"Живий народний дім" став справднім відкриттям для херсонців!
Виявляється будинок, який херсонці знають, як колишній Будинок офіцерів, і який через зовнішній стан сприймається як черговий "кандидат" на руйнування, живе!
Цими вихідними там двідбувся цікавий захід, розповіла херсонська активістка Наталля Шатілова Погасій:
Багато хто з жителів нашого міста, крокуючи по вулиці Перекопській, бачить металевий паркан і напівзанедбану будівлю за ним. Але небагатьом відомо, що зараз знаходиться там, а тим більш, яка історія цього будинку...
Зараз за адресою Перекопська, 9 активно працює Херсонський обласний палац культури, який став домівкою для 32 клубних формувань - творчих колективів та клубів за інтересами, де спілкуються, розвиваються та займаються творчістю більше 700 херсонців!
Історія цього творчого осередку почалася більше 100 років тому. Протягом свого існування цей дім мав різні назви: Публічна аудиторія, Педагогічний музей, Народний дім, Будинок офіцерів...
Всі ці роки будинок був культурним, соціальним та мистецьким центром Херсона!
Саме для того, щоб розкрити таємниці та розповісти історію Народного дома, громадська організація "ГромадаUA" спільно з Обласним палацем культури запросили креативну успішну команду молодих істориків КНУ ім. Шевченка, які вже другий рік реалізують авторський проект "Ніч в Універсітеті". Саме вони зацікавились історією Народного дому і презентували її частину 23 грудня у форматі екскурсії з елементами драми та комедії під назвою "Живий Народний Дім"!
До самого початку учасники проекту, а їх завітало 18 юнаків та дівчат з різних куточків України, тримали інтригу і що саме буде відбуватись у колишньому Будинку офіцерів не мали уяви навіть організатори!
Але о 16.00 всі учасники та гості події поринули у початок двадцятого століття і стали свідками творчих дебатів відомих футуристів, мали нагоду спостерігати за Марією Заньковецькою, опинились у лазареті часів Першої світової війни, а ще приєдналися до історичних подій революції та громадянської війни, які теж мали драматичні наслідки для історії Херсона.
Талановита й ініціативна молодь настільки яскраво перетворила історичні факти на театральний перфоманс, що гості події відчували себе її справжніми учасниками!
Протягом чотирьох годин були проведені чотири екскурсії! Учасники проекту пояснили мету свого творчого підходу до вивчення та презентації історичних подій: зацікавити глядачів історією рідного краю та надихнути на самостійне дослідження подій, що відбувалися багато років тому і мали певні наслідки для подальшого життя херсонців.
Сподіваємося, що небайдужі гості, які завітали до Народного дому 23 грудня, отримали новий досвід та задоволення від спілкування з молоддю, яка мріє змінити якщо не світ, то принаймні уявлення про нього!