Про репертуар фестивалю «Мельпомена Таврії», вартість квитків та театральний туризм на Херсонщину розповів сайту Херсон.city директор Херсонського театру Олександр Книга.
«Мельпомена Таврії» - єдиний міжнародний театральний фестиваль в Україні. Фестивалі в інших містах приймають до 10 театрів, а Херсонщина цього річ аж 32 театри з 11 країн світу.
- Хтось з критиків на фестивалі в інтерв’ю сказав, що театральна столиця у травні це Херсон, - розповідає директор обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.
Щоб дізнатися на які вистави фестивалю вже не має білети, разом з директором йдемо до каси аби дізнатись про вподобання сучасного глядача.
- Зараз найбільше продано білетів на виставу«Річард ІІІ» Київського національного академічного театру ім. І. Франка, «Оперу Жебраків» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театр ім. М.В. Гоголя та «Мотузку» Київського академічного театру драми та комедії на лівому березі Дніпра, де грає Сергій Кіяшко, - говорить Олександр Книга.
На сьогодні ми вже закрили продаж квитків на виставу «Лісова пісня», яку херсонські актори зіграють посеред лісу.
- Які незвичні локації для вистав було обрано цього року?
- Є вистава, яку актори зіграють посеред парку на Грін-зоні біля театру. Вистава «Не плачте за мною ніколи» пройде на подвір’ї храму. А«Лісова пісня» відбудеться посеред лісу, де буде задіяно водоймище і Олешківський лісовий масив.
Насправді, театр має 4 сцени, а вистав 33, тому цікаво виходити за межі стандартних майданчиків.
- Які ціни на квитки цього року?
- Від 60 до 250 грн. Лише на трьох виставах, а саме київського театру, ціна квитків досягає 250 грн. Усі інші - до 80 грн та 100 грн в залежності від сцени. Для людей, які не можуть придбати квиток на виставу буде діяти Грін-зона, де протягом фестивалю будуть відбуватись безкоштовні вистави, музичні програми та читки п’єс.
Очікуємо близько 5 тисяч мешканців та гостей міста на Грін-зоні, яким хочемо подарувати також свято театрального мистецтва.
- Чим будуть дивувати театри цього року глядачів?
- Хотів би порекомендувати відвідати виставу Дикого театру м. Київ, яка відбудеться 21 травня у Палаці молоді і студентства «Попи, мєнти, бабло і баби». Це своєрідний протест, вистава не за класичними канонами театрального мистецтва. Вони виносять можливо не естетичні речі на сцену, щоб показати реальні ситуації з життя.
- Щодо вистав іноземною мовою. Вони менш популярні через мовний бар’єр?
- Ні, тому що яскравий приклад театр з Португалії, який минулого року на фестивалі зібрав повну залу глядачів. Не існує ніякого бар’єру, коли актор справжній. Нещодавно на фестивалі у Вірменії я передивився більше 20 вистав виключно вірменською мовою, але коли чудова гра актора, то розумієш все серцем.
- Чи виникають в театралів побоювання щодо приїзду на Херсонщину через близькість області до Криму?
- Ніхто не боїться приїжджати. Можуть спитати чи спокійно у нас, і вірять, коли ми говоримо, що на Херсонщині безпечно.
- Чула що з’явилось у нас таке поняття, як театральний туризм.
- Наразі на Херсонщині починає розвиватись театральний туризм. Туристичні агентства включають до своїх турів особливо взимку відвідування херсонського театру. З Запоріжжя, Дніпра, Миколаєва і багатьох районів області приїжджають до міста аби переглянути наші вистави. Заразу травні на вихідних близько 90% глядачів це гості міста.
Ірина Лисенко