
Одне з перших питань, яке розглядалось на колегії - "Про стан готовності навчальних закладів області до роботи у новому 2017/2018 навчальному році та опалювальному періоді".На сьогодні держава вже надала Херсонщині кошти, щоб розрахуватися з боргами по субсидіях.
Тримаю це питання і надалі на контролі, як обіцяв.
За підсумками вступної кампанії лише 25 % випускників залишилось в рідному краї. Без молоді через 10-15 років наша область виглядатиме, як село. Херсонщина цього року почала втілювати єдину в Україні Програму збереження людського капіталу. Але цифри по залученню молоді бажають бути кращими. В умовах децентралізації влади місцеві громади
можуть безпосередньо впливати на те, аби на селі був вчитель математики або фізики. Це може забезпечити спільне фінансування jбласті, району та конкретної громади. Важливо, аби в регіоні реально працювали й інші програми, наприклад, житлового забезпечення, культурного дозвілля, розвитку інфраструктури. Бо як бути без доріг? Де повинен жити молодий спеціаліст, аби він пов’язав своє майбутнє з тією або іншою територією?
Важливе питання і контролю якості освіти. З прийняттям нового Закону України "Про освіту" ми надамо місцевим громадам більше самостійності у визначенні освітньої політики, більше автономії отримає вчитель, але у нього повинні бути і високий рівень професійної компетентності.
Відповідно зросте зарплата вчителя. Побудова інноваційної економіки на території Херсонської області та інвестиційна привабливість регіону визначається рівнем освіти.
Народний депутат України
Олександр Співаковський