Вогонь добра палаючих сердець
Протягом десяти років, у світле свято Великодня, театральні підмостки Херсонського обласного академічного театру ляльок запрошують усіх небайдужих поринути у чарівне дійство добра, любові та радості. Цей рік не став виключенням.
3 травня за сприяння та підтримки управління культури Херсонської державної адміністрації, Херсонського державного університету, факультету культури і мистецтв, Херсонського обласного академічного театру ляльок та Української православної церкви Київського патріархату відбувся благодійний проект для дітей, присвячений святу Пасхи.
Чарівна містерія, створена організаторами проекту, не залишила нікого байдужим у цей день. «Кожен з нас має повірити у чудо – і це чудо, ми подаруємо за допомогою такого проекту», - запевняють учасники заходу. Усі, хто втілював у життя благодійний задум, жили ним і вклали частинку себе. Так, в холі театру ляльок маленьких гостей зустрічали студенти 3 курсу факультету культури і мистецтв, спеціальності культурологія з театралізованою розважально-ігровою програмою «Пригоди чарівного лісу», режисер постановник – асистент кафедри культурології Альона Олегівна Граматюк. «Дуже важливо з самого дитинства пояснювати, що таке добро і зло. І, необхідно це робити так, як роблять студенти Херсонського державного університету спеціальності «Культурологія». Чому, запитаєте Ви? А тому, що саме жива енергія, як найкраще, закладає основні моральні принципи у дітей, що відвідують спектаклі. З екрану монітора також може доноситися правильна думка, але це інший світ, інша реальність. В цій реальності на власному прикладі, в ігровій формі, саме студенти-культурологи, за допомогою інтермедії і казки, завжди зможуть пояснити прописні істини». Так вважає Дмитро Овдійчук, студент 3 курсу, учасник театралізованого дійства.
Після розважально-ігрового шоу захоплених малят та їх батьків чекали студенти 2 курсу, спеціальності культурологія з великодньою виставою «Вогонь добра», режисер-постановник – завідувач кафедри культурології ХДУ, заслужений працівник культури України, доцент Лідія Іванівна Лимаренко. З неймовірною насолодою студенти грали на сцені, віддаючи себе глядачеві.
«Відкривається завіса, у всіх, хто стоїть за лаштунками починають гучно стукотіти серця, глядач чекає! Повільно і з трепетом з'являється світло рамп. Починається її величність Вистава. Сьогодні нам знову довелося пережити ці неймовірні відчуття від можливості попрацювати на професійній сцені та подарувати людям хвилини радості. Напередодні Великодніх свят ми дали сценічне життя виставі «Вогонь Добра», яка розповідає чарівну історію про пригоди Марійки і її лісових друзів. Кожен вихід супроводжувався музикою, танцями і, звичайно ж, посмішками. Всю свою душу хотілося віддати глядачам. На нас дивилися захоплені очі дітей, батьків – серце калатало від щастя!» Своїми враженнями поділилася Юлія Щетина, студентка 2 курсу.
Багато зусиль вкладено для такої справи, кожне слово пронизане щирими та живими почуттями студентів, їх керівників і наставників. Створені на парах тексти програми та казки, живо, правдиво втілені на сцені. Доторкнутися до сердець глядачів – ось, що важливо: почути їх сміх, побачити сльози радості, страх за героїв, їх співпереживання – це головне. Маленький глядач – найсправедливіший. Він не стерпить фальші.
«Виступи на театральній сцені – це дуже чудовий досвід, який ми отримали, навчаючись ще тільки на 2-го курсу. З одного боку, перед виходом на сцену, тебе охоплює хвилювання, боязнь щось забути, зробити не так, але опинившись на сцені, усі хвилювання минають і ти з головою поринаєш у казку, на тебе дивиться глядач и ти викладаєшся повністю, для того, щоб подарувати незабутні враження, як глядачу, так и собі». (Діана Дембіцька, студентка 2 курсу).
Нова вистава – це новий подих, нове бачення, злиття багатьох видів мистецтв, яке знаходить своє втілення у цілісній художній формі твору. Так, оригінальне музичне оформлення казки, яке органічно вплітається у тканину вистави, здійснено викладачем кафедри вокалу та хорових дисциплін факультету культури і мистецтв – Олексієм Михайловичем Пономарьовим. Театральне дійство на сцені стало ще яскравішим завдяки хореографії, створеної викладачем кафедри музичного мистецтва і хореографії Інною Валеріївною Білоусенко. Танці вдало передавали найглибшу правду почуттів, розкривали характери казкових героїв.
«Як учасник цього колективу, я розумію, що ми робимо дуже корисну справу. Адже зовсім не нав’язливо, залишаючи після цього задоволеними маленького глядача, студенти закладають правильне світобачення. Найбільша подяка – це бачити радісні обличчя сімей, що випромінюють щастя, після перегляду спектаклю. Добро завжди повертається, дякуємо всім за взаємність, до нових зустрічей» (Дмитро Овдійчук, студент 3 курсу )
Одним із учасників благодійного проекту для дітей виступила Херсонська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату. Так, координатором проекту Владиславою Дяченко від єпархії було розповсюджено 250 квитків-запрошень на виставу серед учнів недільних шкіл міста, дітей з малозабезпечених родин та дітей загиблих та поранених воїнів АТО.
Перед початком вистави отець Ігор Семеніхін привітав всіх глядачів з Великоднем. За ініціативою отця Ігоря та за підтримки виконуючого обов’язки першого заступника голови Херсонської облдержадміністрації Дмитра Бутрія всім дітям, після завершення святкової програми в театрі були вручені великодні подарунки.
Не можливо було обійтися без підтримки та допомоги декана факультету культури і мистецтв, заслуженого працівника культури України, професора Миколи Григоровича Левченка, директора Херсонського обласного академічного театру ляльок, заслуженого працівника культури України Віктора Морозова, головного режисера Херсонського обласного академічного театру ляльок, народного артиста України Бориса Чуприни.
Дарувати завжди приємніше, ніж отримувати. Напевне, найбільша дяка – це запальні оплески залу, щасливі й радісні обличчя дітей та дорослих, що виходять після вистави, обмінюючись жваво своїми враженнями та посмішками. Дякуємо нашим педагогам-майстрам, дякуємо усім, хто вірить в нас і примножує добро на цій землі! До нових зустрічей.
Не дайте Вогню Добра згаснути у ваших серцях! Він так потрібен усім нам, нашій Україні.
Анна Копилова, студентка 2 курсу
факультету культури і мистецтв ХДУ.