Бурю эмоций вызвал пост в соцсети матери будущей первоклассницы:
«Сегодня озвучили сумму денег, которую надо сдать родителям первоклассников. 1000 гривен на весь разный хлам, а именно, игрушки, погремушки, плакаты. Это без тетрадок и книг», - написала в Фейсбуке Елена Башмакова. - «Вы что - только в первый класс, ещё не знаете ничего? Наши дети тоже учились. Все на что-то сдают. Я сейчас не вспомню точно, но одно только, наверно, на что я не сдавал, так это на насморк собаки сторожа. И то может только потому, что у него не было собаки», - комментирует Алексей Шелудько.
Родители сдают и будут сдавать деньги школе, потому что «хочется, чтобы твои дети учились в нормальных условиях» - таково большинство комментариев.
10 августа Минобразования и науки разослало письмо руководителям учреждений среднего образования, а также руководителям местного самоуправления за № 1/11-8477 «ПРО БЕЗОПЛАТНІСТЬ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».
Вот «кусок» этого письма:
«…здобуття дітьми повної загальної середньої освіти не може бути поставлене в залежність від придбання чи непридбання батьками за їх власні кошти додаткових робочих зошитів, хрестоматій, посібників чи будь- яких інших додаткових або допоміжних ресурсів.
Більш того, жоден нормативно-правовий акт в України не передбачає і не може передбачати можливість впровадження у державних чи комунальних закладах загальної середньої освіти освітньої програми за умови обов’язкового придбання за кошти батьків відповідних робочих зошитів, підручників чи інших матеріалів.
Отже, будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними будь-яких коштів чи їх примушування до придбання робочих зошитів, підручників, посібників, хрестоматій, телевізорів, комп’ютерної техніки, проведення ремонтів у класах тощо для реалізації освітньої програми закладу освіти та досягнення учнями результатів навчання, визначених державними стандартами загальної середньої освіти, є прямим порушенням зазначених вище положень Конституції та законів України, та є неприпустимим».
«Звертаємо також увагу керівників і засновників закладів освіти на необхідність неухильного виконання частини 3 статті 30 Закону, згідно з якою заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах не лише кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, а й інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством», - напомнила директорам министр Лилия Гриневич.
Интересно, много ли на Херсонщине школ, которые прозрачно показывают на своих сайтах поступления и расход денежных средств?
Гривна