ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

16:55 04/12
СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
16:42 04/12
Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
16:35 04/12
"Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
 
16:34 04/12
У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
16:29 04/12
У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
   
12:47 03/12
Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
12:45 03/12
Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
 
12:42 03/12
3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
 
12:38 03/12
Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
12:33 03/12
Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
 
12:32 03/12
ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
12:30 03/12
Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
12:29 03/12
“Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      
14:24 02/12
ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
12:29 02/12
На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
12:28 02/12
Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
12:27 02/12
У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
12:16 02/12
Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
12:03 02/12
У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
12:02 02/12
Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
20:03 01/12
Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
17:06 01/12
Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
16:35 01/12
У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
16:32 01/12
Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
16:31 01/12
На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
16:29 01/12
Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      
16:27 01/12
Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
16:26 01/12
Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
16:01 30/11
Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
18:05 28/11
“Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
 
18:03 28/11
В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
18:01 28/11
Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
18:00 28/11
Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
17:58 28/11
Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
 
17:55 28/11
Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
17:53 28/11
Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
15:38 28/11
Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
11:30 28/11
Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
 
11:20 28/11
Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
 
Все новости

Архив публикаций

«    Декабрь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
СПЕЦТЕМЫ


    Олександр Співаковський: Час «сліпого» прийняття законів минув


    Як уже повідомляли ЗМІ, у п'ятницю, 6 травня, в Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Його центральною темою були визначені регіональні аспекти забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної і вищої освіти.

     

    Перед початком засідання члени Комітету та представники профільного міністерства мали зустріч із керівництвом Миколаївської області, під час якої обговорили нагальні проблеми освітньої галузі. Як то - питання оптимізації шкільної мережі, організації дитячого харчування, матеріально-технічного забезпечення та кадрового потенціалу закладів освіти тощо.

     

    Як підкреслив голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков, конструктивний діалог між законодавчою і виконавчою владою зараз є надзвичайно важливим.


    «З одного боку, ми можемо підняти актуальні питання, з іншого - обговорити і знайти шляхи вирішення», - сказав губернатор. Зокрема, наголосив він, у регіоні дуже непросто йдуть процеси, пов”язані із децентралізацією: «Реформа об'єднання громад тільки стартує, як і процес оптимізації шкіл, і ми відчуваємо десь опір, десь нерозуміння, і нам дуже важлива ваша підтримка».

     

    Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко особливо наголосила на необхідності нових підходів у патріотичному вихованні молоді. Взагалі, за її словами, освітня галузь давно потребує інновацій, але освітяни мають бути самі зацікавлені у реформуванні старої системи.

     

    Цю думку підтримав перший заступник голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський.

     

    «Протягом усіх років незалежності, тобто, вже 25 років поспіль, ми нібито йдемо від реформи до реформи, а покращення в освіті так і немає, і ми знову змушені повертатися до початку. Але чому не йдуть реформи? Тому, що вони не синхронізовані з тими, хто мусить їх впроваджувати в життя — з освітянами, з суспільством», - сказав він.

     

     

    За словами О.Співаковського, за прийняттям будь-якого закону мають слідувати продумані, покроково прописані, процеси їх адміністрування та логістики впровадження. Інакше, підкреслив він, матимемо проблеми, подібні до тих, що виникли зараз із профтехосвітою. Або - можуть виникнути у процесі оптимізації шкільної мережі, коли не продумана система підвозу дітей, їхнього харчування тощо.

     

    «Час «сліпого» прийняття законів минув. Для впровадження освітніх законів потрібно створити так звану «імплементаційну подушку». Бо гарні тексти приймати — це одна справа, а імплементувати їх, впроваджувати їх у життя — це зовсім інша», - підкреслив він.

     

    Саме для того, щоб почути думку освітян і місцевої влади, тобто - тих, кому доведеться втілювати в життя освітні новації, за словами О.Співаковського, і вирішено було провести виїзне засідання профільного парламентського Комітету за участю представників МОН України.

    «Сьогодні дуже важливо розставити найбільш важливі акценти, внести ряд пропозицій і почути педагогічних колег. І зробити все, щоб південь України був почутий, питання освітньої сфери були почуті, питання реформування не плуталися з питаннями знищення», - підтримав колегу народний депутат від Миколаївщини Тарас Кремінь.

     

     

     





    Похожие публикации

    5-10-2018, 08:02
    Нардеп Співаковський: Комітет з питань науки і освіти - на стороні освітян
    27-03-2018, 16:40
    В ХДУ обговорюють Проект концепції педагогічної освіти
    16-03-2017, 10:41
    Співаковський: Вимагаємо вжити заходів щодо захисту інформації на всіх етапах проведення ЗНО та забезпечити повноцінне розслідування справи зі зміни результатів ЗНО
    23-02-2017, 17:34
    Комітет ВР з питань науки та освіти рекомендуватиме програму розвитку людського капіталу Херсонської області як приклад для всієї України
    7-07-2016, 20:57
    Співаковський: Комітет з питань освіти і науки виступає за відновлення безкоштовного фінансування учнів 5-9 класів
    4-06-2016, 10:58
    Комітет ВР з питань освіти та науки закликає професійні групи та асоціації долучитися до розробки нових стандартів профтехосвіти
    30-05-2016, 19:23
    Співаковський закликав ВР розглянути законопроекти щодо фінансування профтехосвіти в якості першочергових
    8-05-2016, 19:18
    Комітет ВР з питань освіти та науки добиватиметься розблокування фінансування ПТНЗ
    19-04-2016, 12:51
    Олександр Співаковський: Рада цього тижня має підтримати законопроекти щодо розвитку системи професійно-технічної освіти

