Сьогодні, у день визволення Херсона від нацистських окупантів у Дніпровському районі міста вшанували пам'ять загиблих у другій світовій війні. Депутати рад різних рівнів, представники районної ради ветеранів і громадськості принесли квіти до пам’ятного знаку, що встановлений на місці масових розстрілів військовополонених і мирних жителів у вересні 1941 року. Тоді, на самому початку окупаційного режиму у протитанкових ровах за Херсоном фашисти розстріляли 11780 тисяч дорослих і дітей. Зараз – це територія між селищем Текстильників і 4-им Таврійським мікрорайоном.
Пам’ятний знак, встановлений далеко за містом, потребував догляду. За ініціативи депутата Херсонської міської ради Олега Романюка знак був впорядкований.
«Я звернувся до своїх колег з пропозицією привести до ладу цей пам’ятник, який встановлений на місці людської трагедії – близько 12 тисяч херсонців з дітьми, полонених розстріляні просто за те, що були представниками народів, яких ненавиділи і винищували фашисти, - сказав Олег Романюк, депутат Херсонської міськради. –Мене підтримали колеги. І сьогодні ми можемо вшанувати пам'ять загиблих і привітати раду ветеранів Дніпровського району міста. Турбота про ветеранів – це наш обов’язок»
Добра справа знайшла підтримку у депутатів-однопартійців від політичної сили «БПП- Солідарність». Доклали чимало зусиль депутати Херсонської обласної ради, Дніпровської районної ради і райвиконкому.
«Я перш за все хочу подякувати всім, хто вистояв у роки другої світової війни, дав можливість нам жити під мирним небом, працювати, ростити дітей, - говорить депутат обласної ради Юрій Рожков. – І наш обов’язок, як депутатів, як підприємців, підтримувати ветеранів, «дітей війни», воїнів АТО».
Сьогодні на сході країни боронить незалежність і цілісність держави покоління, яке виросло без війни. Їм, кадровим військовим, і зовсім юним призовникам довелось взяти в руки зброю, як і їхнім дідам і прадідам. «Це – зовсім інше покоління, яке знає про війну з родинних історій і розповідей. Але настав час бути достойними своїх пращурів», - говорить голова громадської організацій воїнів АТО «Зірка», член Херсонського виконкому Ігор Зосименко.
Війна – це смерть, біль, сльози. Кожен з представників Дніпровської районної ради ветеранів пригадував історію своєї родини – похоронки і невгамовний пожиттєвий біль. Алла Василівна Івкова розповідає, як їздила до Білорусі, де у братській могилі похований її батько. «Для мене дні, пов’язані з певними датами війни, - зажди болісні і щемливі, - сказала Алла Василівна. – І я хочу лише подякувати молодим за те, що пам’ятають про нас, спілкуються, допомагають. Вони взяли на себе відповідальність за долі людей, і я хочу їм лише подякувати».
Всі запрошені – «діти війни», вже поважного віку. Для них депутати від «БПП – Солідарність» приготували дарунки, аби підтримати у нинішній нелегкий час. Але головним для представників ветеранської організації була увага і можливість поспілкуватися з молоддю, згадати всіх, хто не повернувся з фронтів війни.