Профильный комитет парламента утвердил законопроект, который разрешает сдавать ВНО выпускникам разных лет, - Спиваковский
Профильный комитет парламента 18 марта утвердил законопроект, который разрешает сдавать ВНО выпускникам разных лет.
Об этом в соцсети Facebook сообщил заместитель председателя комитета ВРУ по вопросам науки и образования Александр Спиваковский.
"Сьогодні відбулося дуже довге та надзвичайно напружене засідання Комітету ВР України з питань науки і освіти.
Найбільш насичена та суперечлива дискусія розгорнулась навколо поданого мною та депутатами Гордєєвим А.А., Хланєм С.В., Кремінєм Т.Д., Вінником І.Ю., Законопроекту про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо забезпечення рівних прав на здобуття вищої освіти). Дебати полягали у безкомпромісній позиції представників Міністерства освіти та Українського центру оцінювання якості освіти в частині позиціювання ЗНО, як єдиного ефективного, надійного та основного індикатора знань вступників. Позиція представників регіональних центрів оцінювання якості освіти звучала в унісон з їхнім керівництвом, наголошуючи на тому, що зовнішнє незалежне оцінювання є головним фактором, який СПРАВДІ забезпечує рівність прав громадян у доступі до вищої освіти. Хочу зазначити, що я особисто не проти такої системи оцінювання, але у вигляді одного із компонентів у комплексному визначенні знань вступників, тому і запропонував у законопроекті використання тестів загальної навчальної компетентності (ТЗНК), які ВЖЕ були розроблені та апробовані тим самим Українським центром оцінювання якості освіти ще у 2009 році. Я вкотре хочу наголосити на тому, що цей проект закону направлений на забезпечення рівності прав вступників незалежно від того, коли вони отримали сертифікат ЗНО, а не проти системи зовнішнього незалежного оцінювання знань як такої, чи більш того, як спосіб конфронтації з Міносвіти чи УЦОЯО.
Вдячний за висловлення позицій, як схвальних так і не дуже, усіх учасників обговорення. Так, на думку, Андрія Мелешевича (президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»), який зазначив, що на даний момент ми не можемо порівнювати результати тестів різних років, адже вони не розроблені таким чином, як міжнародні тести, сертифікати яких дійсні 3 і більше років, у зв’язку з цим запропонував до того як буде розроблено таку систему тестів, надати можливість самим ВНЗ вибирати сертифікати яких років приймати на розгляд, тільки поточного року здачі чи також враховувати результати попередніх років.
Також було приємно почути думку Клименка Леоніда Павловича (ректор Чорноморського державного університету імені Петра Могили), який є керівником вузу, що користується тестами ЗНО уже 19 років, і який тим не менш, зазначив, що тести ЗНО не надають повну картину знань вступників, адже абітурієнти, які вступили з високими рейтингами знань з часом показують досить невтішні результати оцінювання у вузах і навпаки.
Тим не менш, незважаючи на гарячу та іноді суперечливу дискусію, переважна більшість народних депутатів-членів Комітету з питань науки та освіти (а саме, 4-за і 2-проти) проголосували за прийняття Комітетом рішення прийняти за основу законопроект №2335 від 05.03.2015р. Тому, нехай маленька, проте все одно ПЕРЕМОГА все ж таки відбулась", - сообщил Спиваковский.