    1 комментарий

    RevaA

    Чи бажаєте Ви з перших вуст дізнатися про поточні результати #децентралізації? До Вашої уваги - #Васильковецька сільська #громада. Вибори сільських #старост, експертна думка, #звіт голови, інформаційна довідка та як то було в Литві - показує та розповідає ?#?Громадське - http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2265




    0"/>

    ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

    16:55 04/12
    СБУ заочно повідомила про підозри двом військовим рф, які катували мирних мешканців Бериславщини      
    16:42 04/12
    Пошкодження очисних споруд у Херсоні не призведе до екокатастрофи - МВА      
    16:35 04/12
    "Любив Україну, свою дружину та синочка": у Херсоні попрощались з воїном Володимиром Колотілом
     
    16:34 04/12
    У Херсоні під час артобстрілу загинула 6-річна дівчинка, її батько — поранений, – прокуратура      
    16:29 04/12
    У Херсоні окупанти обстріляли перинатальний центр: у момент удару лікарі приймали пологи
       
    12:47 03/12
    Гатили з артилерії півтори години: війська РФ обстріляли тролейбусне депо у Херсоні      
    12:45 03/12
    Департамент цивільного захисту ХОДА переплатив до 40% за оборонні сітки, – звіт  
     
    12:42 03/12
    3 загиблих та 3 поранених мирних жителів: наслідки російських ударів по Херсонщині. Фоторепортаж  
     
    12:38 03/12
    Володимир Миколаєнко ініціює допомогу у звільненні херсонських полонених      
    12:33 03/12
    Зібрав 2 млн гривень: 12-річний хлопець з Олешківської громади понад 3 роки волонтерить на Львівщині  
     
    12:32 03/12
    ЗСУ відбили спробу штурму армії РФ біля Антонівського мосту      
    12:30 03/12
    Четверо представників Херсонщини увійшли до списку 100 українців, які формують майбутнє      
    12:29 03/12
    “Одні повертаються, інші виїжджають”. Скільки людей залишається в мікрорайоні Корабел у Херсоні      

    14:24 02/12
    ДБР продовжує викривати колаборантів, які служили окупантам у каральних установах Херсона      
    12:29 02/12
    На війні загинули жителі Херсонщини Владислав Сальников і Віталій Золотов      
    12:28 02/12
    Звільнений з полону військовий розповів, як його допитували в херсонському СІЗО      
    12:27 02/12
    У Комишанах російський снаряд прилетів у будинок, поранена жінка      
    12:16 02/12
    Росіяни атакували рятувальників, коли ті гасили пожежу на автозаправній станції у Херсоні (фото)      
    12:03 02/12
    У листопаді в херсонському перинатальному центрі народилися восьмеро дітей      
    12:02 02/12
    Троє херсонських співробітників виправної колонії перейшли на бік окупантів, – їм заочно повідомили про підозри      
    20:03 01/12
    Кеш ігри чи МТТ: який формат гри вибрати?      
    17:06 01/12
    Как продлить жизнь туристической палатки: советы, проверенные опытом      
    16:35 01/12
    У Херсоні помер водій комунального підприємства, поранений під час російського обстрілу      
    16:32 01/12
    Кремль готує нову екологічну катастрофу в Херсоні – перехоплений бойовий наказ окупантів      
    16:31 01/12
    На Херсонщині у межах програми «єВідновлення» погодили компенсації та житлові сертифікати для понад 100 родин      
    16:29 01/12
    Херсон забезпечили броньованим авто для роботи під обстрілами      

    16:27 01/12
    Херсонський борець посів перше місце на змаганнях у Польщі      
    16:26 01/12
    Ще одному співробітнику ФСБ заочно повідомили про підозру за катування цивільних на Херсонщині      
    16:01 30/11
    Успіх без глянцю: реальні історії, що пахнуть потом, ризиком і трішки безумством      
    18:05 28/11
    “Міс Херсонська область” та її родина: як на окупованих територіях формується нова еліта
     
    18:03 28/11
    В Естонії збиратимуть кошти на реабілітацію хлопчика з Херсона      
    18:01 28/11
    Успіхи херсонських освітян: науковиця отримала грант Президента, а вчитель став переможцем національної премії      
    18:00 28/11
    Херсонська МВА розширила програму підтримки: звільнені з полону військові та їхні родини отримуватимуть по 30 тисяч гривень      
    17:58 28/11
    Окупаційній ректорці херсонського вишу повідомили про підозру у колабораціонізмі  
     
    17:55 28/11
    Херсонка, яку окупанти вбили разом з її 6-річним сином, працювала медсестрою у міській лікарні      
    17:53 28/11
    Окупанти вдарили по Херсону: у місті вибухи, мешканців попередили про перебої з подачею світла та води      
    15:38 28/11
    Анализ и экспертиза строительных материалов: особенности, задачи, оборудование      
    11:30 28/11
    Історія «Любарта»: від дфтг до бригади корпусу «Азов»  
     
    11:20 28/11
    Замість руїн — центр життя: презентували проєкт сучасної школи на Херсонщині  
     
    Все новости

    Наверх