Депутати місцевих рад від БПП "Солідарність” у Херсоні продовжують консультуватимешканців багатоквартирних будинків стосовно утворення ОСББ.
Як відомо, вже з 1 липня цього року комунальні ЖЕКи припинять своє існування. Натомість мешканці багатоповерхівок мають обрати іншу форму управління будинком. Варіантів насправді небагато: віддати ці функції приватній управлінській компанії або створити ОСББ і самим наводити лад у своєму домі.
Та яка з цих форм управління буде більш ефективною? Останнім часом із таким питанням херсонці все частіше звертаються до громадської приймальні народного депутата України Олександра Співаковського.
«Усвідомлюючивсювідповідальністьцьоговибору,людинехочутьпомилитися.Вонинехочуть,щобноваструктурабулатакоюжнеефективною,яккомунальніЖЕКи.Мивідчули,щомешканцібагатоповерхівокзараздужепотребуютьюридичнихконсультаційзцьогоприводу.Саметаквиниклаідеяпроводитивиїзніконсультативнізустрічі», - розповів керівник громадської приймальні Олексій Саковніч.
Депутати місцевих рад від БПП "Солідарність” вже зустрічалися з активістами кількох херсонських багатоповерхівок і надали їм юридичні консультації, які допоможуть у виборі нової форми управління будинком.
У неділю, 21 лютого, відбулась чергова така зустріч. Керівник громадської приймальні народного депутата Співаковського Олексій Саковніч, депутат районної ради Сергій Музика та помічник депутата міської ради Сергія Жуйкова Олександр Керецман зустрілися з мешканцями багатоповерхового будинку №146 по вулиці Кримській.
Мешканці цього будинку у своєму виборі схиляються на користь ОСББ, вже навіть почали формувати ініціативну групу. Депутати надали їм усі необхідну інформацію, розповіли про їхні подальші дії буквально по кроках. На зустріч також було запрошено бухгалтера з іншого, вже діючого ОСББ, яка відповіла на цілком практичні запитання, що виникли у активістів на цьому етапі.
За словами Олексія Саковніча, практика показує, що більшість мешканців багатоповерхівок у своєму виборі все ж таки схиляються на користь ОСББ, але через недостатню юридичну обізнаність мають певні сумніви, тому постійно відкладають остаточне вирішення цього питання.
«Людиусвідомлюють,щонавести лад усвоїхбудинкахвониздатнісамостійно.КомунальніЖЕКи,якіпостійно скаржилисянанедостатнєфінансування,довелибудинки до нинішнього занедбаногостану. Приватні ж управлінськікомпаніїбудутьматизаосновнуметуотриманняприбутку.Ітількиорганізаційно-правоваформаОСББнадаєреальнімеханізмидляправильноготадбайливогодоглядузабудинком», - говорить юрист Олексій Саковніч.
Окрім юридичної і практичної площини створення та діяльності ОСББ, на зустрічі було обговорено питання діяльності Херсонської ТЕЦ, а саме - високі тарифи та підтоплення будинків через погану ізоляцію труб та постійні прориви.
«УцьомубудинкупрацівникиЖЕКупідчасремонтутепломережіперекинуливхідопаленнязпідвалунадах.Внаслідок цього мешканціпершоготадругогоповерхів зараз маютькритичнонизькутемпературувквартирах-близько+12+14градусів.Виправдовуючись,представникиЖЕКунаголошуютьнавідсутностівідповідноїтехнічноїдокументаціїнабудинок.Щобз’ясувативсіобставиниівизначитивинних,мизапропонувалимешканцямбудинкудомагатисястворенняспеціальноїкомісії», - говорить Олександр Керецман.
Мешканці будинку залишилися задоволеними зустріччю, бо відчули реальну підтримку від своїх депутатів. Вони також були вдячні їм за проведену консультацію. Кажуть, що тепер зможуть робити свій вибір на користь ОСББ цілком усвідомлено.