12 червня 2017 року
відбулося урочисте відкриттяфотогальванічної
електростанції «Білозерка» встановленою потужністю 9 МВт в Білозерському
районі, Херсонської області.
На даний час на Херсонщині вже встановлено 51,86 МВт наземних сонячних електростанцій.
Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв під час заходу зазначив: «Минулого року під час Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» на Херсонщині ми розпочали активне пропагування області як території ефективної для використання енергії сонця та вітру, визначили стратегію на розвиток зеленої економіки. І дуже приємно, що сьогодні ми вже бачимо її результати. Відкриття сонячної електростанції «Білозерка» є дуже важливим кроком по забезпеченню національної енергетичної незалежності України.»
Слід зазначити, що протягом останніх кількох років землі області все більше покриваються сонячними панелями та вітровими станціями, що свідчить про такі позитивні фактори:
- Херсонщина – дійсно платформа для екоінвестицій;
- область посідає лідируюче місце серед регіонів України по потенціалу сонячної енергії (310 тис тон умовного палива в рік);
- нам довіряють інвестори та приймають рішення розвивати бізнес саме на Херсонщині;
- ми з кожним роком стаємо все більш енергонезалежною державою, яка вміє ефективно використовувати власний ресурс.
ФЕС "Білозерка” є третьою станцією, побудованою в області з початку року.За словами першого заступника директора ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», компанії, що входить до складу холдингу KNESS, Юрія Таранюка«Даний об’єкт є "продуктом” національного виробництва, все електротехнічне обладнання станції, окрім PV-панелей, вироблено в Україні, зокрема це 4228 опорних металоконструкцій, 9 інверторих станцій PVIS.1000 та шафи з’єднань PJB. Планикерівництва області щодо запуску виробництва сонячних модулівсвідчать про те, що будувати станції з майже 100% національною складовою стане цілком можливо.”
Електростанція займає площу 19,9 га і щорічно генеруватиме близько 14,116 млн. кВт-год електроенергії, зменшуючи майже на 13,9 тис. тонн за рік кількість викидів СО2 в атмосферу.Будівництво сонячної електростанції велось дуже оперативно та тривало лише2 місяці.
У результаті співпраці місцевої влади, інвесторів
та генпідрядної організації групи компаній KNESS за перший квартал 2017 року на
Херсонщині побудовано18 МВт сонячної генерації, а до кінця року планується
введення ще трьох станцій, встановленою потужністю 45,5 МВт. Вклад
інвестиційної групи у будівництво цих сонячних станцій складає
50 млн.дол.
Варто зазначити, що під час будівництва близько 300 жителів прилеглих сіл і міст отримали роботу, а після запуску кожної зі станцій, для їх експлуатації необхідно близько 10 робочих місць, які, в першу чергу, надаються жителям села, міста та району, в якому розташована станція.
Насамкінець Андрій Гордєєв подякував компанії «Ренджи Бершадь» за віру в Херсонщину, а компанії «Подільський Енергоконсалтинг» за якісну і професійну роботу: «Сподіваюсь, найближчим часом ми ще неодноразово зустрінемось на таких сонячних майданчиках та святкуватимемо розвиток наших територій»!
Довідка про компанію генпідрядника:
KNESS – група компаній, що працює в сфері традиційної та відновлювальної енергетики. До складу групи входять: інжинірингова компанія, підприємство-виробник українського інверторного обладнання та металоконструкцій для сонячних електростанцій, підприємство зсервісного та експлуатаційного обслуговування сонячних станцій.
З 2012 року компанією побудовано понад 25 сонячних електростанцій загальною потужністю 157 МВт у Вінницькій, Херсонській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях.