Насосна станція водопроводу №4 у с.Текстильників збудована в 1983 році та призначена для забезпечення централізованим водопостачанням Таврійських та Північних мікрорайонів міста.
Потужність насосної станції 3 тис.м3 на добу.
Насосна станція має власний водозабір з 3-х свердловин загальною потужністю 2,2 тис.куб метрів на добу, якого недостатньо для задоволення водопотреби Таврійських мікрорайонів. Додаткові обсяги води (0,8 тис.м3 на добу) подаються у міжпікові години з насосної станції водопроводу №2.
Для вирішення проблемних питань та покращення якості послуг водопостачання міста передбачена поетапна реалізація наступних проектів:
1. Реконструкція насосної станції водовідведення (НСВ-4) з впровадженням технології знезараження гіпохлоритом натрію (виконано в 2016 році).
2. Будівництва водозабору поблизу НСВ-4 з 5-ти додаткових свердловин (в 2016 році розроблено проект реалізація запланована на 2017 рік).
3. Реконструкція водогону від НСВ-4 до площі 40-річчя Перемоги діаметром 800 мм, довжиною 3,9 км (заплановано на 2017-2018 роки).
Сьогодні презентували реалізацію першого проекту - Реконструкція НСВ-4 з впровадженням технології знезараження гіпохлоритом натрію. Роботи з реконструкції виконувались поетапно:
- в січні 2016 завершені роботи з впровадження гіпохлориту натрію та запущена в роботу нова дозаторна станція.
- в грудні завершені роботи із заміни обладнання насосної станції (1-ша черга).
В ході реконструкції виконана:
- заміна 2-х зношених насосних агрегатів 1993 року випуску потужністю 250 кВт на новіDHV 250-370PAпотужністю 160кВт;
- заміна запірної арматури 4-х засувок та 2-х зворотних клапанів діаметром 400мм;
- встановлення системи автоматичного керування насосними агрегатами на базі датчиків тиску та перетворювачів частоти;
- заміна 28 м трубопроводів діаметром 400-600мм в машинному залі насосної станції.
"Із сьогоднішнього дня мешканці Таврійського мікрорайону можуть пити воду просто з крану. Більше немає потреби купувати очищену. У планах міської влади, щоб по всьому місту вода у кранах була не просто цілодобово, а чистою і безпечною для вживання", - зазначив міський голова Володимир Миколаєнко.
Вартість реалізації проекту склала – 2546,0 тис.грн., з них 2242,7 – кошти міського бюджету, 303,3 тис.грн. – кошти Водоканалу.
З метою здешевлення вартості реконструкції всі монтажні роботи виконувались силами працівників Водоканалу.
Очікуваний результат:
- зменшення енергоспоживання на 100 тис.кВт-годин на рік;
- зменшення аварійності та втрат води за рахунок точного підтримання заданого тиску.
Повна реалізація усіх трьох проектів дозволить забезпечити більш якісною водою в цілодобовому режимі Таврійські та Шуменський мікрорайоні.