
На вулиці Шенгелія у Херсоні, в районі школи, 3 травня 2026 року зафіксували протипіхотні міни окупаційних військ типу «Пряник» («Плюшка»).
Про це повідомили у Поліції Херсонської області.
"Закликаємо не пересуватися вказаним районом. Територія мінування може бути значнішою. Будьте обачними, не наражайте себе на небезпеку!", - зазначили у дописі.
-
Дистанційне мінування правобережжя Херсонщини розпочалося ще в перші дні повномасштабного вторгнення, а після деокупації проблема набула системного характеру. Нині вибухонебезпечні предмети все частіше фіксують у житлових кварталах Херсона. Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін пояснив, що міни важко помітити: вони ховаються у траві, смітті чи на асфальті.
-
За словами начальника відділу вибухотехнічної служби поліції Херсонщини Володимира Перепелиці, міни типу "пряник" виготовляють за допомогою 3D-друку. Усередині містяться вибухова речовина, детонатор та елементи для спрацювання. Російські військові скидають їх з дронів коптерного типу. Вони не мають механізму самознищення і загорнуті у маскувальну тканину.
Джерело – Вгору