Про це Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський зазначив прес-службі фракції, коментуючи підсумки роботи комітету.
Він розповів, що за період четвертої сесії було проведено 15 засідань Комітету, на яких було розглянуто близько 145 питань.
За словами Співаковського, це питання, які стосуються інтелектуальної власності, науково-технічної діяльності, питання вищої, професійно-технічної освіти, технікумів, коледжів, середньої школи.
«Дуже важливі аспекти були розглянуті на парламентських слуханнях щодо ситуації в профтехосвіті. Там складна ситуація, зараз вже урядовці визнають, що там була зроблена помилка щодо передачі профтехосвіти на місцеве фінансування. Це було незбалансоване рішення. Також є проблеми з підручниками 4-7 класів. Потрібно прискорювати темпи щодо імплементації Закону про наукову-технічну діяльність, є питання про національне агентство з питань якості вищої освіти. Я дуже сподіваюсь, що Міністр все таки вирішить це питання до вересня», – сказав Співаковський.
Також, одним із важливих рішень Комітету з питань освіти і науки, Перший заступник Голови називає розгляд в першому читанні законопроекту «Про освіту», реєстр.№ 3491.
«Це революційний закон, який було б добре прийняти в цілому, але при умові, що знатимемо, як ми вибудовуємо «імплементаційну подушку», яка покаже карту виконання закону. З юридичної точки зору, ми знаємо, що згідно Бюджетного кодексу, 1 січня 2017 року профтехосвіта, коледжі повинні перейти на фінансування з місцевого бюджету, а закон про освіту того не дає. Також, у нас недостатньо коштів для того, щоб перейти на дванадцятирічну систему освіти. У цих моментах нам потрібно знати, звідки брати кошти», – підкреслив Співаковський.
Він зазначив, що за розрахунками Міністерства фінансів та Міністерства освіти України, на наступний рік потрібно передбачити в бюджеті 36 млрд. грн.
«Якщо бюджетний комітет і Міністерство фінансів це підтримає, ми будемо голосувати за цей закон», – зауважив депутат.
Серед новел закону про освіту він називає норми інклюзивної освіти, а також формальна та неформальна освіта.
«Тому я хочу звернутися до влади, Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів. Ми повинні розвертатися до майбутнього. Якщо ми не будемо інвестувати кошти в освіту і науку, то майбутнього в цій державі не буде. Тому в бюджеті 2017 року ми повинні повернути 7% фінансування освіти та науки, науці повернути 1,7% від ВВП. Тоді реформи зможуть забезпечити виконання закону про освіту», – відзначає депутат.
«В новому законопроекті про освіту написано, що профтехосвіта повинна розділитися на базову і вищу. Таким чином, перший, другий рівень піде до рівня вищої профтехосвіти, інший рівень залишиться там, де будуть кваліфіковані робітники, вони будуть відноситись до базової профтехосвіти».
«Також, ми повинні зрозуміти, яка модель фінансування. Якщо це – зона національної ідеології, тоді фінансування – базове і має йти від держави. Держава повинна впливати на формування робітничого класу, а не місцева влада формує ідеологію розвитку робітничого класу в цілому по Україні. Це не тільки проблема коштів, це – проблема ідеології», – підкреслив Перший заступник Голови Комітету з питань освіти.
Співаковський також анонсував проведення Парламентських слухань в листопаді 2016 року.