкреслив у своєму виступі Михайло Харитонович Ярмаш – полковник запасу, ветеран Другої світової війни.
Більше 6 тисяч партизанських загонів та підпільних груп завдавали ударів гітлерівським окупантам. На території Херсонщини понад 700 партизанів і підпільників діяли у загонах під командуванням Гірського, Павловського, Купріянова, Височини, молодіжних центрах «Юнармія» у Цюрупинську (очолював Олександр Фомін) та «Патріот Батьківщини» (керівник – Ілля Кулик) у Херсоні.
«Сьогодні ми вшановуємо тих людей, які стали взірцем мужності й нескореності. Ветерани - підпільники та партизани - 70 років тому ще зовсім юними виявили несхитну волю. Ризикуючи собою і життям своїх близьких, вони стали на захист Батьківщини. Низький уклін вам за ваш подвиг!», - від імені депутатського корпусу привітала ветеранів-підпільників секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.
Традиційно до пам’ятника Іллі Кулику у парку «Херсонська фортеця» прийшли ветерани – підпільники і партизани, херсонські школярі та представники влади. Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто поклав життя заради миру і не дожив до цього дня.