На черговій сесії міської ради було підведено підсумок двомісячної плідної праці депутатів, громади міста та управління культури над новою програмою розвитку туризму у м. Херсоні.
З чого все почалося?
1.Наприкінці січня, після відхилення невдалої туристичної програми, поданої на розгляд чиновницьким апаратом міськвиконкому, голова постійної комісії з питань промисловості та туризму депутат від фракції БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Дмитро Іванов, ініціює громадську дискусію та перше засідання "круглого столу" для внесення дієвих пропозицій до програми, обговорення міського дослідження галузі та стратегії подальшої роботи.
2.Протягом двох місяців робоча група у складі депутатів міської ради, працівників відділу туризму міського управління культури та Центру туризму Херсонщини, провела більше десяти засідань, отримала необхідні консультації з краєзнавцями, істориками та керівниками туристичних підприємств. Це забезпечило програмі значної структурованості, насиченості та цільової перспективності.
3.Програма пройшла необхідні регламенти міськради: розгляд усіх постійних комісій, перевірку юридичного відділу на відповідність діючому законодавству, внесення координаційною радою до порядку денного сесії міськради.
4.На сесії міськради 49 депутатів проголосували "за", це - майже одноголосно, що є дійсно показником ефективної роботи депутатської комісії.
Що отримала громада в результаті цієї кропіткої роботи?
1.Перший еталонний приклад злагодженої співпраці депутатського корпусу, громади та працівників управління.
2.Маємо першу унікальну програму "кластерного" типу, що включає комплекс усіх напрямків розвитку туристичної галузі у м. Херсон, а саме:
?маркетингову стратегію, спрямовану на популяризацію Херсона;
?перелік фестивалів для різних верств мешканців та гостей міста;
?приведення міста до туристично-привабливого вигляду та благоустрою;
?розвиток діяльності туристичного центру, тощо.
3.Опрацьовано ефективну методику створення міських програм та проектів у співпраці депутатського корпусу з громадськими експертами та галузевими спеціалістами.
Що далі?
В соціальних мережах, наввипередки деякі «діячі» і чиновники вже поспішили попіаритись, оголосивши прийняття туристичної програми, визначною перемогою та приймаючи поздоровлення.
Але
у депутатської комісії є питання: хто переміг і кого переміг? Невже системна
управлінська діяльність стала чимось таким унікальним у місті? А може, вже в
місті створена нова сотня робочих місць, або від туристичної галузі до бюджету
надійшов перший мільйон гривень, може місто стало кращим?
А може досить уже практики оголошення та святкування перемог з будь якого
приводу? Святкування – не на часі!
На
часі - системне та покрокове виконання завдань, які поставила громада!
На часі - осмислення ефективних надбань та забезпечення конкурентоспроможності
міста!
Що потрібно зробити для отримання результату?
1.100% ефективне виконання усіх пунктів програми та проведення усього комплексу заходів - відповідальність працівників управління та координаторів туристичного центру
2.Виважений підхід до кожної гривні у фінансуванні того чи іншого заходу - контролює управління фінансів міськради
3.Взаємодія та солідарність зусиль учасників програми: депутатів, управлінців, краєзнавців, рестораторів, готельєрів, екскурсоводів, туристичних агенств, перевізників та всіх небайдужих до розвитку рідного міста.
4.Жорсткий контроль за доцільністю та актуальністю цільових витрат коштів програми - забезпечує постійна коміся з питань промисловості, тргівлі та туризму на чолі з Дмитром Івановим
5.Чітке дотримання термінів виконання завдань виконавцями, а також особистий контроль міського голови та депутатського корпусу.
Програму прийнято і тепер кожен учасник несе персональну відповідальність за завершення розпочатої роботи, адже першочергове завдання програми - збільшення туристичного потоку та надходжень до бюжету, і перспективне - визнання Херсона туристичним центром півдня України!