Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі
За ініціативи учнів у Херсонській гімназії №1 започаткували проект «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі». Ще до початку було зрозуміло, що він не матиме часових обмежень – проект довготривалий, а точніше сказати – нескінченний. Форму для більш детального знайомства з рідною Україною обрали нестандартну – не за природними дивами чи історичними пам’ятками, а за особливостями вишивки, які у кожного регіону свої, неповторні.
Український символ здоров’я, краси, щастя та любові – вишиванка – наразі в тренді в усьому світі. Ми стали законодавцями моди, але для українців вишита сорочка – це не просто частина одягу. Наші жінки вміють і люблять вишивати, їх роботи можна читати як книгу, майстрині вкладають в них свої почуття, думки і прагнення. Ми віримо, що орнамент на скатертині захистить від усього лихого, розшитий рушник дарує молодятам щастя і діток, вбереже родинне гніздо від потрясінь. Будь-яка річ, оздоблена теплими жіночими руками, стає оберегом для кожного, хто нею володіє. У різних регіонах України є власні традиції та техніки. Херсонські гімназисти взялися дослідити їх, а потім ознайомили й інших. Спочатку урочисто розподілили області, а далі розпочався справжній мозковий штурм.
У 2 –А класі діти вже давно полюбили вишиванки, охоче вдягають їх і без особливого приводу, і знають, що це не просто модно. Дітям участь у такому проекті дала змогу ще більше дізнатися про власний рід. Учениця Катерина Кумейко належить до династії вишивальниць. Мама і бабуся із захопленням підтримали школярку і допомогли другокласникам створити фільм, який розповідає про особливості вишивки на Полтавщині.
Креативно до виконання поставлених завдань підійшов колектив 3-А класу. Разом з дітьми батьки організували в гімназійній бібліотеці зустріч із майстринею волинської вишивки. Цікаві розповіді, знайомство з різноманітними техніками і спільна робота над орнаментами надихнули на створення чудової роботи.
Педагоги не натішаться – проект влучив у всі цілі, які перед собою ставили. Діти показали свої вміння використовувати інформаційно – комунікаційні технології, самостійно шукати матеріал. Спільна робота згуртувала їх у справжню команду, а історія і культура власного народу через вишиванку заграли новими яскравими барвами. Результати пошуків юних дослідників стануть навчальним посібником для наступних поколінь гімназії. Тож проект триватиме, матеріал допрацьовуватиметься доти, доки житиме українська вишивка.