Об этом Паливода сообщил на своей странице в facebook:
«Шановні сільгосптоваровиробники!!!
Останнім часом почастішали випадки надходження листів-повідомлень Вам від районних відділів Держгеокадастру з проханням укласти додаткові угоди до договорів оренди земель сільськогосподарського призначення про збільшення розміру орендної плати до 8% від нормативної грошової оцінки на рік.
Відповідно до пункту 288.5 Податкового кодексу України, розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюєтся у договорі оренди. При цьому сума платежу за рік оренди не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки. Отже, якщо у договорі оренди розмір орендної плати вказано на рівні не менше 3% нормативної грошової оцінки, то відповідні листи та зазначені в них прохання про збільшення ставки орендної плати в жодному випадку не є обовязковими для господарства чи його посадових осіб.
Таким чином усі вимоги відділів Держгеокадастру про внесення змін в діючий договір оренди є незаконними та не обовязкові до виконання. Мотивувати свою відповідь господарство може досить просто, посилаючись на статтю ЗО ЗУ "Про оренду землі". Згідно вказаної статті зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін».
Шановні сільгосптоваровиробники!!!Останнім часом почастішали випадки надходження листів-повідомлень Вам від районних в...
Опубліковано Александром Паливодою 22 лютого 2016 р.