Заяви про поновлення виплати пенсії, якщо виплату пенсії було припинено, зокрема, внаслідок тривалого неотримання пенсії одержувачем, приймаються особисто від пенсіонера.
Поновлення виплати пенсії за заявами, посвідченими нотаріально, поданими довіреними особами або надісланими поштою, не допускається.
Відповідно до частини другої ст. 49 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.
Тривала відсутність звернень пенсіонера за пенсією потребує встановлення місця його перебування, а в окремих випадках – проживання, за наявності перерв у реєстрації місця проживання в Україні або надання нових документів, що посвідчують особу, відмінних від тих, копії яких зберігаються у матеріалах пенсійної справи.
При зверненні пенсіонера за поновлення виплати пенсії перевіряється статус особи, зокрема, щодо зайнятості: працевлаштування, реєстрації як фізичної особи-підприємця тощо відповідно до документів, що підтверджують такий статус (п. 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України з № 1566/11846 27.12.2005, далі - Порядок).
Винятком із загального правила особистого звернення із заявами про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про поновлення виплати пенсії, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності є перебування пенсіонера у слідчому ізоляторі. В такому разі, через обмеження свободи пересування, заяви, що потребують особистої присутності пенсіонера, надає довірена особа пенсіонера, що діє на підставі довіреності, засвідченої відповідно до ст. 245 Цивільного кодексу України, начальником місця позбавлення волі.
Подання заяв мешканцями Автономної Республіки Крим та
м. Севастополя
Особи, які проживають на території Автономної Республіки Крим та
м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, надають заяви про виплату пенсії, зазначені у абзаці першому п. 1.5 Порядку, до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України, а саме до управлінь, визначених постановою правління Пенсійного фонду України "Про органи, що здійснюють виплату пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя” № 13-4 від 7 липня 2014 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України за № 804/25581 від 14 липня 2014 року: головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області - щодо пенсійного забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей); управління Пенсійного фонду України в Генічеському районі, Новотроїцький відділ Іванівського об’єднаного управління та Каланчацький і Чаплинський відділ Скадовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області - щодо осіб, які отримують пенсію відповідно до інших законодавчих актів. Вибір управління покладається на пенсіонера, незалежно від місця реєстрації, за місцем постійного проживання.
Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні