Сьогодні, 23 серпня, під час урочистої церемонії відкриття «Алеї Героїв України» біля Шевченківського парку зі сторони Перекопської відбулась презентація ІІ тому альбому «Хронологія мужності 2014 – 2016», який підготувала обласна державна адміністрація.
Альбом містить інформацію у вигляді статей і світлини військовослужбовців Херсонщини, які віддали своє життя за Україну у зоні АТО. Ще 50 імен, 50 доль вписано в історію і ніколи не будуть забутими.
Урочисто презентувала видання перший заступник голови обласної державної адміністрації Валентина Січова:
«Минулого року ми презентували першу книгу «Хронологія мужності» і навіть не думали, що за рік доведеться видавати наступний альбом. Це не просто біографічні розповіді про життя людей, це долі тих, хто ціною власного життям захищав нашу рідну землю, людей, країну від агресора, відстоюючи наше право на самостійність і мир. Давайте шанувати їх і будемо вірити, що наступного видання не буде».
Також вона згадала про єдину жінку, яка не була в зоні АТО, але зробила дуже багато для бійців, які там перебували, – Валентину Крицак. Присутні вшанували її пам`ять і полеглих бійців хвилиною мовчання.
ІІ книга «Хронологія мужності» була створена завдяки обласній державній адміністрації та обласній організації Національної спілки журналістів України. Також участь у підготовці видань «Хронології мужності» взяли журналісти, фотографи і художники Херсонщини на волонтерській основні, які і працювали над обкладинкою і змістом книги.
За словами начальника управління культури облдержадміністрації Світлани Думинської, ми просто зобов’язані шанувати пам’ять Героїв Херсонщини. Зробити так, щоб про них пам’ятали завжди. Ця книга буде стояти поряд із першою частиною «Хронології мужності» у всіх бібліотеках Херсонщини. Із нею ознайомляться жителі інших міст України, тому що геройський учинок наших хлопців буде жити вічно.
Нагадаємо, що 23 серпня минулого року було презентоване перше видання «Хронології мужності 2014 – 2015» і до нього увійшли 50 статей та фото. Книга була надрукована накладом 1000 примірників, кошти на її видання були виділені з обласного бюджету відповідно до програм управління культури та Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, а також за рахунок небайдужих херсонців.