Херсонські освітяни вимагають не допустити прийняття проекту Закону “Про освіту”
Освітянська спільнота Херсона закликала народних депутатів та місцеву владу не допустити прийняття проекту Закону України “Про освіту” у його нинішньому вигляді.
Про це було заявлено під час громадсько-освітянського форуму “Зробимо дитину щасливою”, який відбувся 3 березня у приміщення обласного Палацу молоді та студентів.
У форумі взяли участь понад 800 представники вищих та середніх навчальних закладів, ПТНЗ, освітянських профспілок та батьківських комітетів міста. І вони були одностайними у своїй думці: цей закон не зробить щасливими ані дітей, ані батьків, ані освітян.
Більш того, деякі запропоновані законопроектом зміни здатні знищити систему освіти взагалі.
Зокрема, як зазначив начальника управління освіти міськради Юрій Ніконов, законопроект не дає відповіді на два найважливіші питання: як досягти покращення якості освіти і яким чином освіта задовольнить потреби дитини. Законопроект також жодним чином не вирішує питання належного фінансування освітніх закладів для їх утримання, модернізації матеріально-технічної бази та розвитку.
“У проекті Закону не врахована можливість існування державно-приватного партнерства у дошкільній, шкільній та позашкільній освіті, не сформоване поняття про «освітній кошик» та фінансування на одного учня”, - зазначив він.
У своїх виступах присутні висловлювали занепокоєння курсом на фактичне знищення профтехосвіти та напрацьованої роками системи роботи з обдарованими дітьми, катастрофічним зменшенням набору до регіональних вишів, планами щодо просторового відділення старшої школи в окремі заклади з метою спеціалізації тощо.
Представники батьківських комітетів категорично не сприймають перехід на 12-річну освіту.
“На наш, батьківський, погляд, нинішній проект реформи створений без врахування нашої думки, без широкого обговорення в батьківській громаді”, - вважає голова батьківських комітетів міста Галина Абрамова.
На її переконання, перш ніж запроваджувати якісь нововведення, необхідно спочатку провести пілотні випробування, а вже потім поширювати досвід на всю країну.
“Необхідно дуже відповідально поставитися до прийнятті цього законопроекту, бо вирішується не тільки доля освіти, а й рівень розвитку нашої держави на найближче майбутнє”, - закликала директорка Херсонської гімназії №6 Світлана Корж.
Цю думку підтримав і народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський.
“Ми не повинні допустити, щоб під виглядом псевдореформ була знищена освіта”, - відзначив він.
“Зараз ми бачимо, як знищується система державного регіонального замовлення у вузах. Попит на інженерні та технічні спеціальності впав – це результат нерозумної політики в сфері освіти. Вже через кілька років у нас не буде вчителів фізики, математики, а це вже закладає на майбутнє надзвичайно серйозну проблему системного характеру для економіки і безпеки держави”, - вважає нардеп.
У такому разі, за його словами, “виникає питання: кого ми виростимо - розвинену націю чи рабів”.
За результатами обговорення учасники форуму прийняли резолюцію, в якій виклали свої пропозиції виходу з кризи, в якій опинилася система освіти, а також закликали не приймати проект Закону “Про освіту” у його нинішньому вигляді.
“Слова, що були сказані сьогодні з цієї сцени, це крик про допомогу, який мають почути і в Міністерстві освіти, і ті автори, які готували цей законопроект”, - підсумував міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.
Мер закликав присутніх на форумі народних депутатів донести позицію херсонських освітян до уряду і парламенту і не допустити прийняття законопроекту без широкого обговорення у професійному середовищі.
Форум був організований за підтримки Фонду «Освіта. Наука. Інновації» Олександра Співаковського. У роботі форуму взяли участь голова Херсонської обласної ради Андрій Путілов, перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова, міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко, народні депутати Олександр Співаковський, Сергій Хлань, Андрій Гордєєв.